فقط پسران سياه‌پوست از ظاهرشان راضي‌اند!

مجموعه : مردان
فقط پسران سياه‌پوست از ظاهرشان راضي‌اند!

چرا عده ای از نوجوانان با این که ظاهرشان را نمی‌پسندند ا از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند اما دیگران این احساس را ندارند؟

 

مطالعات جدید در انگلستان نشان داده است نوجوانان هر اندازه از ظاهر خود راضی باشند، به همان اندازه از خودشان راضی‌تر خواهند بود؛

 

البته این قضیه در مورد هیچ‌کدام از پسران سیاه‌پوست شرکت‌کننده در این پژوهش، صدق نكرده و هیچ رابطه‌ای بین ظاهر و اعتماد به نفس این نوجوانان وجود ندارد!

 

همین نکته باعث تعجب دانشمندان شده ‌است.

فقط پسران سياه‌پوست از ظاهرشان راضي‌اند!

پزشک الیانا میلر پرین، سرپرست پژوهشگران این گروه تحقیقاتی از دانشکده پزشکی کارولینای شمالی و همکارانش با تحقیق بر روی هزار و 17 نفر از دانش‌آموزان پایه 7 و 8 ، میزان تاثیر جنسیت و نژاد شرکت‌کنندگان بر رضایت از ظاهر و اعتماد به نفس این افراد را اندازه گرفتند؛

 

انها در نهایت متوجه شدند در تمام نوجوانان، به‌جز پسران سیاه‌پوست، مقدار بالای رضایت از ظاهر به معنی اعتماد به نفس زیاد این گروه است.

 

همچنین در این آزمایش مشخص شد دختران سفید‌پوستی که از ظاهر خود راضیند، ۷ برابر دیگران احتمال برخورداری از اعتماد به نفس قوی در آنها وجود دارد، در صورتی که این مقدار در دختران سیاه‌پوست با همین شرایط «که از ظاهر خود راضیند» به سه برابر کاهش می یابد.

فقط پسران سياه‌پوست از ظاهرشان راضي‌اند!

از دیگر نکاتی که در این مطالعه مشخص شده این بوده که تمام نوجوانانی که اقرار کردند باید وزن‌شان را کاهش دهند، کمتر از ظاهر خود راضی بودند و همین رابطه در مورد دخترهای سفید‌پوست کاملاً صادق بود.

 

در حالی‌ که پسران سیاه‌پوستی که چاق بودند یا در معرض خطر چاقی قرار داشتند، با این که از ظاهر خود ناراضی بودند اما به هیچ‌وجه این موضوع در اعتماد به نفسشان تاثیری نداشت!

 

دکتر پرین علت این امر را چنین ذکر می‌کند:

فقط پسران سياه‌پوست از ظاهرشان راضي‌اند!

احتمالاً این مردان جوان نسبت به اصرار رسانه‌ها بر اهمیت ظاهری افراد، افکار منحصر به فردی دارند؛

 

البته ممکن است جواب علت این تفاوت به همین سادگی باشد که پسران سیاه‌پوست هدف این پیام‌های‌ کذایی نیستند و برای همین هم تحت تاثیر این پیام‌ها قرار نمی‌گیرند!

 

پرین همچنین معتقد است:

فقط پسران سياه‌پوست از ظاهرشان راضي‌اند!

اگر تحقیقات ما ثابت کند که هیچ نوع ارتباطی بین ظاهر و اعتماد به نفس گروهی از شرکت‌کنندگان وجود نداشته باشد، نتیجه بسیار جالبی به‌دست آمده و باید تحقیقات بیشتری در این مورد صورت گیرد.

 

البته هنوز برای نتیجه‌گیری قطعی زود است و دانشمندان به تحقیقات بیشتری نیازمندند.

فقط پسران سياه‌پوست از ظاهرشان راضي‌اند!

به عقیده پزشک پرین این موضوع باید مورد بررسی‌های‌ بیشتری قرار گیرد و مشخص شود که چرا عده ای از نوجوانان با این که ظاهرشان را نمی‌پسندند اما از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند اما دیگران این احساس را ندارند.

 

مرحله بعدی این تحقیقات، در مطب پزشک صورت خواهد گرفت و با نوجوانان در مورد تغذیه سالم و روش‌های‌ صحیح خوردن صحبت خواهد شد.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز