لیست باهوش ترین افراد جهان تکنولوژی

مجموعه : گوناگون
نشریه "فورچون" به تازگی لیستی از 50 فرد باهوش جهان تکنولوژی منتشر کرده است که در آن نام استیو جابز در برترین جایگاه این لیست به چشم می خورد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجله "فورچون" لیستی از 50 فرد باهوش جهان تکنولوژی را منتشر کرد که شاید حدس زدن رتبه اول این لیست چندان کار دشواری نباشد زیرا این فرد در حال حاضر یکی از تاثیرگذارترین و جنجالی ترین افرادی است که نامش به صورت مداوم در اخبار روز دیده و خوانده می شود: به اعتقاد "فورچون" مدیرعامل شرکت اپل "استیو جابز" باهوش ترین مدیرعامل در جهان تکنولوژی است.

زمانی که جابز در سال 1997 و پس از 12 سال دوری به شرکت اپل بازگشت، این شرکت تنها چند قدم تا ورشکستگی فاصله داشت. 13 سال بعد سرمایه اش به 250 میلیارد دلار رسید و اکنون اپل با ارزش ترین شرکت تکنولوژی در جهان به شمار می رود که تمامی صنایع جهان را به گونه ای تحت تاثیر خود قرار داده و در حال دگرگون ساختن آنها است.

بدون شک "آی-تیونز" در صنعت موسیقی، پیکسار در صنعت انیمیشن، آی-فن در صنعت ارتباطات و آی-پد در صنعت رایانه تاثیرگذار بوده اند به طوری که برای مثال سازندگان و تولید کنندگان رایانه اکنون برای جبران محصول آی-پد این شرکت و رقابت برای تولید نمونه ای مشابه به دردسرهای زیادی افتاده اند.

در اوایل سال جاری استیو جابز به عنوان مدیرعامل دهه اخیر انتخاب شد و ماه گذشته نیز در لیست "بارون" وی به عنوان ارزشمندترین مدیرعامل جهان معرفی شد. از وی به عنوان یک فرد رویایی، برترین مدیر ریز رایانه ها و یک مجری و نمایشگر چیره دست یاد شده که توانسته قبل از ارائه محصول چنین حس انتظاری را درباره محصولات شرکتش به وجود آورد و برنامه رونمایی آنها را به برنامه هایی سرگرم کننده و هیجان انگیز تبدیل کند.

کنترل دیکتاتور مآبانه وی بر روی اوضاع می تواند برای همکارانش آزار دهنده باشد. برای مثال زمانی که جابز 55 ساله تصمیم می گیرد که محصولات اپل از این پس از "ادوبی فلش" پشتیبانی نکنند کدی که بیشتر وب سایتهای ویدیویی به آن وابسته هستند، طراحان مجبور می شوند ابزارهای جدیدی را طراحی کنند. با این همه بینش جابز، ظرافت و زیبایی را به محصولات شرکتش هدیه می دهد و باعث می شود کاربرانش برای دیدن محصولات جدید ثانیه شماری کنند.

در ادامه لیست باهوش ترینهای جهان تکنولوژی می توان نام "جف بزوس" مدیرعامل شرکت آمازون را در رتبه دوم، "میتچ گلد" مدیرعامل شرکت "دندرئون" را در رتبه سوم، "جک ما" از شرکت "علی بابا" را در رتبه چهارم، "ریچار روزنبلت" از شرکت "دیمند مدیا" را در رتبه پنجم، "جاناتان ایو" از بخش طراحی شرکت اپل را در رتبه ششم، "جان چیپ چیس" از شرکت "فراگ دیزاین" را در رتبه هفتم، "ایندرانی مدهی" از شرکت مایکروسافت را در رتبه هشتم، "شیگرو میاماتو" از شرکت نینتندو را در رتبه نهم و "دیه گو رودریگز" از شرکت IDEO را در رتبه دهم مشاهده کرد.

بر اساس گزارش فورچون، "مارک زاکربرگ" مدیرعامل جوان شبکه اجتماعی فیس بوک رتبه شانزدهم لیست باهوش ترینهای تکنولوژی را به خود اختصاص داده و همچنین نام "سرگئی برین" و "لری پیج" بنیانگذاران گوگل مشهور در رتبه 18 باهوش ترینهای جهان تکنولوژی قرار گرفته اند. در عین حال "جک دورسی" بنیانگذار توئیتر و جیمز کامرون خالق آواتار به ترتیب رتبه های بیستم و سی و یکم این لیست را اشغال کرده اند.

لیست باهوش ترین افراد جهان تکنولوژی:
1- استیو جابز مدیرعامل شرکت اپل
2- جف بزوس مدیرعامل شرکت آمازون
3- میتچ گلد مدیرعامل شرکت دندرئون
4- جک ما از شرکت علی بابا
5- ریچار روزنبلت از شرکت دیمند مدیا
6-  جاناتان ایو از بخش طراحی شرکت اپل
7- جان چیپ چیس از شرکت فراگ دیزاین
8- ایندرانی مدهی از شرکت مایکروسافت
9- شیگرو میاماتو از شرکت نینتندو
10- دیه گو رودریگز از شرکت IDEO
.
.
.
16- مارک زاکربرگ مدیرعامل شبکه اجتماعی فیس بوک
.
.
18- سرگئی برین و لری پیج بنیانگذاران
.
.
20- جک دورسی بنیانگذار توئیتر
.
.
.
31- جیمز کامرون خالق آواتار

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز