پاسخ جالب همسر اسد به ملکه اردن +عکس

مجموعه : مجله خبری
پاسخ جالب همسر اسد به ملکه اردن +عکس
ساعاتی بعد از انتشار تصاویر حضور أسما اسد در کنار همسرش برای شرکت در همه‌پرسی اخیر قانون اساسی در سوریه، ملکه "رانیا" همسر پادشاه اردن با هدف تحقیر و پروپاگاندای رسانه‌ای علیه حکومت سوریه که احتمالاً از سوی رسانه‌های غربی برنامه‌ریزی شده بود، با همسر بشار اسد تماس تلفنی برقرار کرد.

به گزارش تکناز به نقل از پایگاه القدس العربی، این گزارش که از سوی یک مقام اردنی فاش شده، رانیا در این تماس تلفنی به "اسما اسد" گفته است: "عزیزم! تصویرت را هنگام رای دادن در تلویزیون دیدم و واقعاً برایت نگران شدم که در این شرایط سوریه، مشکلی برای تو پیش نیاید."

همسر بشار اسد نیز با حاضرجوابی عنوان کرده است: "اوضاع و احوال ما الحمدالله در سوریه مساعد و عادی است ولی ما برای اوضاع کشور شما بسیار نگرانیم!"

پیش‌بینی می‌شود که این دیالوگ سیاسی زنانه، روابط دو کشور را که یکی مخالف سرسخت اسرائیل و دیگری متحد درجه این رژیم است، بیش از پیش سرد کند.

پاسخ جالب همسر اسد به ملکه اردن +عکس
رسانه‌های غربی توجه ویژه‌ای به انتشار اخبار اسما اسد از خود نشان می‌دهند چرا که از زمان آغاز درگیری‌های گروه‌های سلفی در سوریه، این شایعه مطرح شده بود که اسما، مخالف سیاست‌های همسرش بوده است. اما اسما اسد با حضور در کنار همسرش در خلال راهپیمایی دو ماه گذشته که مردم به طرفداری از حکومت بشار اسد در دمشق برپا کرده بودند، به این شایعات پایان داد و تلاش از راه دور همسر پادشاه اردن نیز نتوانست خوراک مدنظر رسانه‌های غربی را برای آن‌ها ایجاد کند.

گفتنی است اردن نیز از کشورهایی است که نشانه‌هایی از ناآرامی در آن به چشم می‌خورد و برخی صاحبنظران معتقدند که متحد درجه یک اسرائیل در خاورمیانه و اولین کشور عربی که اسرائیل را به رسمیت شناخته است، در آینده‌ای نزدیک موج اعتراضات مردمی را تجربه خواهد کرد.

 
 
منبع : فردا نیوز