چطور قامتی بلند و زیبایی داشته باشیم ؟

مجموعه : پزشکی و سلامت
چطور قامتی بلند و زیبایی داشته باشیم ؟

 

بسیاری از افراد حاضرند برای زیبا شدن هر کاری بکنند و به انواع و اقسام جراحی‌ها برای زیباتر کردن اجزای صورت و بدن خود رو می‌آورند؛ انواع راهکارها برای لاغر شدن را امتحان میکنند و از تازه‌ترین یافته‌ها درباره افزایش قد استقبال می‌کنند. این در حالی است که یکی از مهمترین عنصر‌های زیبایی و جذابیت، نه صرفا داشتن وزن کم یا اجزای چهره و بدن جراحی‌شده، بلکه داشتن قامتی راست و کشیده است.

تکناز : شما هم جزو کسانی هستید که با دیدن افراد راست‌قامت و خوش‌اندام بلافاصله به حرکات و فرم بدن خودشان دقت کرده و شروع به مقایسه میکنند؟ شده است که یکهو به خوتان بیایید و ببینید در وضع بدی نشسته‌اید و با خودتان بگویید از الان به بعد دیگر قوز نمیکنم و بلافاصله صاف بنشینید؟ پیش آمده که هنگام راه رفتن ناگهان متوجه شوید در اثر فشار کوله‌ پشتی یا کیفتان به شدت خم شده‌اید یا بدنتان به یک سمت کج شده است؟ ممکن است بارها با خودتان گفته باشید این بار اشکالی ندارد، از بعد شروع میکنم، با یک بار بد نشستن و بد راه رفتن اتفاقی نمی‌افتد و … اما همین دفعه‌هایی که ما به سادگی از کنارشان میگذریم و بد مینشینیم و بد راه میرویم و بد میخوابیم روی‌هم جمع شده و آنچه تحویلمان می دهند چیزی نیست جز یک ستون فقرات ناسالم و یک قامت نازیبا.

مسلما با مواردی که برای داشتن یک ستون فقرات زیبا و کتف و کمر سالم باید از انجام آنها پرهیز کرد تا حدود زیادی آشنایید؛ اما شاید چیزهایی هم باشد که ندانید و دانستن یا مرور آنها باعث شود امروز همان روز تاریخی باشد که دیگر برای همیشه آن کار را کنار بگذارید.

اولین مورد که بیشتر به آنها که دانش‌آموز و دانشجو هستند توصیه می شود پرهیز از به همراه داشتن کوله‌پشتی با وزن زیاد یا کیف هایی است که تنها از یک شانه آویزان می شوند و بدن را از حالت صاف به کج تغییر حالت می دهند.