غرق‌ شدن‌ پسری‌ برای‌ نجات‌ یک دختر !+ عکس

مجموعه : مجله خبری
غرق‌ شدن‌ پسری‌ برای‌ نجات‌ یک دختر !+ عکس

به گزارش تکناز به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران، فرماندار شهرستان بروجرد از مرگ دانشجویی که برای نجات دختری در حال غرق‌شدن در دریاچه آبشاربیشه رفته بود، خبر داد.

سجاد معین در تشریح جزئیات این خبر گفت: جمعه هفته گذشته «قهرمان اسلامی» دانشجوی ترم‌آخر رشته مهندسی دانشگاه لرستان به همراه چند نفر از دوستانش برای تفریح به این منطقه رفته بودند که با صدای فریادهای دختر جوانی که به داخل دریاچه افتاده بود و از اطرافیان استمداد می‌طلبید، مواجه شدند.

غرق‌ شدن‌ پسری‌ برای‌ نجات‌ یک دختر !+ عکس

 

وی با بیان اینکه این افراد پس از شنیدن صداهای این دختر جوان برای کمک به وی وارد آب شدند گفت:«اسلامی» به همراه چند نفر از دوستانش موفق به نجات جان این دختر شدند اما هنگامی که قصد خروج از آب را داشت پایش سر خورده و با صخره‌های کف دریاچه برخورد کرده است.

فرماندار شهرستان بروجرد ادامه داد: پس از غرق‌شدن وی و اعلام خبر آن به نیروهای امدادی، امدادگران عملیات خود برای نجات وی را آغاز کردند اما متاسفانه فردای آن روز نیروهای آتش‌نشان جسد وی را از این منطقه کشف کردند.

 

پیشنهاد تقدیر از خانواده جوان فداکار

معین، اقدام این جوان در نجات دادن جان این دختر را عملی بسیار ارزشمند و فداکارانه دانست و به وزارت علوم، دانشگاه لرستان و … پیشنهاد داد به منظور ارج نهادن به چنین اقدامات فداکارانه و ایثارگرانه‌ای از خانواده وی تقدیر کنند.

همچنین، حامین احمدی مدیر امور فرهنگی دانشگاه لرستان از قرائت پیام تسلیت و تقدیر رئیس دانشگاه از دانشجوی فداکار متوفی این دانشگاه در مجلس ترحیم وی خبر داد.

و‌ی اظهار کرد: مدیر گروه معدن دانشگاه لرستان به عنوان نماینده این دانشگاه در مراسم هفتم «قهرمان اسلامی» دانشجوی سال آخر رشته معدن این دانشگاه شرکت خواهد کرد و پیام تسلیت و تقدیر رییس دانشگاه از حرکت انسان دوستانه این دانشجو را در این مراسم قرائت خواهد کرد.

احمدی در پایان با بیان اینکه برای این دانشجو مراسمی ترحیمی با حضور مسئولان، دانشجویان و اساتید دانشگاه داخل دانشگاه برگزار شد، تصریح کرد: همچنین در دانشکده فنی حجله نمادینی برای یادبود این دانشجوی فداکار برپا کرده‌ایم و مراسم بزرگداشتی برای وی برگزار شد.