پراپ تریدینگ چیست و بهترین سایتهای پراپ تریدینگ در ایران

مجموعه : رپورتاژ آگهی
پراپ تریدینگ چیست و بهترین سایتهای پراپ تریدینگ در ایران

بینگ ایکس bingx یک صرافی بروکر ارز دیجیتال و فارکس است که شما می توانید با داشتن کپی ترید و ربات ترید و پشتیبانی از زبان فارسی از آن نهایت استفاده را ببرید. پراپ تردینگ از روش‌های بسیار جذاب در بازارهای مالی است که برخی از کاربران از این روش برای معامله و کسب سود استفاده می‌کنند. تعداد شرکت‌های سرمایه گذاری به روش پراپ در داخل و خارج از کشور در حال زیاد شدن است. کار کردن با این شرکت‌ها می‌تواند راهکار مناسبی برای کسب سود باشد بدون اینکه ذره‌ای پول از جیب تریدرها برود. البته برخی از شرکت‌های داخلی، مبلغی را برای ابتدای کار از فرد دریافت می‌کنند.

 

پراپ تریدینگ مانند دیگر جنبه‌های معاملاتی در بازارهای مالی، نیازمند دانش و اطلاعات خاصی در این زمینه است. اگر اطلاعات و دانش کاربران در این خصوص به اندازه کافی نباشد، در نهایت منجر به ضرر و غیر فعال شدن حساب کاربری نزد شرکت سرمایه گذاری خواهد شد. این سبک معاملاتی در کشور آمریکا از سال 2008 تا به امروز وجود داشته است. در جوامع اروپایی نیز این روش، سال‌های زیادی است که مورد استفاده معامله گران قرار می‌گیرد. اما در کشور ما به تازگی مفهوم خود را پیدا کرده و در حال جا افتادن است.

 

ما قصد داریم تا این سبک معاملاتی را بیشتر مورد ارزیابی قرار داده و در زمینه مزایای آن و همچنین بهترین سایت‌های پراپی در ایران و خارج از کشور صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

 

مواردی که می‌خوانید:

1. پراپ تریدینگ چیست؟

2. مزایای پراپ تریدینگ چیست؟

3. بهترین سایت‌های پراپی در داخل کشور

4. بهترین سایت‌های پراپ تریدینگ برای ایرانیان

 

پراپ تریدینگ چیست؟

پراپ تریدینگ یا proprietary trading یکی از روش‌های سرمایه گذاری در بازارهای مالی است که سال‌هاست در کشورهای اروپایی و آمریکایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش‌، شرکت‌های سرمایه گذاری بزرگ، سرمایه خود را طی یک قرارداد مشخص در اختیار معامله‌گران قرار می‌دهند تا با آن ترید کرده و کسب سود کنند. در صورتی که تریدر در معاملات خود کسب سود کند، به نسبت سهمی که در قرارداد ذکر شده است، بین شرکت و تریدر تقسیم می‌شود. در این روش، معامله گران از خود سرمایه‌ای وارد معامله نمی‌کنند و با پول شرکت کار می‌کنند. به همین دلیل، این روش از روش‌های بسیار جذاب در میان سبک‌های مختلف معاملاتی است.

 

اگر تریدر در معاملات خود ضرر کند و سرمایه شرکت از دست برود، اکانت کاربری او غیر فعال خواهد شد. در واقع این وسط فقط سرمایه شرکت از بین رفته و هیچ خطری متوجه تریدر نیست. این هم از دلایل دیگر جذابیت این سبک معاملاتی در بازارهای معاملاتی فارکس و ارزهای دیجیتال است.

 

شاید فکر کنید که این روش معاملاتی مخصوص افراد حرفه‌ای است و تازه واردها نمی‌توانند وارد این سبک معاملاتی شوند. اما باید گفت که این روش معاملاتی، محدودیت خاصی نداشته و همه می‌توانند وارد آن شوند. تنها نکته مهم این وسط، دانش و مهارت لازم در معاملات است که بتواند منجر به کسب سود شود.

 

شرکت‌های سرمایه گذاری بزرگ و معروف به دلیل داشتن سرمایه بسیار زیاد که گاهی تا چندین میلیارد یا چندین میلیون دلار می‌رسد، نمی‌توانند تمام سرمایه خود را وارد بازارهای مالی کنند . به همین دلیل میزان مشخصی از سرمایه خود را برای این کار در نظر می‌گیرند و آن را به بخش‌های بسیار کوچکی تقسیم می‌کنند. سپس هر بخش را به تریدر اجاره‌ای ( پراپ تریدینگ ) می‌دهند تا او با سرمایه کار کند. این شرکت‌ها با سبک پراپ تریدینگ، میزان ریسک معاملاتی خود را پایین آورده و می‌توانند کنترل بیشتری روی سرمایه خود داشته باشند.

