كشور آلمان عزای عمومی اعلام كرد

مجموعه : مجله خبری
كشور آلمان عزای عمومی اعلام كرد

صدراعظم کشور کشور آلمان به دنبال حمله نوجوان مسلح به دانش‌آموزان یك مدرسه و كشته شدن 15 دانش آموز و معلم در این حادثه، عزای عمومی در این كشور اعلام كرد.

كشور آلمان عزای عمومی اعلام كرد

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری “الجزیرة “، دولت کشور کشور آلمان ضمن اعلام همدردی شدید خود با بازماندگان قربانیان حادثه تیراندازی در یك مدرسه كه جان 15 دانش آموز را گرفت، اعلام عزای عمومی كرد.

 

بنابر این گزارش، یك فرد مسلح به دانش‌آموزان یك مدرسه در منطقه‌ “فنیندن ” در نزدیكی شهر “اشتوتكارت ” در جنوب کشور کشور آلمان حمله كرد و پس از به قتل رساندن 15 نفر خودكشی كرد.

كشور آلمان عزای عمومی اعلام كرد

“آنگلا مركل” صدر اعظم کشور کشور آلمان، با ابراز ناراحتی خود از این حادثه آن را امری بسیار حیران‌كننده خواند كه درك و فهم علت آن بسیار مشكل است.

كشور آلمان عزای عمومی اعلام كرد

بنابر این گزارش، این فرد مسلح فردی 17 ساله بوده است كه به مدرسه سابق خود یورش برد و با تیراندازی 3 دانش آموز را به همراه 3 معلم از پای درآورد و به هنگام فرار 3 تن دیگر را ‌كشت.

 

این فرد مسلح پس از این اقدام و درگیری با نیروهای پلیس خودكشی كرد.

كشور آلمان عزای عمومی اعلام كرد

ساكنان این منطقه پس از وقوع این حادثه خونبار كه هنوز از انگیزه این فرد مسلح از این حمله اطلاعی به دست نیامده است، به نشانه احترام به جان‌باختگاه اقدام به روشن كردن شمع كردند.

 

این در حالی است كه در حوادثی مشابه در سال 2006 فردی با حمل بمب‌های‌ دستی و تفنگ به مدرسه دینی حمله كرد و پیش از خودكشی 11 نفر را كشت.

 

در سال 2002 نیز جوانی 19 ساله 12 معلم، یك منشی و دو دانش‌آموز و یك پلیس را پیش از آنكه به زندگی خود پایان دهد از پای در آورد.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

برچسب‌ها: