اگر جواب این 4 سوال مثبت است، طلاق بگیرید!!!

اگر جواب این 4 سوال مثبت است، طلاق بگیرید!!!

تقریبا همه افراد هنگامی که می خواهند ازدواج کنند، با خوشحالی این کار را انجام میدهند و در ذهن خود رویاهای بسیار بزرگی را می پرورانند. مقوله  ازدواج در زمان خود و با داشتن موقعیت های مناسب، اتفاقی بسیار شیرین است اما همان طور که در اول جمله بیان کردیم، این شیرینی در صورت وجود زمان مناسب و آمادگی مناسب است.

 

چرا که اگر همه چی حساب شده نباشد، این شیرینی کاملا موقتی است. مانند آدامسی که در ابتدا طعم و مزه بسیار خوبی دارد ولی هنگامی که مدت زمان کوتاهی از آن می گذرد، این شیرینی و اسانس تمام شده و تنها چیزی است که جویده می شود.

 

به همین علت در بعضی از ازدواج ها به علت عدم وجود معیارهای مهم، لحظات ناخوشایندی به اسم طلاق اتفاق می افتد. البته گاهی ممکن است در بین طلاق ها، همه چیز حساب شده باشد اما بعد از مدتی مشکلات بسیار بزرگی به وجود بیاید که ادامه راه تنها شرایط را وخیم تر کند.

 

همانطور که همیشه توصیه می شود، قبل از ازدواج به یک مرکز مشاوره روانشناسی مراجعه شود و مشورت های لازم انجام گیرد، در طلاق هم باید همین روند صورت پذیرد. پس قبل از این که تصمیم عجولانه ای بگیرید با یک مشاور روانشناسی که سال ها است با این طور مسائل سر و کار دارد و احتمالا بیشتر جواب ها را میداند مشاوره کنید.

 

گاهی فکر می کنید باید طلاق بگیرید، اما راه درست را انتخاب نکرده اید، و گاهی هم در حال زندگی کردن در رابطه ای هستید، که مانند یک تومار سرطانی می تواند سلامت روح و بدنتان را سلب کند.

 

در این متن سوالاتی مطرح می شود که اگر به تمام آن ها پاسخ مثبت دادید، حتما لازم است در روند زندگی تان تجدید نظر کرده و از یک روانشناس برای پیدا کردن راه مناسب کمک بگیرید.

توجه !!

این سوالات می تواند تا حدودی راه درست را در زندگی تان مشخص کند اما به یاد داشته باشید که همه چی به صورت قطعی نیست و باید سوالات و جلساتی در مراکز مشاوره صورت گیرد تا در نهایت تصمیم قطعی را بگیرید.

 

تمام حس و علاقه خود را به همسرتان از دست داده اید؟

به این موضوع فکر کنید که واقعا چه حسی به همسرتان دارید. فرق نمی کند خانم هستید و یا آقا. آیا حتی اگر دعوا هم نبود، باز هم همین حس و حال را داشتید؟

قبل از دعوا و به وجود آمدن شرایطی که اکنون درگیر آن هستید، لحظات خوبی را داشته اید و یا خیلی وقت است که رابطه خوبی را با همسرتان تجربه نکرده اید.؟

پی بردن به جواب این سوال به شما کمک می کند تا به درستی طلاق پی ببرید و صرفا کاری را از روی یک احساس موقت انجام ندهید. اگر اوقات خوبی را در کنار هم داشته اید و شرایط الان را به طور کامل منعی برای دوست نداشتن همسرتان نمی دانید؛ پیشنهاد می شود دست نگه دارید. هنوز زمان مناسب برای طلاق نیست.

 

اگر جواب این 4 سوال مثبت است، طلاق بگیرید!!!