 

اگر نگاهی به پراپ تریدینگ بیندازید، می‌بینید که این قرارداد یک معامله برد برد است که افراد حرفه‌ای و کاربلد می‌توانند نهایت استفاده از آن را داشته باشند.

 

مزایای استفاده از پراپ تریدینگ

بینگ ایکس

پراپ تریدینگ دارای مزایای مختلفی است که چند مورد مهم آن را بررسی خواهیم کرد:

 

انعطاف پذیری بالا در معامله:

کار کردن با سرمایه پراپی، منجر به افزایش انعطاف پذیری خواهد شد. افرای که با این سبک وارد معامله می‌شوند بدون اینکه نیاز باشد طبق قوانین خاصی عمل کنند و یا بابت سرمایه به کسی جواب پس دهند و نگران نظارت و رضایت مشتریان باشند، معامله می‌کنند. خیال این افراد از هر نظر راحت است. به همین دلیل، اقدامات جسورانه خود را انجام خواهند داد.

 

دسترسی به منابع و آموزش:

تریدرهای که از پراپ تریدینگ استفاده می‌کنند، به استراتژی‌ها، منابع آموزشی و داده‌های شرکت دسترسی دارند. در واقع شرکت سرمایه گذاری مورد نظر، این کار را برای راحتی تریدرها انجام می‌دهد تا با توجه به اطلاعات خاص خود وارد معامله شده و بتوانند سود کسب کنند. با این کار، شرکت هم سود خواهد کرد.

 

دسترسی به بازارهای مختلف:

وقتی تریدر با سرمایه خود وارد معامله شود، دسترسی به بازارهای مختلف ندارد اما در پراپی، این امکان فراهم است تا کاربر بتواند با بازارهای مختلف مالی در ارتباط باشد و در آنها فعالیت کند. این بازارها شامل ابزارهای مالی پیچیده و ارزهای مختلف هستند. این کار به تریدر اجازه داده تا از تنوع و ریسک پذیری بالاتری بهره ببرد و سود بیشتری کسب کند.

 

اعتبار بالاتر:

وقتی یک تریدر با سرمایه یک شرکت بزرگ کار می‌کند، اعتبار بالاتری نسبت به زمانی که با سرمایه شخصی کار می‌کند، دارد. این اعتبار ممکن است به صورت دسترسی به اطلاعات و منابع به روز، تخفیف و پاداش‌های مالی، و یا حمایت‌های خاص از سوی شرکت باشد.

 

عدم ریسک سرمایه گذاری شخصی

در پراپی، قرار نیست با سرمایه شخصی کار شود. در نتیجه ترسی از شکست و ضرر وجود نخواهد داشت. تریدرها با سرمایه بسیار کم می‌توانند وارد این سبک معاملاتی شده با خیال راحت انواع پوزیشن‌ها  لوریج‌ها را باز کرده و کسب سود کنند. اگر هم متضرر شدند، هیچ ضرری متوجه آنها نیست زیرا سرمایه شخصی را وارد این کار نکرده‌اند.

 

بهترین سایت‌های پراپ تریدینگ در داخل ایران

اخیرا در داخل کشور، برخی از شرکت‌های پراپی به وجود امده‌اند که کاملا ایرانی هستند. در انتخاب این شرکت‌های باید نهایت دقت را داشته باشید تا گیر شرکت‌های کلاهبردار نیفتید. شرکت‌های پراپی داخل، از کاربران و تریدرها درخواست می‌کنند تا با پرداخت مبلغ مشخصی، پلن تهیه کنند. این پلن‌ها متفاوت است و معمولا بعد از اینکه تریدر توانست در یک پلن، N درصد سود کسب کند، شرکت مورد نظر، سرمایه بیشتری در اختیار او خواهد گذاشت.

 

شرکت‌های پراپی داخلی که برای جذب کاربران و تریدرها در شرکت فارکس در تلاش هستند، در حال زیاد شدن هستند. این نوع سبک سرمایه گذاری در دنیا، کاملا پذیرفته شده است و تمام آزمون و خطاهای خود را پس داده است. به همین دلیل احتمال کمی وجود دارد که شرکت‌های پراپی خارجی، کلاهبردار از آب در بیایند ( البته احتمال آن صفر نیست ) اما شرکت‌های تازه تاسیس داخل کشور، امکان دارد کلاهبردار باشند و با اینکه کاربر، پلن تهیه کرده است، باز هم در پرداخت سود، کوتاهی کنند. لذا انتخاب امن‌ترین آنها در داخل کشور، کمی با دشواری روبروست.

