عکسهای دیدنی از سبزترین کشتی دنیا

عکسهای دیدنی از سبزترین کشتی دنیا

«باغ آبی» و «باغ زمینی» در یک کشتی زیبا

طراحی بلژیکی با هدف جلب توجه جهان نسبت به موضوع زیستگاه‌های آبی در زمین، کشتی ویژه‌ای طراحی کرده که آب و هوا را از آلودگی‌ها پاک کرده، از آب و خورشید به عنوان منبع انرژی استفاده کرده و به عنوان پایگاهی توریستی یا مطالعاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «فیسالیا» نیمی کشتی و نیمی ساختمان است؛ با ساختاری سبز که طرح آن توسط معماری بلژیکی ارائه شده است. این طرح عظیم الجثه آلومینیومی، همزمان با حرکت در میان رودهای اروپا، آب کثیف آنها را به آب آشامیدنی تصفیه کرده و انرژی بیش از آنچه برای مصرف نیاز دارد را تولید می‌کند.
 

عکسهای دیدنی از سبزترین کشتی دنیا
 

پوششی از دی اکسید تیتانیوم بر روی لایه نقره‌ای رنگ این کشتی با جذب پرتوهای ماورا بنفش آلودگی‌های هوا را خنثی کرده و منجر به بروز واکنشهای شیمیایی می‌شوند که می‌توانند سموم ارگانیک و غیر ارگانیک را از بین ببرند.

این کشتی با حرکت در رودها مسیر آبراه‌ها را نیز تصفیه کرده و با استفاده از انرژی‌های آبی و خورشیدی نیروی خود را تامین می‌کند.
 

عکسهای دیدنی از سبزترین کشتی دنیا
 

توربینهای زیرین کشتی حرکات آب و سلولهای خورشیدی سقف نور خورشید را به انرژی الکتریسیته تبدیل خواهند کرد. عملکرد مفید سقف با وجود گلخانه‌ای که می‌تواند آب رودخانه‌ها را از مواد روغنی و آلوده پاک کند، دو برابر خواهد بود.

اما این کشتی تنها برای حرکت کردن بر روی رودخانه‌ها به منظور تامین انرژی یا تصفیه آب طراحی نشده است. «فیسالیا» در واقع موزه‌ای شناور است که می‌تواند توجه قشرهای مختلفی از مردم را به خود جلب کندو دانشمندانی که بر روی محیط‌های زیستی آبی مطالعه دارند می‌توانند زمان خود را در لابراتوار بزرگ «باغ زمین» این کشتی سپری کرده و توریستها می‌توانند از نمایشگاه‌های موقت «باغ آبی» آن دیدن کرده و یا در اتاقهای زیر آبی این کشتی استراحت کنند.
 

عکسهای دیدنی از سبزترین کشتی دنیا
 
بر اساس گزارش پاپ ساینس، طراح بلژیکی این موزه شناور سبز، پس از کنفرانس سال گذشته تغییرات آب و هوایی سازمان ملل در کپنهاک تصمیم گرفت برای جلب توجه مسئولان نسبت به موضوع آب در جهان این کشتی را طراحی کند