پرده آماده چیست ؟

پرده آماده چیست ؟

همانطور که میدانید  پرده یکی ازاصلی ترین  عناصر دکوراسیون داخلی می باشد  که کمک برای زیبا شدن در فضای منزل می کند .

 

یکی از مشهور ترین پرده ها که امروزه در سرتاسر دنیا استفاده زیادی از آن می شود ، پرده آماده و یا پرده پانچی می باشد .منظور از این عبارت پرده هایی هستند که پس از دوخته شدن حلقه هایی بر روی آن تعبیه شده و بلافاصله بعد از خرید به آسانی نصب می شوند به همین جهت به آنها پرده آماده گفته می شود.

 

مزایای پرده پانچی

۱- نصب سریع و راحت

۲- تنوع در طرح و رنگ

۳- تنوع در جنس پارچه (به صورت ساده و چاپی)

۴- صرفه جویی در وقت و هزینه

۵- امکان سازگاری با هر پنجره

۶- امکان ترکیب دو رنگ یا چند رنگ و جنس مختلف در کنار هم

۷- مدل پرده پانچ مناسب برای اتاق خواب ، پذیرایی ، اتاق کودک و …

 

معایب پرده پانچی

امکان تغییر و برش مجدد در آن وجود ندارد

خیلی از ما از پرده ها در قسمت های متفاوتی استفاده می کنیم و هر از چند گاهی با تغییر اندازه و فرم دوخت و کوچک و بزرگ کردن آن ها،پرده  را در جاهای متفاوتی  بکار می گیریم، در پرده های پانچی ویا چاپی امکان این تغییر وجود نداشته و در اصل باید آن ها را پرده یکجا مصرف! بدانیم، چون امکان برش مجدد آن وجود ندارد.

 

سبک پرده های سنتی را ندارد

پرده پانچی  را نمی توان مثل پرده های سنتی و پارچه ای و یا مثل پرده های سلطنتی  درنظر گرفته و به شکل آن ها استفاده کرد، بلکه این ها با ارائه نوع جدیدی از طرح، فقط به شکلی خیلی  کم چین و جمع و جور قابل استفاده هستند، ضمن اینکه اصالت پرده های سنتی را هم نخواهند داشت.

 

نصب پرده آماده

نصب پرده آماده (پرده پانچ) بسیار راحت است. برای نصب این پرده‌ها نه به ابزار مخصوص لازم  دارید و نه به تخصصی خاص. برای این کار کافیست پس از فیکس کردن پایه‌های میل پرده روی دیوار یا سقف، پانچ‌های پرده را به صورت دوخت ساده از میان میل پرده عبور دهید. سپس دو طرف میل پرده را روی پایه‌های آن ثابت کرده و چین‌ها پارچه را مرتب کنید.

 

پرده آماده برای کجا مناسبه ؟

پرده آماده با جلوه های عالیش که پرده های آماده و چاپی دارند و به علت تنوع در طرح ها برای هرجایی قابل استفاده هستند و این امرسبب  شده است که متقاضیان زیادی به ما روی آورده و از خرید بهترین پرده آماده و چاپی رضایت داشته باشند.

 

برای ساختمان‌های مسکونی و یا اداری و یا هرجایی که فکر بکنید نیاز به یک پوششی دیده می‌شود و با توجه به اینکه آن پنجره در کجای منزل شما هست از اهمیت‌های زیادی برخوردار است به عنوان مثال داشتن دید از بیرون و یا افتادن نور آفتاب بر روی وسایل داخل امکان رنگ ‌پریدگی و یا خرابی آن لوازم بشود.

 

پرده آماده چیست ؟

نکات مهم در انتخاب، خرید و نصب که باید رعایت شود:

1-سایز و اندازه همگی آنها برابر باشد و بنابر لازم شما بدون حذف طرح فیت پنجره هایتان خواهد شد.

2-نور و روشنایی دوستان باید از پرده‌های حریر و شیشه‌ای بهره ببرند و از مدل جدید پرده های پذیرایی استفاده کنید.

3-تناسب رنگ و سبک حداقل یک عنصر تاثیرگزار جایگاه رفیعی دارد.

