چرا مردها بي‌احساس مي‌شوند؟

مجموعه : زنان
چرا مردها بي‌احساس مي‌شوند؟

هموطن-اغلب مردهایی كه در معرض استرس شدید قرار دارند در خود فرو‌می روند، سكوت می‌كنند و بی‌احساس میشوند تا مسئله خود را به شكلی حل كنند.

 

از آنجایی كه طبیعت اصلی مرد، مردانه و مذكر است برای مبارزه با استرس به این نیاز دارد كه خود را از معركه عقب بكشد و مدتی را به تنهایی بگذارند.

چرا مردها بي‌احساس مي‌شوند؟

این رفتار قدرت مردانه او را تشدید و تقویت می‌كند.

 

بنابراین زمان مناسبی برای رسیدگی به واكنش‌های‌ عاطفی و احساسی نیست.

 

اغلب مردها در برخورد با استرس ابتدا با احساسات خود قطع رابطه می‌كنند تا بتوانند به طور عینی و منطقی با مسئله پیش آمده برخورد كنند.

چرا مردها بي‌احساس مي‌شوند؟

زن‌‌ها از این رفتار مردها به هراس می‌افتند زیرا اگر قرار باشد زنی با احساسات خود قطع ارتباط كند باید به قدری ناراحت باشد كه بخواهد كسی را رد كند اما این موضوع در مورد مردها صدق نمی‌كند در حالی‌كه مردها خود به خود در واكنش به استرس با احساسات خود قطع رابطه می‌كنند.

 

مرد توانایی آن را دارد كه در لحظه‌ای در خود فرو برود و سكوت اختیار كند به همین شكل میتواند در لحظه‌ای از این حال خارج شود.

چرا مردها بي‌احساس مي‌شوند؟

وقتی مردها متعادل‌تر میشوند برای آنها صحبت درباره این‌كه از چه موضوعی ناراحت بودند ساده‌تر می‌شود.

 

وقتی مرد از دنیای سكوت و تنهایی بازمی‌گردد ممكن است حرفی برای گفتن نداشته باشد زیرا ممكن است به این نتیجه رسیده باشد كه دلیل و موضوعی برای ناراحت شدن وجود ندارد.

 

در اغلب موارد وقتی مرد از سكوت و انزوا خارج میشود و می گوید كه همه ی ي چیز خوب و عالیست بهتر است زنش به این گفته او اطمینان كند و در شرایط آرام قرار بگیرد.

چرا مردها بي‌احساس مي‌شوند؟

زن‌ها را درك كــنید

نیاز به درك شدن برای زن‌ها
وقتی مرد، زمان كافی برای درك كردن احساسات و نیازهای همسرش صرف نمی‌كند زن به سادگی سردرگم میشود و امكان این‌كه واكنشی شدید و بی‌تناسب نشان دهد افزایش می‌یابد.

 

وقتی زنی احساسات خود را با شوهرش در میان میگذارد اگر شوهر به حالت انفعالی به صحبت‌های‌ او گوش فرا دهد و امیدوار باقی بماند كه به زودی حرف‌های‌ زنش تمام خواهد شد روی او اثر میگذارد و بر ابهامات یا ناراحتی‌هایش می‌افزاید.

چرا مردها بي‌احساس مي‌شوند؟

وقتی زن‌ها تصمیم می گیرند مانند مردها رفتار كنند و به منطق بیش از احساسات خود بها بدهند گیج و سردرگم میشوند به خصوص اگر قرار باشد زیر فشاری برای تصمیم‌گیری باشند.

 

معمولاً وقتی زنی سردرگم است، می‌خواهد تصمیمی بگیرد در این زمان او بیش از هر چیز به آرامش نیاز دارد وباید آرام بگیرد و احساساتش را مرور كند.

 

در این زمان است كه میتواند به راحتی تصمیم بگیرد.

چرا مردها بي‌احساس مي‌شوند؟

وقتی مردی برای درك كردن زنش به حرف‌های‌ او گوش میدهد خود به خود متعادل‌تر می‌شود و زن زمانی متعادل‌تر میشود كه بتواند حرف‌ها و احساساتش را بازگوید و این تنها زمانی میسر است كه مردها بتوانند زبان تكلم زن‌ها را بیاموزند و زن‌ها هم به طریقی سخن بگویند كه مردها میل به شنیدن داشته باشند.

 

یكی از فواید گوش‌دادن مردها به صحبت همسرانشان این است كه انها احساسات خود را كنار می گذراند و از افكار خود برای درك احساسات زنشان و این كه چرا او چنین احساسی دارد استفاده می‌كنند.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

برچسب‌ها: