مصاحبه جدید با کتایون ریاحی بعد ازخداحافظی از بازیگری

مصاحبه جدید با کتایون ریاحی بعد ازخداحافظی از بازیگری

کتایون ریاحی که مدتی است از دنیای بازیگری فاصله گرفته و به عنوان سفیر مهرآفرین مشغول فعالیت است در تازه ترین گفت گوی خود از نگارش کتابی با عنوان "عشق ابدی است" و همکاری با پسرش و ژاله علو در یک کتاب صوتی به عنوان تازه ترین فعالیت های هنری خود خبر داده است. بخش های برگزیده این مصاحبه را به نقل از زندگی ایرانی در ادامه می خوانید.

 

عشق ابدی است

در حال نوشتن قصه ای هستم که گفته بودم در باره صلح است. نام این قصه هست "عشق ابدی است". بخشی از این قصه را نوشته ام. این روزها چون اولویت اصلی ام کارهای بنیاد کمک است کمی از قصه فاصله گرفته ام اما بزودی دوباره سراغش خواهم رفت و قصه را تمام می کنم. انشالله این قصه در قالب کتابی منتشر خواهد شد.

 

موزیکتاب؛ کار جدید من و پسرم پوریا

در حال کار روی یکaudio book (کتاب صوتی) هستیم. کتاب قبلا ترجمه شده بود ولی ما به کمک یک گروه مترجم آن را دوباه ترجمه کردیم. روی کار خودم نظارت داشتم. قرار است من همراه خانم ژاله علو این کتاب را به صورت صوتی در بیاوریم. همزمان پسرم پوریا در حال ضبط موسیقی کار بود. در نهایت به این نتیجه رسیدیم که این دو کار را به صورت پکیج آماده کنیم. این پکیج شامل یک audio book است که بخشی از موسیقی متن آن کار پوریاست و سی دی دیگری که فقط موسیقی است و قرار است سه قطعه آن هم خواننده داشته باشد. کار ضبط موسیقی کار به پایان رسیده ویرایش ترجمه کتاب هم انجام شده . فقط ما باید متن را در استودیو بخوانیم. قرار است ترانه های این قطعات را هم آقای روزبه بمانی بسرایند.

 

دلم برای بازیگری تنگ نشده

من در حال ایفای نقش جدیدم هستم که بسیار زنده و پویاست. بنابراین دلم برای بازیگری تنگ نشده. برای سینما و تلویزیون امروز که اصلا دلم تنگ نشده . فکر کنم همین یک جمله کفایت کند. می توانم بگویم بیش از این که دلم برای سینما و تلویزیون تنگ شده باشد دلم برایش می سوزد.

 

روزی که با آرزوی یک کودک سیستانی درد کشیدم

نمی دانم باید بگویم متاسفانه یا خوشبختانه برخلاف بزرگترها بچه ها چندان هم متوجه شرایطشان نیستند؛ برایشان فرقی نمی کند پابرهنه بازی کنند یا با کفش آدیداس. در این بازی ها هم می خندند و شادند. دیدن این شادی ها من را سرشار از خوشی می کند. اما آن لحظه ای برای من دردناک است که این بچه ها با این همه انرژی کودکانه و دوست داشتنی به دلیل سوء تغذیه یا مشکلاتی از این دست توان کودکی کردن را از دست می دهند. در سیستان و بلوچستان از یکی از بچه ها پرسیدم الان آرزویت چیست که برایت برآورده شود. گفت من یک ظرف میوه می خواهم، فقط یک ظرف میوه. این لحظات برای من خیلی درناک است و بار سنگینی را روی دوش من می گذارد. حتی یادآوری اش هم دردناک است.

 

مطلوب ترین نقطه جهان

من عاشق کیش ام. عشق مان هم دو طرفه است. کیش هم مرا دوست دارد. همسرم اینجا کنارم است. خانه و زندگی ام اینجاست. به همین دلیل کیش برای من مطلوب ترین نقطه جهان است. طبیعت آرامش و زیبایی کیش را خیلی دوست دارم.