موافقت پادشاه عربستان با تخریب كامل مسجدالحرام

شركت انگلیسی معماری اتكینز طرح جدید توسعه مسجدالحرام را برای افزایش جمعیت زائران به 5 میلیون نفر به پادشاه عربستان ارائه داده كه لازمه اجرای آن، تخریب كامل مسجدالحرام به غیر از بنای كعبه است.

به گزارش مشرق؛ شركت انگلیسی معماری اتكینز طرحی جدید برای توسعه مسجدالحرام به ملك عبدالله، پادشاه عربستان پیشنهاد داده كه انتخاب و اجرای آن نهایی شده است. لازمه اجرای این طرح در فاز یك تخریب قسمتی از مسجدالحرام و در فاز دوم تخریب كامل مسجدالحرام و باقی ماندن كعبه به تنهایی می باشد.

با اجرای این طرح زائران و نمازگزاران مسجدالحرام از 900.000 نفر به 3 میلیون نفر افزایش یافته و در فاز دوم با تخریب كامل مسجد الحرام به 5 میلیون نفر ظرفیت خواهد رسید. 650 معمار حرفه ای در شركت اتكینز كار می كنند و طرح مزبور را با سرپرستی تیم معماران توسط زاها حدید(معمار آوانگارد عراقی الاصل) و نورمن فاستر(معمار انگلیسی صاحب سبك های تك) طراحی نموده است.

 

موافقت پادشاه عربستان با تخریب كامل مسجدالحرام

موافقت پادشاه عربستان با تخریب كامل مسجدالحرام
 

این طرح كه یادآور طراحی های سانتیاگو كالاتراوا معمار اسپانیایی صاحب سبك بیونیك در معماری است (كه از اندام واره های جانوران و اسكلت جانوران بزرگ جثه برای سازه بنای خود الهام می گیرد)، از نمای جانبی نیز شباهت زیادی به ستون فقرات جانداران عظیم الجثه دارد.

كانسپت این طرح دید مستقیم از داخل این به اصطلاح رواق های مخوف به سمت كعبه به واسطه شیب تند این رواق ها به سمت داخل می باشد به گونه ای كه وقتی حجاج در این رواق ها قدم می زنند یا نماز می گزارند، چشم انداز آنها به سوی كعبه باشد.


موافقت پادشاه عربستان با تخریب كامل مسجدالحرام
 

در فاز دوم طرح تمام بنای مسجد الحرام، بجز كعبه تخریب می شود واین طرح به صورت مدولار با تقارن مركزی كعبه، به صورت كامل به دور كعبه طبق آنچه كه در تصویر زیر می بینید، اجرا خواهد شد.


موافقت پادشاه عربستان با تخریب كامل مسجدالحرام
 

در این طرح یك جبهه كامل از مسجد الحرام تخریب می شود و به جای آن طرح جدیدی كه شامل مسجدی بزرگ است ساخته می شود این مسجد همان رواق هایی است كه به سمت كعبه شیب دارد و به پنج دروازه عظیم الجثه با نقوش اسلامی به ارتفاع 38 متر ختم می شود. این دروازه ها در هنگام انجام مراسم مذهبی و برگزاری نماز برای محدود كردن فضای اطراف كعبه بسته می شود و صرفا در ماه رمضان و ایام حج تمتع گشوده می شود.


موافقت پادشاه عربستان با تخریب كامل مسجدالحرام
 

غرض ما مخالفت با تخریب مسجد الحرام برای توسعه آن و افزایش ظرفیت برای زائران و استفاده از طرح های بدیع و نوآورانه نیست، بلكه معماری بی قواره غربی كه در آن استفاده شده كه مانع از حضور قلب زائران می شود نكته ای است كه اعتراض ما را برانگیخته است.


موافقت پادشاه عربستان با تخریب كامل مسجدالحرام
 

 

قرار بود معماری مسجد الحرام، حافظ حرمت كعبه باشد به گونه ای كه توجه قلبی حجاج را به سوی كعبه معطوف كند نه آنكه معماری این مسجد دعوت به خود معماری آن كند و حجاج ره كعبه را گم كنند.

قرار بود معماری مسجد الحرام آرامشی به حاجیان بدهد كه جز كعبه نبینند. نه آن كه چنان شیفته یا مرعوب تكنوسیویلایز (تمدن تكنیكی) شوند كه در پیچ و خم پله برقی ها و طاق و تویزه های اوج گرفته( كه به دلیل عدم رعایت مردم واری لاجرم به تحقیر انسان می انجامد) راه آسمان را فراموش كند و سفر معنوی خود را به كعبه مقصود نرسانند.


موافقت پادشاه عربستان با تخریب كامل مسجدالحرام

موافقت پادشاه عربستان با تخریب كامل مسجدالحرام
 

ملك "فیصل بن عبدالعزیز" اولین پادشاه سعودی بود كه حدود 50 سال پیش طرح توسعه حرمین الشریفین را داد. و عمده تخریب های بناهای مقدس سرزمین حجاز به بهانه همین طرح توسعه صورت پذیرفت. ملك فیصل، همان كسی است كه از عاملان فروپاشی و تجزیه دولت بزرگ عثمانی و تضعیف مسلمانان و همچنین تشكیل رژیم نامشروع اسراییل بود و همه اینها را به كمك انگلیس ممكن كرد و حالا دوباره همان انگلیس و طرح توسعه جدید مسجد الحرام؛ توسط معماران انگلیسی و با دستور خادم الحرمین الشریفین! ملك "عبدالله بن عبدالعزیز"

شاید بهتر باشد داستان را از آنجا حكایت كنیم كه انگلیس، دستان محمد بن عبدالوهاب و محمد ابن سعود را در دستان هم گذاشت تا با بدعتی به نام وهابیت، عربستان را سعودی كند و ضمن تجزیه و تضعیف ملت های مسلمان، سرزمین وحی را برای همیشه از دست مسلمانان بگیرد. صهیونیزم بوی خون می دهد و اعراب بوی خیانت.


موافقت پادشاه عربستان با تخریب كامل مسجدالحرام
 

 

با روی كار آمدن دوباره جاهلیت نو، آن هم از نوع وهابی آن، از كشتار بی رحمانه شعیان كربلا (1216) گرفته تا قتل عام مردم طایف (1217) كه بگذریم، وهابیون پس از تسلط بر مكه در سال 1218، تخریب های زیادی انجام دادند. از جمله زادگاه پیامبر اكرم و حضرت علی (ع) و خدیجه و حتی ابوبكر را خراب كردند. آثار باستانی اطراف خانه خدا و آثار چاه زمزم را نیز تخریب كردند. آنها هنگام تخریب این بناها طبل می زدند و رقص و آوازه خوانی می كردند. وهابی ها در همان سال زادگاه رسول اكرم را به محل خرید و فروش حیوانات تبدیل كردند.

و بالاخره پس از آنكه آل سعود در سال 1344 با حمایت كامل مالی و سیاسی باز هم انگلیس، به طور كامل بر حجاز تسلط یافت به مرور تمام آثار صحابه، قبور شهدا، زادگاه امام حسین (ع) و بارگاه عظیم ائمه بقیع، بیت الاحزان و مرقد فاطمه بنت اسد و بعد ها كوچه های بنی هاشم را ویران كردند. جالب تر از همه اینجاست كه آنها سنگ شیطان را نیز تخریب كردند و به جای آن دیواری كشیدند كه زائرین امروزه آن دیوار را رمی جمرات می كنند! این تنها ابلیسك دنیا بود كه به جای پرستش، سنگسار می شد.

و حالا دیگر پرده داران حرم امن الهی وهابیون آل سعودند كه ما را كافر و مشرك می خوانند و حرمهایمان را نابود می كنند و گواه آنان این حدیث از ابن تیمیه است كه :
مَن اَتی إلی قَبرِ نبی أو صالح و یسأله حاجته ویستنجِده ، فهذا شزكٌ صریحٌ یجبُ أن یستتابَ وصاحِبَه فإن تابَ و الّا قُتل َ. "هركس كنار قبر پیامبر و یا یكی از صالحین بیاید و از آنها حاجتی درخواست كند، مشرك است و واجب است كه او را توبه دهند، و اگر توبه نكند، باید او را كشت" این موضوع تا به امروز آنچنان پیش رفته كه هیئت عالی افتای سعود طبق آخرین فتاوایشان شیعیان را مرتد می خوانند.


تصاویر زیبای فعلی کعبه و مسجدالحرام که در صورت اجرای طرح جدید،
به غیر از بنای کعبه بطورکلی تخریب خواهد شد !!!

موافقت پادشاه عربستان با تخریب كامل مسجدالحرام

موافقت پادشاه عربستان با تخریب كامل مسجدالحرام