خیلی وقت است که از اصلاح نا امید شده اید؟

مشکلات بسیار مختلفی برای همه انسان ها در طول زندگی مشترک به وجود می آید که بعضی از آن ها بسیار بزرگ و درد سر ساز هستند و بعضی از آن ها صرفا اعصاب خوردی دارند و تاثیر کاملا مستقیمی بر روی روند زندگی نمی گذارد.

در هنگام رو به رو شدن با مشکلات بزرگ، در وهله اول به دنبال راه حل های آن باشید. با همسرتان صحبت کنید و برای درک بهتر و تسریع از بین بردن مشکل از مشاور روانشناسی کمک بگیرید.

اگر همه این موضوع ها را در طول مدت زمان مختلف انجام دادید و تاثیر منفی بیشتری را مشاهده کردید، به طلاق فکر کنید. گاهی در مرور زمان شما هر کاری را که از دستتان بر می آید را دریغ نمی کنید ولی مشاهده می کنید فرد زندگیتان مشکلی با این موضوع ندارد و حتی مصمم است که کاری کاملا درست است.

در این موارد افرادی این مدلی کاملا حق به جانب هستند و شما را مشکل می دانند. زندگی با هم چین افرادی واقعا اذیت کننده خواهد بود و همه ما باید به یاد داشته باشیم که بیش تر از یک بار زندگی نمی کنیم.

 

البته…..

به علت اینکه طرفین همیشه خودشان را تبرئه کرده و دیگری را مقصر می دانند، بهتر است فهمیدن اشتباه اصلی و واقعی را به دست یک روانشناس بگذارید تا درست ترین و سود مند ترین انتخاب را کرده باشید.

 

همسرتان از خیانتی که کرده است پشیمان نیست؟

خیانت یکی از تلخ ترین رویداد هایی است که می تواند در یک رابطه اتفاق بی افتد. خیانت مانند یک زلزله عمل می کند. با به وجود آمدنش، پایه های زندگی به سرعت استحکام خود را از دست می دهند و هر لحظه امکان ریزش و از بین رفتن آن وجود دارد.

شاید خیانت و پشیمان شدن از آن، نتواند همه چی را به حالت عادی بر گرداند، اما دلیل اصلی هم برای طلاق فوری به حساب نمی آید.

اما گاهی خیانت کردن تنها به دلیل مسائل جنسی نیست.  ممکن است زمانی باشد که فرد خیانت کار به طور کل به دنبال رابطه جدید و ارضا کردن حالات عاطفی خود باشد و حتی پشیمانی واقعی و قطعی هم در او شکل نگیرد.

در این صورت وجود این شرایط، به طلاق بیش تر از موارد بالا فکر کنید. چرا که هیچ گونه نمی توان مثبت به شرایط نگاه کرد و در بسیاری از موارد این مثبت اندیشی، راهی برای گول زدن خودمان است.

 

اگر جواب این 4 سوال مثبت است، طلاق بگیرید!!!

به صورت فیزیکی مورد آزار توسط همسرتان قرار می گیرید؟

کتک خوردن و رسیدن آسیب روحی و فیزیکی به شما در هنگام دعوا، موردی است که چراغ طلاق را روشن می کند. چرا که این مورد هیچ توجیهی ندارد و اگر فرد خاطی از کار خود پشیمان نباشد، باید به طلاق فکر کنید و این موضوع را با یک روانشناس در میان بگذارید.

عزت نفس و از بین بردن شخصیت شما در هنگام دائمی بودن دعواهای روحی و روانی و وجود آسیب های فیزیکی می تواند رفته رفته شما را مریض کند و تبعات بسیار ناگواری داشته باشد. به همین علت در بررسی این مورد، نباید سهل انگاری کرد.

اگر شرایط مشاوره گرفتن از روانشناس را به صورت حضوری ندارید، می توانید از مشاوره روانشناسی تلفنی استفاده کنید و مشکل خود را با یک مشاور در میان بگذارید.

 

اگر جواب این 4 سوال مثبت است، طلاق بگیرید!!!