عکس كتایون‌ ریاحی‌ در سومالی

عکس كتایون‌ ریاحی‌ در سومالی

كتایون ریاحی بازیگر مطرح سینمای ایران كه چندی ست از بازیگری كناره گیری كرده و فعالیت های خود را به سمت امور معطوف به نیكوكاری سوق داده در یك اقدام بشر دوستانه به سومالی سفر كرده است.
به گزارش ایلنا،كتایون ریاحی با هدف كمك به مردم سومالی، به شهر گارسیا در شصت كیلومتری مرز كنیا و سومالی سفر كرده است.در این سفر، غوغا بیات (عكاس) نیز وی را همراهی می‌كند.

ریاحی در این سفر، ضمن اهدای كمك‌های شخصی خود و بخشی از كمك‌های موسسه مهرآفرین پناه عصر به مردم سومالی ، در شهر گارسیا از یك كلاس درس ، مكتب‌خانه آموزش قرآن، و كمپ نگهداری از قطحی زدگان بازدید كرده و ضمن اهدای كمك های نقدی به صورت نمادین نیز یك دستگاه تانكر آب را نصب و آبگیری كرد.

ریاحی در یادداشتی كوتاه درباره این سفر نوشت:

"روز اول مهر ماه 1390 است و من در شصت كیلومتری مرز كنیا و سومالی در شهر گارسیا خیابانی دیدم با انبوه آلونك و حجره‌هایی كه از نایلون و پلاستیك ساخته شده است ! شهری و جایی كه جای زندگی نیست و فقط آنهایی كه توان بیشتری دارند و یا می توانند از ورقه‌های حلبی و قوطی‌های خالی استفاده كنند به نفس های شمرده و آرام خود رنگ می‌دهند و زندگی می كنند !

تكان دهنده ترین نكته سفرم در این است كه من كشوری دیدم فقیر كه در اوج فقر و نداری به خنده و نگاهی گرم ، میزبانی مهربانی می كند. مردمی در حال اضمحلال و اما خوشرو و امیدوار.پس ما هم می‌خندیم تا روشنای خنده‌ها ، تن نحیف و سوی این نگاه‌ها را كمرنگ و بی‌اثر نكند.

خدایا،امید این مردم را ناامید مكن ، خدایا این مردم را دریاب و عزیز بدار.

" كتایون ریاحی ، هم اینك بواسطه پخش مجموعه تلویزیونی یوسف پیامبر ، در نود شبكه ماهواره‌ای كابلی و تلویزیونی چهره‌ای شناخته شده است و در این سفر در كنار كمك‌های شخصی خود به نمایندگی از سوی موسسه مهر آفرین، كمك‌هایی را از طرف این موسسه به مردم سومالی اهدا كرده است