منحصر به فردترین راه هها و جاده های جهان+ عکس

منحصر به فردترین راه هها و جاده های جهان+ عکس
 
وقتی در یک جاده پر از پیج و خم قرار می گیرید چه احساسی پیدا می کنید ؟ ممکن است دچار سردرد بشوید اما مطمئنا احساس خوبی پیدا می کنید وقتی به انتهای آن می رسید.
 
در اینجا لیستی از پیچیده ترین و خطرناک ترین جاده ها در جهان آورده شده ، که برخی گذرگاه های کوهستانی پیچیده که می توانند بسیار خطرناک باشند اگر احتیاط نکرد ، و برخی مجموعه از جاده ها و پل ها هستند که برای حصول اطمینان از کارآمد بودن در جریان ترافیک ساخته شده اند.
 
 
1) Judge Harry – Pregerson ، لس آنجلس
این جاده یکی از پیچیده ترین راه ها در آمریکا و جهان است. با لایه هایی از پل و شبکه های پیچیده از جاده ها، جریان صاف و ترافیک روانی را به ارمغان آورده است که در سال 1993 افتتاح شده است.
 
 
 
 
2) Col de Turini ، فرانسه
این جاده در کوه های آلپ در بخش Alpes-Maritimes در فرانسه است. این جاده اساسا مجموعه ای از چرخش های تند است البته در عین حال می توانید از مناظر زیبای آن استفاده کنید. در اطراف این جاده خانه و ساختمان های دیگر ، بسیار کم وجود دارد.
 
 
3) خیابان Lombard ، سان فرانسیسکو
خیابان لامبارد که در کارت پستال ها از آن زیاد استفاده می شود، نمایانگر سانفرانسیسکو در سراسر جهان است. این خیابان یک تپه ها شیب دار با منحنی های تیز و پر پیچ و خم می باشد. گران ترین املاک در سان فرانسیسکو در این خیابان قرار دارند. در طول بهار و تابستان این خیابان با رنگ های زنده گلها جلوه ای زیبا دارد.
 
 
 
4) Stelvio Pass ، ایتالیا
رانندگی در این جاده بسیار دیوانه کننده و پر خطر است اما منظره های زیبای آن باعث می شود بسیاری از افراد این جاده را انتخاب کنند. این جاده پر پیچ و خم ، دارای صعود و فرود زیاد و بیش از 60 پیچ با چرخش تند است. در طول مسیر ارتفاع جاده 9000 پا افزایش پیدا می کند. این جاده در سال 1820 ساخته شده است و طرح آن کمی در دو قرن گذشته تغییر کرده است.
 
5) Putrajaya ، مالزی
بسیاری از مردم در حالی که در حال رانندگی در اطراف این مکان هستند بیشتر به فکر دفتر نخست وزیری که در آن نزدیکی قرار دارد هستند. سعی کنید که ذهن خود را کمی متمرکزتر کنید در آن صورت شما متوجه خواهید شد که در امتداد یک میدان بسیار بزرگ در حال حرکت هستید. طول این میدان حدود 3.4 کیلومتر است.
 
 
6) Leh – Manali ، هند
بزرگراه Leh – Manali در هند و با بیش از 297 مایل در میان رشته کوه هیمالیا واقع شده است. این جاده از یکی از بلندترین کوه ها در جهان می گذرد که با ارتفاع 2 تا 3 مایل از سطح دریا می باشد. گردشگران از سراسر جهان از این راه برای دیدن منظره های زیبا و عکاسی استفاده می کنند. مردم زیادی در کنار این جاده زندگی می کنند و در طول تابستان و درآمد زیادی از راه گردشگران کسب می کنند.