چند توصیه مهم رایانه پزشکی !!

مجموعه : پزشکی و سلامت

چند توصیه مهم رایانه پزشکی !!اگر بیش از دو ساعت در روز از رایانه استفاده می‌کنید، احتمال دارد که به «سندرم بینایی رایانه‌ای» مبتلا باشید. دکتر جنیفر آشتون پژوهشگر و متخصص کانادایی در این باره گفت: سندرم بینایی رایانه‌ای یا«CVS» شامل علائمی است که در پی استفاده طولانی مدت از رایانه و ابزار الکترونیکی دستی، iphoneها و ipodforها در طول روز و به طور مکرر بروز می‌کنند.

 

 

به گزارش شبکه خبری سی بی اس نیوز، ‌مهمترین علائم این سندرم عبارت از خستگی چشم، خشکی و تحریک پذیری چشم، خستگی عمومی بدن و سردردهای مکرر هستند. در این مقاله، دکتر آشتون چند راه کار مفید برای بهبود و کاهش خستگی چشمی در مبتلایان به این سندرم ارائه کرده است.

وی توصیه می‌کند؛ کسانی که ساعات طولانی جلوی رایانه می‌نشینند باید پلک بزنند با این کار اشکها در چشم جریان پیدا می‌کنند و نه تنها از خشکی چشم جلوگیری می‌کند بلکه اشکها به طور طبیعی خاصیت درمانی دارند. توصیه دوم؛ استفاده از قانون ۲۰/۲۰/۲۰ است. به این معنی که هر ۲۰ دقیقه ۲۰ ثانیه به نقطه‌ای در مسافت ۲۰ فوتی خیره شوید تا چشهمایتان استراحت کنند.

نکته سوم؛ اطمینان از وجود نور مناسب در محیط است. بهتر است نور مناسب از بالای سر و در محدوده میز کار بتابد و نباید به خود فرد بتابد. همچنین باید صفحه مونیتور را طوری قرار دهید که نور پنجره یا چراغ از آن منعکس نشود.

در پایان نیز تاکید می‌شود که موقعیت مناسب قرار دادن مونتیور، ۱۵ تا ۲۰ درجه پایین‌تر از سطح چشمهاست که ۲۰ تا ۲۸ اینچ هم باید از چشم‌ها فاصله داشته باشد.

 

پایگاه فرهنگی هنری تکناز