مردمانی با بزرگترین قلب‌ های جهان (+ عکس)

مجموعه : گوناگون
مردمانی با بزرگترین قلب‌ های جهان (+ عکس)

اگر به عنوان یک غریبه که تا به حال در ارتفاعات بالا زندگی نکرده وارد این شهر شوید، فشار پایین هوا و کمبود اکسیژن در روزهای اول برایتان دردسر ساز خواهد شد.

در پیاده رویهای عادی روزانه و حتی کارهای عادی ممکن است اندکی احساس تنگی نفس کنید یا سر درد خفیفی در طول روز همراهتان باشد همچنین شاید هنگام خواب در شب بر اثر احساس تنگی نفس بیدار شوید.

البته با مدتی زندگی در این ارتفاع و پیاده روی در طول روز این مسئله برای شما عادی خواهد شد. به گزارش تکناز ساکنان آمریکای لاتین نوشیدن چای کوکا یا جویدن برگ آن را بسیار موثر می دانند و معتقدند که علاوه بر کمک به تنفس راحت تر، خواص درمانی زیادی هم دارد.

مردمانی با بزرگترین قلب‌ های جهان (+ عکس)

اما مردم "لاپاز" پایتخت بولیوی با وجود کمبود اکسیژن چطور در این شرایط زندگی می کنند؟ تحقیقات نشان داده بر اثر سالها و نسلها بدن این مردم برای زندگی در شرایط خاص این منطقه تطبیق پیدا کرده و ساکنین سرزمین های مرتفع دارای قلبهای بزرگتری نسبت به سایر مردم دنیا که در مناطق کم ارتفاع تر زندگی می کنند، هستند.

مردمانی با بزرگترین قلب‌ های جهان (+ عکس)

در بولیوی مناطق دیگری هم وجود دارد که جزو مرتفع ترین مناطق دنیا هستند و چنان چه بدون تجهیزات و اکسیژن لازم قصد عبور از آنجا را داشته باشید قطعا مشکلات بزرگی برای شما پیش خواهد آمد به عنوان مثال یکی از اتفاقات نا خوشایند در این ارتفاعات تورم مغز است که ممکن است حتی باعث مرگ شود.

 

 منبع : فارس نیوز