هزینه جراحی مرد بدون چهره تأمین شد ! ( تشکر و قدردانی )

مجموعه : مجله خبری
هزینه جراحی مرد بدون چهره تأمین شد ! ( تشکر و قدردانی )
 زندگی بدون دست یا پا ، هر چند متصور است ، اما زندگی بدون چهره را حتی تصور هم نمی توان کرد. اما اتفاقی که برای یکی از هموطنانمان افتاده ، او را به مردی بدون چهره تبدیل کرده است.
 م. ش دارای همسر و ۴ فرزند است که ۸ سال پیش بر اثر سانحه تصادف رانندگی یک سوم صورت خود را از دست داده و در این مدت به علت وضعیت بد چهره و صورت خود غیر از موارد ضروری از منزل خارج نشده‌ است.

هزینه جراحی مرد بدون چهره تأمین شد ! ( تشکر و قدردانی )

درآمد خانواده از محل بیمه از کارافتادگی تأمین اجتماعی ماهانه حدود ۴۰۰ هزار تومان به علاوه یارانه هاست.
دختر بزرگ ایشان به علت شرایط خانوادگی و معیشتی با وجود اینکه علاقه شدیدی به ادامه تحصیل داشت  مجبور به ترک تحصیل شده است… .»

این بخشی از گزارشی بود که در عصر ایران و برخی رسانه های دیگر منتشر و از خیرین دعوت شد که همت کنند و هزینه های اعمال جراحی این فرد نیازمند را که بالغ بر 30 میلیون تومان برآورد شده را تأمین کنند.

تولیگری این اقدام خداپسندانه را نیز "خیریه همت" بر عهده داشت ؛ موسسه ای که افراد نیازمند را به طور موردی شناسایی می کند و از طریق رسانه های مجازی معتبر ، برایشان کمک جمع می کند و به دست شان می رساند.

این بار نیز ، کاربران عصرایران و تعدادی دیگر از سایت ها ، همت کردند و در اقدامی خداپسندانه ، در فاصله اندکی ، هزینه های معالجه و بازگشت این هموطن به زندگی را فراهم کردند. امیدواریم این هموطن مان بتواند با سپری کردن دوره درمان و اعمال جراحی ، به زندگی عادی بازگردد و خانواده اش نیز روزهای خوش گذشته را بازیابند.

در این باره خیربه همت گزارش کرد: "برای انجام هزینه های درمانی عزیز نیازمندی که یک سوم صورت خود را در تصادفی از دست داده بود، مبلغ ۳۰۰میلیون ریال جمع آوری شد.
 با پیگیری های رابط خیریه همت مراحل درمان ایشان از امروز آغاز شده و سعی خواهیم کرد تا در مقاطع مختلف نتیجه را به استحضار دوستان عزیز و بزرگوار برسانیم."

اینجاست که آن شعر معروف سعدی مصداق پیدا می کند:

بنی آدم اعضای یک پیکرند
که در آفرینش ز یک گوهرند
چو عضوی به درد آورد روزگار
دگر عضوها را نماند قرار

برای همه دوستانی که همت کردند و ولو با مبالغ اندک ، در احیای یک انسان سهیم شدند ، بهترین ها را از درگاه احدیت خواستاریم.

 
منبع : عصرایران