پیدا شدن خانواده 10 نفری پس 70 سال در کوه ها !!+ عکس

مجموعه : مجله خبری
پیدا شدن خانواده 10 نفری پس 70 سال در کوه ها !!+ عکس

پیدا شدن یك خانواده ۱۰ نفره كه در ۷۰ سال گذشته در میان كوه‌های ارم شهرستان دشتستان بوشهر زندگی می‌كردند و از جامعه روستایی و شهری كاملاً بی‌خبر بودند، باعث شگفتی همگان شد.

به گزارش مرتضی ایزدی رئیس ثبت احوال شهرستان دشتستان ماجرا را این گونه شرح می‌دهد: مدتی پیش به ما خبر دادند خانواده‌ای ۱۰ نفره از ۷۰ سال پیش در منطقه كوهستانی و صعب العبور «راه وال تنگ چول نار» بخش ارم كپرنشین هستند.

بنابراین مأموران ثبت‌احوال دشتستان و مأموران اداره آگاهی شهرستان و بخشداری تنگ ارم تصمیم گرفتند برای بررسی ماجرا راهی محل شوند. از آنجا كه امكان تردد با هیچ موتوری امكان نداشت، آنها راه‌های صعب العبور را پیاده طی كردند و خودشان را به محل رساندند. مرتضی ایزدی ادامه می‌دهد: سرپرست خانواده گفت اسمش بهمنیار است. ۷۰ساله است و اسم پدرش علی بود.

پیدا شدن خانواده 10 نفری پس 70 سال در کوه ها !!+ عکس

او توضیح داد كه همراه همسر، هفت فرزند و خواهر ۷۳ساله‌اش زندگی می‌كند. پسر بزرگش ۳۸ ساله است و دختری ۱۴ ساله آخرین فرزند خانواده او است. رئیس ثبت احوال شهرستان دشتستان در ادامه می‌گوید: این خانواده هیچ گونه امكانات زندگی نداشتند و زندگی‌شان را به شیوه زندگی عشیره‌ای اداره می‌كردند. آنها از دیدن قاشق و چنگال، دوربین، مداد وكاغذ به هیجان آمده بودند.

لباس‌های اعضای گروه برایشان جالب بود. بهمنیار به مأموران گفت: در ۷۰ سالی كه از عمرش گذشته هفت بار به روستای قراول خانه سرزده اما هیچ یك از خانواده‌اش تاكنون از كوهستان خارج نشده‌اند.

یكی از دختران خانواده هم گفت: معنی شهر و روستا را نمی‌دانیم. جز كوه و ستاره چیز دیگری به چشم ندیده‌ایم. بر اساس این گزارش مراحل هویت شناسی، صدور شناسنامه، در اختیار قراردادن امكانات رفاهی و بهداشتی برای این خانواده و ساخت فیلم مستند در حال بررسی است.