عایق صداگیر دیوار راه حل صدای سگ

مجموعه : رپورتاژ آگهی
عایق صداگیر دیوار راه حل صدای سگ

عایق صداگیر دیوار چیست

عایق صداگیر دیوار به کاهش انتقال صدا، از طریق دیوارهای خارجی و داخلی ساختمان‌ های مسکونی و تجاری کمک می‌ کند. در زمان‌ های گذشته به دلیل وجود دیوارهای ضخیم، سقف بلند و همچنین وسیع بودن فضا آلودگی‌ های صوتی سبب ایجاد مزاحمت برای افراد نمی‌ شدند. اما امروزه با گسترش شهرها، آلودگی‌ های صوتی نیز افزایش پیدا نموده است. اما استفاده از عایق صداگیر بر روی دیوارها، آسایش ساکنین ساختمان‌ را ارتقا می‌ بخشد و از ورود صدای بیرون به داخل ساختمان‌، پیشگیری می‌ نماید.

 

عایق صداگیر دیوار با کیفیت اگر به درستی نصب شود، می‌ تواند انتقال صدا از محیط بیرون به فضای خانگی یا اداری را محدود نماید. انواع عایق‌ های صوتی با قرار گرفتن در داخل یا روی دیوار، نویز صداها را کاهش می‌ دهند تا آسایش بیشتری در محیط زندگی یا کار فراهم شود. قرار گرفتن در معرض سر و صدا به صورت مداوم، می‌ تواند به افسردگی، فشار خون بالا، اضطراب و بیماری‌ های قلبی منجر شود. پس بهتر است برای پیشگیری از مبتلا شدن به این بیماری‌ ها، از عایق صداگیر دیوار استفاده نمود.

 

انواع مختلف عایق‌ های صداگیر دیوار

امروزه برای جلوگیری از ورود صداهای آزاردهنده به ساختمان‌ ها، از عایق‌ های مخصوص صدا استفاده می‌ شود. عایق صداگیر دیوار از نمونه‌ عایق های مناسب برای کاهش سر و صدای محیط است. این عایق دارای مدل‌ های مختلفی است که هر کدام ویژگی‌ ها و قابلیت‌ های خاص به خود را داشته و برای محیط‌ های مختلف قابلیت استفاده دارند. از پرکاربردترین عایق‌ های صوتی می‌ توان به موارد زیر اشاره داشت.

  • عایق جاذب صدا نانو الیاف
  • عایق‌ های صوتی فومی ترکیبی
  • عایق صداگیر آکوستیک
  • عایق پلی اورتان مدل پاششی
  • عایق‌ های ساخته شده از فیبرهای سلولزی

 

مزایای استفاده از عایق صداگیر دیوار

عایق‌ صداگیر دیوار در ساختمان به اندازه عایق‌ های رطوبتی و حرارتی، دارای مزایای بسیاری برای ساختمان‌ است. مهم ترین فایده این نوع عایق‌، کنترل سر و صدا و کاهش صدای ورودی به داخل ساختمان می باشد. با استفاده از عایق‌ های صوتی می‌ توان آرامش را در محیط‌ های مختلف مانند اتاق خواب و اتاق کار ایجاد نمود. برخی عایق‌ های صوتی مانند عایق آکوستیک فایبرگلاس، برای هر نوع ساختمانی قابل استفاده هستند. انواع عایق صداگیر دیوار بدون بو هستند و پس از نصب، در محیط بوی بد ایجاد نمی‌ کنند. عایق‌ های نانو الیاف ایزوور فرانسه و اورسا آلمان  نیز از محصولاتی هستند که به راحتی نصب می‌ شوند و موجب جذب صدای آکوستیک محیط می‌ گردند.

انواع عایق صداگیر دیوار

بهترین عایق صوتی برای آپارتمان

 

تنوع در رنگ و اندازه، در بسیاری از مدل‌ های عایق صوتی دیوار مشاهده می شود. عایق‌ های صوتی از محصولات مقرون به صرفه برای کاهش آلودگی صوتی هستند که با هزینه پایین، می‌ توان آرامش را به محیط کار یا زندگی بازگرداند. برخی از عایق‌ های صداگیر دیوار به صورت پیش ساخته هستند که به راحتی بر روی دیوار مورد نظر نصب می‌ شوند. برخی مدل های عایق صداگیر دیوار بر روی دیوار و برخی در داخل دیوار قرار می گیرند که افراد، بر حسب میزان بودجه و نوع فضای خود می‌ توانند آنها را انتخاب نمایند.

برچسب‌ها: