پر فروش ترین کتاب در تاریخ انگلیس

پر فروش ترین کتاب  در تاریخ انگلیس
کتاب «آشپزی 30 دقیقه‌ای» اثر سرآشپز جیمی اولیور با فروش بیش از 100 میلیون پوند، پس از مجموعه «هری‌پاتر» نوشته جی‌.کی.رولینگ در جایگاه دوم کتاب‌های پرفروش تاریخ بریتانیا قرار گرفت.

به گزارش شبکه ایران به نقل از اسکای‌نیوز، سرآشپز "جیمی اولیور" موفق شد با دستورات آشپزی خود در قالب یک کتاب، پس از مجموعه کتاب‌های «هری پاتر»، عنوان دومین کتاب پرفروش بریتانیا را به خود اختصاص دهد.

این کتاب که «دستورات آشپزی 30 دقیقه‌ای» عنوان گرفته، توانسته این آشپز 35 ساله انگلیسی را با فروش بیش از 100 میلیون پوند از این کتاب، پس از مجموعه هری‌پاتر در جایگاه دوم نویسندگان کتاب‌های پرفروش بریتانیا قرار دهد.

«جیمی اولیور» که با این فروش بار دیگر فروش نمودار کتاب را بالا برده، تنها در هفته گذشته حدود 80هزار نسخه از این کتاب را به فروش رسانده است.

بر این اساس، علاوه بر نویسنده مجموعه رمان‌های "هری‌پاتر"، «اولیور» تنها نویسنده‌ای محسوب می‌شود که فروش کتاب‌هایش از مرز 100 میلیون پوند گذشته است.

اگر چه باید عنوان کرد که پیش از این تنها آشپزی که در فروش کتاب به «اولیور» نزدیک شده، «دلیا اسمیت» با فروش کتاب دستور آشپزی به مبلغ 60 میلیون پوند بوده است.