مرداني كه حلقه ازدواجشان را دستشان نمي‌كنند

مجموعه : مردان
مرداني كه حلقه ازدواجشان را دستشان نمي‌كنند

مردانی كه حلقه ازدواجشان را دستشان نمی‌كنند، حس تعهدشان كمتر است

 

▲حلقه ازدواج، محافظ فرزندان شماست – ‌‌ آذین محبی نژاد

 

نکاتی جالب درباره حلقه ازدواج در آقایان

 

یك حلقه شما را یاد چه می اندازد؟

 

ازدواج ، عشق و شاید بشود گفت وفاداری.امروزه در اكثر كشورهای دنیا این حلقه البته- اگر در انگشت انگشتری دست چپ باشد-

 

نماد ازدواج و به دست داشتن آن نشانی از دوام این رابطه است.اما برخی از متاهل ها به دلایل مختلف این نماد را همیشه به همراه ندارند.

مرداني كه حلقه ازدواجشان را دستشان نمي‌كنند

بعضی‌ها به خاطر شغلی كه دارند (شاید جالب نباشد كه نماد عشق آدم دائم توی خمیر نان باشد یا بخواهی با آن دستكش جراحی به دست كنی یا…)،

 

بعضی‌ها به خاطر حساسیت پوستی و هزار دلیل دیگر.

 

اما اگر قبلا فقط همسرتان حق داشت از شما بخواهد حلقه‌تان را دست كنید،حالا یك دلیل محكم وجود دارد كه شما به دستور بچه هایتان باید این حلقه را به انگشت بیندازید!

 

یك روانشناس اجتماعی از دانشگاه آلبرتای كانادا، ادعا می كند كسانی كه حلقه ازدواجشان را به دست نمی‌كنند در مقایسه با كسانی كه آن را همیشه به دست می‌كنند،بیشتر بچه‌هایشان را فراموش می‌كنند.

 

دكتر اندرو هارل همچنین می‌گوید:

مرداني كه حلقه ازدواجشان را دستشان نمي‌كنند

<جوانان جذابی كه این عادت را دارند،فراموش كارترین والدین برای فرزندانشان هستند.>

 

دكتر هارل كه مدیر یك آزمایشگاه پژوهشی جمعیت شناسی است،برای انجام این پژوهش تعدادی از والدین و فرزندان را كه در مجموع 862 نفر بودند در 14 فروشگاه بزرگ آلبرتا مخفیانه مورد مطالعه قرار داد و به نتایج جالبی رسید.

 

او دریافت كه 14 درصد از همراهان بچه ها دست كم یك بار آن قدر از او غافل می‌شوند كه بچه از دید آن ها خارج شده و نزدیك به 300 متر دور می‌شود و این فاصله برای پیشگیری از اكثر حوادثی كه می‌تواند در كمین كودكان یك تا 7 ساله مورد مطالعه بوده باشد، خیلی زیاد است.

 

نكته جالب دیگر اینكه این سهل انگاری در مورد پدران جوان، بیشتر از مادران جوان بوده و در حالی‌كه مردان جوان بدون حلقه 25 درصد مواقع كودكانشان را فراموش می كردند،این رقم در مورد زنان جوان بدون حلقه تنها 19 درصد بود.

مرداني كه حلقه ازدواجشان را دستشان نمي‌كنند

دكتر هارل می‌گوید:

<تحقیقات قبلی ما نشان داده بود كسانی كه حلقه ازدواجشان را دست نمی‌كنند، نسبت به ازدواجشان تعهد عاطفی كمتری دارند.

 

اما این پژوهش نشان داد این عدم تعهد عاطفی نسبت به كل خانواده است.>

 

وی می گوید:

<حقیقت این است كه بودن به دنبال روابط عاطفی خارج از حیطه ازدواج توجه فرد را به فرزندانش نیز كاهش می‌دهد و این موضوع می‌تواند در هر جایی اتفاق بیفتد، حتی جایی مانند فروشگاه كه بیشتر برای خرید كردن است نه برای خلق روابط عاطفی.>

 

دكتر هارل نتایج این تحقیق را در هفدهمین كنفرانس سالانه جمعیت شناسی دانشگاه آلبرتا ارائه كرد،مجمعی كه سال گذشته با نتایج تكان دهنده یك تحقیق دیگر او به شگفت آمده بود.

 

سال گذشته در همین كنفرانس دكتر هارل اعلام كرد كه بر اساس پژوهش های او والدین از كودكان خوشگل بیشتر مراقبت می‌كنند!

مرداني كه حلقه ازدواجشان را دستشان نمي‌كنند

امسال نیز او ادعا كرد كه در این تحقیق هم كودكان زیبایی كه سن آنها از 3 سال كمتر بود ،بیشتر مورد توجه والدین قرار داشتند.

 

وی همچنین می‌گوید از میان آنهایی كه حلقه ازدواجشان را به دست داشتند، والدینی كه خود زیباتر بودند.

 

بیشتر به فرزندشان توجه داشتند واستدلال می‌كند شاید والدین زیباتر مشكلات و دغدغه های كمتری در مورد زندگی و سلامتشان دارند و به این ترتیب بهتر می‌توانند به كودكانشان توجه نشان دهند.

مرداني كه حلقه ازدواجشان را دستشان نمي‌كنند

وی می‌گوید

:<با وجودی كه می‌دانم بیان این نتایج اندكی خشن است اما ما باید دلیل حوادثی را كه برای بچه ها رخ می دهند پیدا كنیم و با تغییر رفتارمان بهتر مراقب آنها باشیم.

 

پایگاه فرهنگی هنری تکناز