تبلیغات

مزایا و معایب سفر با وسایل نقلیه عمومی

مجموعه : نکات سفر
مزایا و معایب سفر با وسایل نقلیه عمومی

مزایا و معایب سفر با وسایل نقلیه عمومی

با توجه به نزدیک شدن ایام نوروز و تعطیلات بسیاری از خانواده در حال تدارک مقدمات سفر هستند و در میان انتخاب وسیله نقلیه برای رفت‌و‌آمد یکی از اصلی‌ترین تصمیمات است. هر خانواده‌ای براساس نوع سفر یک نوع وسیله نقلیه را انتخاب می‌کنند که بتوانند در طول سفر آسودگی بیشتری داشته باشند.

 

استفاده از وسایل نقلیه عمومی با تمام مزایا و معایبی که دارد یکی از مهم‌ترین و رایج‌ترین وسایلی است که برای سفر انتخاب می‌شود. امروزه با پیشرفت تکنولوژی مسافران خیلی راحت و بدون هیچ دغدغه‌ای می‌توانند از طریق اینترنت نسبت به خرید بلیط اقدام کنند و در وقت خود صرفه‌جویی کنند.

 

با استفاده از وسایل نقلیه عمومی به ایجاد فرصت‌های شغلی کمک زیادی می‌شود و عده زیادی می‌توانند به واسطه ارائه خدمات به مسافران در سامانه‌های مسافربری اشتغال به کار داشته باشند.

 

اما وسایل نقلیه عمومی معایبی هم دارند؛ مثلا صف‌های طولانی کنترل کردن مدارک، عدم دسترسی راحت به سرویس بهداشتی در اتوبوس‌ها و همسفر شده با افراد غریبه برخی از این معایب هستند.

 

ترافیک کمتر، هوایی  تمیز‌تر

فکر اینکه سفر را با شلوغی جاده‌ها و ترافیک‌های شدید آغاز شود ترسناک است یکی از راه‌هایی به ایجاد آلودگی کمتر کمک می‌کند استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای سفر است که در کاهش ترافیک نیز بی تاثیر نیست.

 

ترافیک‌های بین شهری و شلوغی جاده‌ها باعث خستگی زیاد و سردرگمی مسافران می‌شود و همچنین تحمل این وضعیت برای کودکان و سالمندان خارج از توان است.

 

فرقی نمی‌کند فاصله مبداء تا مقصد چقدر است مسافران حتی اگر قرار است تعطیلات خود را با اقامت در اجاره روزانه ویلا در شمال سپری کنند می‌توانند به راحتی بلیط هواپیما تهیه کرده و سفر خود را آغاز کنند.

 

سفر شما چند نفره است؟

در هنگام تعطیلات طولانی مدت مانند ایام نوروز۹۸ بسیاری از خانواده‌ها و دوستان تصمیم می‌گیرند که اوقات فراغت را در کنار یکدیگر سپری کنند که باعث می‌شود هم در هزینه‌های سفر صرفه‌جویی شود، هم اینکه لحظات شاد بیشتری را کنار هم خواهند داشت.

 

اما شاید خودروهای شخصی  موجود برای همه نفرات کافی نباشد که در این مواقع استفاده از وسیله نقلیه عمومی بهترین گزینه پیش رو است. با توجه به تعداد نفرات می‌توانند به تهیه بلیط اتوبوس و اجاره ویلا در کردان اقدام کنند و سفری پر از خاطرات شاد را تجربه کنند.

 

هزینه کمتر، سفر بهتر

تأمین هزینه سفر جزئی از مهم‌ترین اصول سفر است و سفر هر چه ارزان‌تر انجام پذیرد مسافران احساس رضایت بیشتری خواهند داشت. یکی از ارزان‌ترین راه‌های سفر تهیه بلیط اتوبوس است که با توجه پیشرفت سامانه‌های مسافربری تهیه بلیط به صورت آنلاین انجام می‌شود و زحمت زیادی برای مسافران ندارد.

 

همچنین این روزها دیگر بیشتر اتوبوس‌ها صندلی‌های استاندارد و مناسبی دارند که مسافران کمتر احساس خستگی می‌کنند. به‌عنوان مثال افرادی که قصد سفر دارند می‌توانند بعد از اجاره سوئیت در رامسر از طریق پایگاه‌های اینترنتی بلیط اتوبوس را هم برای تاریخ مورد نظر تهیه کنند و با آسودگی از تعطیلات خود لذت ببرند.

a