 

بهترین سایت‌های پراپ تریدینگ برای ایرانی‌ها

صرافی bingx

سایت‌ها و شرکت‌های سرمایه گذاری و پراپی در دنیا، بسیار زیاد هستند. بسیاری از این شرکت‌ها در کشورهای مختلف نمایندگی رسمی و فعال دارند. اما در کشور ایران به دلیل وجود تحریم‌های مالی و بین المللی، هیچ کدام از این شرکت‌ها نمی‌توانند فعالیت مستقیم داشته باشند.

 

اخیرا برخی از شرکت‌های داخلی، به این شرکت‌ها متصل شده‌اند و تریدرها به راحتی می‌توانند وارد سیستم و سبک پراپ تریدینگ شوند. سایت‌های پراپ فارکس در دنیا بسیار زیاد هستند و کاربران ایرانی می‌توانند به این سایت‌ها متصل شوند. البته فقط جفت ارزهای فارکس در این سبک معاملاتی وجود ندارد.

 

 بسیاری از شرکت‌های پراپی در دنیا وجود دارند که با ارزهای دیجیتال کار می‌کنند و معامله گران بازار کریپتو را جذب می‌کنند. در هر حال، شرکت‌هایی که از داخل به این شرکت‌ها وصل شده‌اند، این فرصت را پیش می‌آورند تا کاربران پراپی، به راحتی از سرمایه آنها استفاده کنند. از مزایای سایت‌های پراپی متصل شده به سایت‌های سرمایه گذاری بزرگ در دنیا این است که این سایت‌ها، مسائل مربوط به تبدیل ریال به دلار و کارهایی از این قبیل را خودشان انجام می‌دهند و تریدر را با این اتفاقات درگیر نمی‌کنند. معامله گران هم نیازی به تغییر آی پی و استفاده از vpn ندارند. برخی از سایت‌های پراپ تریدینگ در ایران شامل موارد زیر است:

 

پراپی تریدینگ فیدل کرست fidelcrest

Luxtrading

پراپ تریدینگ fxfinancer

پراپ تریدینگ citytradersimperium

 

این سایت‌های پراپی، برای ایرانیان در دسترس بوده و کاربران ایرانی در آنها تحریم نشده‌اند. در سایت fidelcrest می‌توان برای شرکت در مسابقات تریدینگ ثبت نام کرد و در صورت برنده شدن در آنها، از سرمایه واقعی بره‌مند شد.

 

در سایت لوکس تریدینگ این امکان را به تریدرها می‌دهد تا با سرمایه کم در بازار رمز ارزها، فارکس و طلا، وارد شده و با سرمایه شرکت معامله کنند.

 

سایت fxfinancer از سایت‌هایی است که 3 سال از فعالیت آن گذشته و این امکان را می‌دهد تا کاربران با سرمایه‌ی کم، وارد بازارهایی مانند کریپتوکارنسی و فارکس شده و با سرمایه آنها، معامله کنند. همچنین برای افراد حرفه‌ای این امکان را فراهم کرده تا پلتفرم معاملاتی برای مدیریت حساب‌های مشتریان خود شرکت را ارائه می‌کند.

 

بروکر و شرکت‌های مختلف دیگری هم هستند که با کاربران ایرانی مشکلی نداشته و این کاربران می‌توانند به راحتی در آنها فعالیت کنند. از جمله شرکت‌های زیر که به کاربران ایرانی، خدمات ارائه می‌کنند:

 

 بروکر آلپاری

Fundednext

 My fxfound

و کلام آخر

 

استفاده از سرمایه شرکت‌های بزرگ، فرق چندانی با استفاده و جذب سرمایه اشخاص ندارد. چه بسا بهتر باشد به جای گرفتن پول و سرمایه از اشخاص مختلف، دوست و آشنا و یا افراد خانواده، با سرمایه شرکت‌های بزرگ، پرپی کنید که دیگر نخواهید پاسخگوی شخص خاصی باشید. توجه کنید که همیشه با دانش یا استفاده از تجربه دیگران وارد بازارهای مالی شوید، آموزش صرافی بینگ ایکس bingx را هم حتما ببینید و به راحتی از تریدینگ ویو و متاتریدر 5 در آن استفاده کنید.

منبع: بینگ ایکس bingx