پسربچه 5 ساله به جمع باهوش‌ ترین های دنیا پیوست !+ عکس

مجموعه : مجله خبری
پسربچه 5 ساله به جمع باهوش‌ ترین های دنیا پیوست !+ عکس
گاس دورمن یکی از باهوشترین های دنیا است که با بهره هوشی 147 تنها 5 سال سن دارد و اخیرا به عضویت در انجمن بین المللی منسا در آمده است.

به گزارش تکناز به نقل از مهر، این پسر بچه نابغه پس از اثبات اینکه از بهره هوشی تأثیرگذار 147 برخوردار است در انجمن بین المللی تیزهوشان منسا پذیرفته شده است.

راب دورمن، پدر گاس گفت: وقتی که گاس 18 ماهه بود شروع به خواندن کرد و روزنامه می خواند. در آن زمان بود که متوجه شدم گاس علاقه دارد به نقشه ها نگاه کند به همین دلیل برایش نقشه آوردم و ظرف یک هفته وی تمام جزئیات نقشه را حفظ بود.

درحالی که همبازیهای گاس در مهدکودک روی الفبا و شمارش کار می کنند، این کودک 5 ساله که در کولینزویل، ایالت ایلینویز آمریکا زندگی می کند، از خواندن کتابهایی چون "کارتنک شارلوت" ( نام یک داستان بلند کودکان است که ای بی وایت در سال 1952 منتشر کرد) لذت می برد و ضرب و شمارش را در ذهن خود انجام می دهد، جدول تناوبی حفظ می کند و موضوعاتی را درباره سیاهچاله ها و نجوم از والدین خود می آموزد.

پدر گاس اظهار داشت که پسرش به قدری باهوش است که گاهی وی را نیز به چالش می کشد. وی سر پایتخت آلاسکا با من مجادله می کرد. من تصور می کردم که شهر انکوریج پایتخت آلاسکا است درحالی که ژونو پایتخت آلاسکا به شمار می رود.

درحالی که برخورداری از موهبت هوش برتر دارای مزایای خاص خود است اما نزدیکان گاس تصدیق کرده اند که این موهبت چالشهایی هم با خود به همراه می آورد که این امر در تجربه حضور گاس در مهدکودک به خوبی مشخص است، چرا که آموزشهای مهدکودک برای وی خسته کننده است.

خانواده دورمن تلاش می کنند که آموزش و پرروش شهر خود را متقاعد کنند تا برای گاس و سایر کودکان شبیه به وی آموزش ویژه فراهم کند.

درحالی که ماجرای گاس بی تردید بسیار چشمگیر است اما این پسر بچه 5 ساله تنها کودکی نیست که با بهره هوشی خود دنیا را شگفت زده کرده است. پیش از این شروین سرابی کودک 3 ساله ایرانی با بهره هوشی 136 عضو انجمن بین المللی منسا شد.

همچنین گفته می شود که برخی از اعضای این انجمن حتی کمتر از سه سال سن دارند.

پسربچه 5 ساله به جمع باهوش‌ ترین های دنیا پیوست !+ عکس

انجمن بین‌المللی تیزهوشان با گروه‌های مختلف ملی و منطقه ‌ای در سراسر جهان، اقدام به گردآوری افرادی کرده که دارای بهره هوشی بالا هستند و با برنامه‌ ها سازماندهی شده خود تلاش می کنند از هوش این اعضا بهتر استفاده کند.

انجمن جهانی منسا در سال 1946 توسط یک وکیل اتریشی به نام رولند برییل و یک دانشمند و وکیل انگلیسی به نام دکتر لنسلوت ور با هدف جمع کردن افراد هوشمند، صرف ‌نظر از هر نوع گرایش، ملیت، مذهب و نژاد و همچنین خدمت به آنها، پایه گذاری شد.

شرط عضویت در انجمن جهانی تیزهوشان، کسب امتیاز لازم در یکی از آزمون‌ های تعیین ضریب هوشی انجمن و یا سایر آزمون‌های معتبر و استاندارد مورد تایید انجمن است. نحوه رده بندی نتایج حاصل از آزمون به این صورت است که نتیجه آزمون بر حسب فراوانی مدل سازی شده و با نمودار استاندارد مطابقت داده می ‌شود و جایگاه هر یک از شر کت کنندگان در آزمون نسبت به سایر افراد مشخص می ‌شود و کسانی که بالاترین امتیاز را در گروه شرکت کننده خود کسب کنند، امکان عضویت در منسا را به دست می ‌آورند.

علاوه بر آزمون اصلی منسا، شاخه‌های ملی و محلی منسا در کشورهای مختلف سالانه آزمون‌های متعددی برگزار می ‌کنند.