4-پارچه و کرکره با هم همخوانی دارند.

5-برای اتاق‌های خواب از پرده رومن و شید و تیره که باعث ایجاد خواب راحت شد میتواند گزینه خوبی باشد.

6-بلندی پرده کاملا سلیقه ای است زیرا بعضی مماس با زمین و بعضی دنباله دار دوست دارند.

7-چوب پرده ها را به سقف نردیک کنید.

8-اگر پنجره ها تقارن ندارند از پرده ها برای پوشش عیب ها استفاده کنید.

9-اگر وسائل کم و ارزان است اشکالی ندارد با چینش مناسب به خانه لاکچری تبدیل خواهید شد.

10-خانه رو به سایه دارید پرده حریر و اگر رو به خورشید دارید پرده ضخیم بخرید.

11-اگر جنس خوبی خریده باشید قابلیت سنگدوزی و ربان دوزی وجود خواهد داشت.

12-در خانه تکانی یا نوسازی خانه آخرین مرحله نصب پرده است .

 

انواع پرده آماده

ساده ترین:

با ساده ترین ها که به پانچی ها شهره هستند فقط از یک طرح و رنگ میتوان نفع برد که از ترکیب انواع پرده رنگ هم میتواننمای زیبایی  را بیشتر کرد.

چاپ شده:

برای چاپ شده ها دسته بندی های زیادی وجود دارد که شامل مناظر، چهره، کارتونی و…است .

 

پرده پانچ بهتر است طرح دار باشد یا ساده ؟

این موضوع به دکراسیون خانه  شما بستگی دارد و سلیقه شما در چیدمان منزل دارد ، اگر همه وسایل خود به شکلی مدرن ساده و از رنگ های یک دست یا با ترکیب رنگ خنثی مثل خاکستری انتخاب کرده اید بد نسیت با انتخاب پرده روح زندگی و شادابی را به خانه بیاورید به این ترتیب که یک پرده گلدار یا با طرح های اسلیم سنتی ولی با دوخت پانچ که یک طرح مردن و ساده محسوب میشود انتخاب کنید .

 

کیفیت پارچه:

اگر از پرده های پانچی مورد علاقه شماست باید حتما به کیفیت پارچه آن به شدت مورد بررسی قرار گیرد چون  این دسته پرده در تولیدی ها به صورت ازقبل  دوخته شده تولید شده  و دخالتی در انتخاب پارچه آن ندارید و نمیتوانید نوع دوخت آن را انتخاب نمایید و باید آن را به همان شکل قبول دارید و به پنجره های خود آویزان بکنید.

 

چرا پرده پانچی ؟

نصب آسان

تحویل فوری

تنوع رنگی بالا

جابجایی سریع و راحت

شست و شوی آسان

 

پرده آماده چیست ؟

طول عمر پرده را در نظر داشته باشید

اگرچه بیشتر پارچه‌ها بسیار جذاب می باشند ، اما امکان دارد از  لحاظ دوام و کیفیت مناسب نباشند. پس انتخاب پرده‌ای که عمر طولانی دارد خیلی  مهم است.  با این حال، اگر اعتقاد به تغییردارید، می‌توانید برای خرید هر نوع پارچه  که دوست دارید اقدام کنید.

 

خرید پرده

پرده  روژان مرجع تخصصی نقد و بررسی و فروش انواع پرده پانچی از جمله حریر , کتان , مخمل و طرح های چاپی با مناسب ترین کیفیت است . مجموعه ی ما با حذف واسطه ها، ارائه مناسب ترین قیمت ها و بهترین کیفیت، امیدوار است خریدی آسوده همراه با رضایتمندی ماندگار را برای شما رقم بزند و شما را به مشتری های همیشگی و ثابت خود تبدیل کند .

 

سخن اخر:

زیبایی زمانی حفظ میشود که انتخاب درست و صحیح داشته باشید و بر مبنای آن گزینش درست و صحیح عنصر اصلی را به منزل خود دعوت کنید که این گزینه کاربردی میتواند پرده هایی باشد که ازفبل  آماده هستند و با حذف کلیشه ها وارد مدرنیته ها شده اند.