پیام صلح و حفظ محیط زیست یك زوج ایرانی با سفر به دور دنیا!

پیام صلح و حفظ محیط زیست یك زوج ایرانی با سفر به دور دنیا!

یك زوج ایرانی با هدف ترویج صلح و ارائه تصویری مثبت از كشورشان سفری به دور دنیا با دوچرخه را آغاز كردند. جعفر و نسیم ادریس در این سفر قرار است، بیست هزار كیلومتر مسافت را طی كنند، پیش‌بینی می‌شود كه آنها دو سال از وطنشان دور بمانند و برای هر روز بودجه‌ای برابر با 8 تا 10 دلار در نظر گرفته‌اند. نسیم ادریس به خبرنگاران جوان می‌گوید: ما اهداف متفاوتی داریم، یكی از آنها این است كه پیام صلح و دوستی را به كشورهایی كه به آنها می‌رسیم، ببریم. همسر وی، جعفر ادریس می‌گوید:

: هدف دیگر ما كاشتن نهال‌هایی در شهرهای مختلف جهان است، ما می‌خواهیم یك خط سبز در سراسر دنیا برای كمك به محیط زیست بر جای بگذاریم.
گفتنی است، این زوج كه هر دو به عنوان راهنمای تور فعالیت داشته‌اند (سی‌دی)‌هایی را برای نمایش جاذبه‌های مورد علاقه‌شان از ایران تهیه كردند.
این زوج در اولین مرحله از سفرشان با دوچرخه از شمال و جنوب اروپا گذر خواهند كرد… پس از آن، آنها به سوی آفریقا یا آمریكای شمالی سفر خود را ادامه خواهند داد و مسیر پایان سفر آنها نیز كشورهایی چون ژاپن، هند، چین و پاكستان خواهد بود… لازم به ذكر است كه همچنین یك زوج دیگر ایرانی هم قرار است با موتور طی مدت 800 روز دور دنیا را بچرخند، كاری بس خارق‌العاده چه با موتور و چه با دوچرخه…

منبع: مجله خانواده سبز

پایگاه فرهنگی هنری تکناز