مصرف روزانه یك عدد تخم مرغ به حفظ سلامت چشم ها كمك می كند

مجموعه : پزشکی و سلامت
مصرف روزانه یك عدد تخم مرغ به حفظ سلامت چشم ها كمك می كند

تخم مرغ غذای شناخته شده ای است كه نه تنها یكی از باكیفیت ترین منابع پروتئینی است بلكه تمامی ویتامینها و مواد معدنی مورد نیاز بدن انسان را دارا می باشد.

 

به گزارش سرویس بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران، تخم مرغ غذایی است كه از نظر كیفیت بعد از شیر مادر در رتبه دوم قرار می گیرد.

 

مصرف یك تخم مرغ در روز به حفظ سلامت چشم ها كمك می كند و اگر تخم مرغ با ماده آ«لوتئینآ» كه رنگ دانه زردرنگ در زرده تخم مرغ است(در ذرت و هویج یافت می شود) غنی شده باشد می تواند از بروز نابینایی نیز پیشگیری كند.

مصرف روزانه یك عدد تخم مرغ به حفظ سلامت چشم ها كمك می كندتجویز زرده تخم مرغ دارای عوامل ایمنی زای ضد كاندیدا در بیمارانی است كه دچار اگزما و آلزایمر بوده و در بهبود آنها تاثیر فراوانی دارد .

 

غنی سازی تخم مرغ با اسیدهای چرب غیراشباع موجب افزایش مقادیر این مواد در رژیم غذایی روزانه افراد می شود و موجب پایین نگه داشتن سطح تری گلیسیرین خون می شود.

مصرف روزانه یك عدد تخم مرغ به حفظ سلامت چشم ها كمك می كند

آنچه كه همیشه در مورد تخم مرغ در ذهن متصور می شود خاصیت تغذیه ای آن است.

 

لیكن تخم مرغ دارای اثرات دیگری نیز می باشد كه این ماده پروتئینی با ارزش را از سایر مواد غذایی م زنان باردار باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید پرهیز كنند جزا می سازد.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز