تبلیغات

نحوه نگهداری صحیح کفش چرمی

مجموعه : مدل کفش
نحوه نگهداری صحیح کفش چرمی

اگر می خواهید مانند روز های اول از داشتن محصولات چرم خود لذت ببرید و هر چند وقت یکبار مجبور به پرداخت هزینه برای خرید کفش مردانه یا کفش زنانه و یا کیف و کمر بند و …. جدید نباشید (محصولات چرم قیمت بالایی دارند) باید نحوه نگهداری صحیح کفش چرمی را فرابگیرید . با دایان شاپ همراه ما باشید .

 

چرا مراقبت از محصولات چرم اهمیت دارد؟

نگهداری صحیح از کفش علاوه بر زیبایی به طول عمر آن نیز کمک خواهد کرد . لذا هر زمان که محصول چرمی اعم از کیف و کفش و کمربند و …. خریداری می کنید باید قبل از هر چیز چگونگی مراقبت از آن ها را بدانیم . براق و تمیز بودن محصولات چرم در واقع باعث جلب توجه و در واقع احترام به خود می باشد . شاید برای شما جالب باشد که بدانید زنان نسبت به مردان اهمیت بسیار بالایی به تمیز بودن و براق بودن کفش دارند و این خود عامل مهم و جذب کننده است.

 

نحوه نگهداری از کفش چرم

رابطه مستقیمی بین نحوه نگهداری کفش چرم و طول عمر آن وجود دارد. از آنجا که محصولات چرمی از پوست حیوانات و مواد ارگانیک تهیه شده است دارای ویژگی های منحصر به فرد بوده و مراقبت های خاص خود را می طلبد .

در کنار همه زیبایی های خاصی که محصولات چرمی دارند ، عبور هوا و جذب آب (به مقدار بسیار کم) ، جذب گرد و غبار ایراداتی است که به محصولات چرمی وارد است . البته در برابر قارچ و باکتری مقاوم است ، اما همانطور که اشاره شد با عدم رسیدگی صحیح زیبایی و طول عمر خود به حداقل می رسد.

کفش های شما بایستی پس از هر بار استفاده تمیز شوند . از پارچه نخی تمیز و یا برس (فرچه) می توانید جهت تمیز کردن کفش استفاده کنید . بعد از 10 الی 12 بار پویشدن و نظافتی که به صورت روزانه انجام می شود بایستی کفش را واکس بزنید .

 

برس کفش چرمی و کرم های تغذیه کننده

برس کفش نه باید به قدری سفت باشد که باعث تخریب و سایش بر روی لایه سطحی چرم شود و نه خیلی نرم که باعث عدم پاک شدن کامل کفش از آلودگی ها شود .

دقت داشته باشید که برای بر طرف کردن چروک از برس استفاده نکنید بلکه از کرم های تغذیه کننده که روند خرابی را کند میکند استفاده کنید . چرا که این کرم های مخصوص کفش ، به راحتی در چرم نفوذ می کنند.

برای استفاده از کرم های تغذیه کننده ابتدا میزان کمی از آن را بردارید و سپس با برس و حرکت های آهسته آن را به همه جای کفش پخش کنید . دقت داشته باشید میزان اسفاده از کرم های نرم کننده کم باشد چرا که استفاده زیاد از کرم باعث گرفتگی حفره‌های بسیار ریز چرم و عدم عبور هوا می‌شود.

 

نحوه نگهداری صحیح کفش چرمی

چه زمانی نظافت کنیم ؟

تنها در صورتی که کفش ها به طور کامل خشک هستند ، تمیز کاری کنید . چنانچه کفش چرمی مرطوب بود آن را با یک پارچه و یا حوله تمیز خشک کنید . برای خشک کردن هیچ گاه از قرار دادن کنار شوفاژ یا بخاری یا سشوار و …. استفاده نکنید چرا که با این کار و گرمای بیش از حد ، باعث سخت و سفت شدن چرم می شود .

کفش های چرم برای خشک شدن نیاز به زمان دارند در صورتی که هنوز کامل خشک نشده اند از آن ها استفاده نکنید. پیشنهاد فروشگاه دایان شاپ به شما این است که یک جفت کفش دیگر نیز داشته باشید .

نکته پایانی اینکه برای اینکه فرم و شکل کفش از حالت اصلی خود خارج نشود از قالب کفش استفاده کرده و برای جلوگیری از تا شدن پشت کفش از پاشنه کِش استفاده کنید.

 

فروشگاه اینترنتی دایان شاپ:

https://dayanshop.com/

تبلیغات