مجری تلویزیون ایران اشکش در آمد !+ عکس

مجموعه : مجله خبری
مجری تلویزیون ایران اشکش در آمد !+ عکس


مراسم بزرگداشت سالروز تولد سهراب سپهری شامگاه شنبه 13مهر 92 با حضور پروانه سپهری و مهین دخت سپهری خواهران این شاعر بزرگ و همچنین شاعران و کارشناسان در موسسه فرهنگی- مطبوعاتی ایران برگزار شد.

این مجری تلویزیون در حالی که اشک در چشم و بغض در گلو داشت ادامه داد: « زمانی که سهراب رفت من 36 سال داشتم فقط فرصت این را داشتم که 6 سال با او هم نفس باشم شعر عطار را برای او خواندم و گفتم من…

 مجری تلویزیون ایران اشکش در آمد !+ عکس

در این مراسم پس از سخنرانی محمدتقی روغنی ها، سرپرست روزنامه ایران و همچنین نقد و تحلیل اشعار سهراب از سوی هرمز علی پور شاعر معاصرایرانی،اکبرعالمی مجری توانمند تلویزیون درباره شخصیت سهراب سپهری گفت: «آنچه در لحن و اشعار سهراب است در شاعرانی چون نیما، احمد رضا احمدی، فروغ فرخزاد و شاملو نیست. سهراب مثل هیچکس نیست. وقتی در بیمارستان پارس از دنیا رفت 1360خورشیدی بود اگر بود امروز سن او کمتر از یک گوهر یگانه به اسم منوچهر ستوده بود. و چه زود دیر می شود.»

 مجری تلویزیون ایران اشکش در آمد !+ عکس

وی افزود: «من افتخار شاگردی ذبیح الله صفا، پرویز خانلری و محمد محجوب را داشته ام و در محضر این بزرگان شعری از عطار یاد گرفتم که به شما به عنوان ارمغان این جلسه تقدیم می کنم.»

این مجری تلویزیون در حالی که اشک در چشم و بغض در گلو داشت ادامه داد:« زمانی که سهراب رفت من 36 سال داشتم فقط فرصت این را داشتم که 6 سال با او هم نفس باشم شعر عطار را برای او خواندم و گفتم من نمی فهمم پاسخی داد که امروز در 68 سالگی می فهمم پاسخ او چه معنایی داشت. شعری که برای سهراب خواندم این است«آفرین جان آفرین پاک را / آن که جان بخشید و ایمان خاک را» در این قسمت آخر شعر عطار گیر کرده بودم از او پرسیدم خاک مگر ایمان و جان و شعور دارد اینها سنگ هستند. آن زمان و سهراب با بیان جمله ای که هیچ گاه فراموش نخواهم کرد گفت: خداوند خالق بخشی از کره زمین نیست. خداوند خالق تمام کائنات است.»

منبع: inn.ir