مشاجره نمایندگان ایران و آمریكا در شورای امنیت

مجموعه : جامعه و سیاست
مشاجره نمایندگان ایران و آمریكا در شورای امنیت

در جلسه شورای امنیت سازمان ملل كه به منظور بررسی آخرین تحولات مربوط به عراق برگزار شده بود سوزان رایس نماینده دائم امریكا در سازمان ملل متحد ضمن تشریح مواضع و سیاستهای دولت جدید آمریكا در خصوص عراق در بخشی از سخنانش اتهاماتی را علیه جمهوری اسلامی ایران در خصوص آن چه وی تلاش برای دسترسی به قابلیت تولید سلاح هسته‌ای و حمایت از تروریزم توصیف كرد، مطرح نمود كه با واكنش فوری نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران مواجه شد.

مشاجره نمایندگان ایران و آمریكا در شورای امنیت

به گزارش «تابناك» به نقل از دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل نماینده جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به اظهارات نماینده دائم امریكا گفت این اظهارات كاملا بی اساس غیر قابل قبول است چرا كه برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران صلح آمیز بوده، صلح آمیز میباشد و صلح آمیز باقی خواهد ماند، و علاوه بر آن جمهوری اسلامی ایران هیچوقت در صدد ‌دستیابی به سلاح هسته‌ای نبوده و نخواهد بود.

مشاجره نمایندگان ایران و آمریكا در شورای امنیت

برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران صلح آمیز بوده، صلح آمیز میباشد و صلح آمیز باقی خواهد ماند

 

نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران همچنین در پاسخ به اظهارات نماینده دائم امریكا تاكید نمود اتهام مربوط به تروریزم نیز به همان میزان بی پایه و مضحك میباشد چرا كه جمهوری اسلامی ایران به عنوان یكی از قربانیان تروریزم همواره این پدیده شوم را در تمامی اشكال آن محكوم نموده است.

مشاجره نمایندگان ایران و آمریكا در شورای امنیت

بر اساس این گزارش، نماینده جمهوری اسلامی ایران تاكید نمود: باعث تاسف است كه یكبار دیگر شاهد طرح اتهامات تكراری و غیر قابل قبولی از سوی نماینده دائم امریكا می‌باشیم كه توسط دولت قبلی امریكا بنحوی غیر قابل توجیه و نخ نما همواره مطرح می گردید.

 

نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به اتهامات مطروحه توسط نماینده امریكا همچنین تاكید كرد بهتر است آمریكا بجای اتهام بستن به دیگران قدمهایی جدی و اساسی در جهت اصلاح رهیافت، رفتار و سیاست های‌ غلط گذشته خود در قبال سایر ملتها از جمله ملت بزرگ ایران بردارد.

 

تنظیم برای تبیان: عطاالله باباپور

پایگاه فرهنگی هنری تکناز