چگونه بدانیم که با فردی مناسب خود ازدواج می کنیم؟

چگونه بدانیم که با فردی مناسب خود ازدواج می کنیم؟

هیچوقت با فکر این که عشق مهمترین چیز است، وارد زندگی نشوید

 

سوالی که خیلی از شما عزیزان در ایمیل های‌‌ خود برای ما میفرستید این است که، “از کجا باید بفمیم فردی که می خواهیم با او ازدواج کنیم، برای ما مناسب است؟”

 

چطور با فرد مناسب خود ازدواج کنیم

پیدا کردن زن یا مرد ایدآل اصلاً کار ساده ای نیست. وقتی فکر میکنید که فرد ایدآل خود را پیدا کرده اید، هنوز هم ممکن است تردید داشته باشید. شک داشتن به کسی که می خواهید با او ازدواج کنید، نه تنها کاملاً نرمال و طبیعی است، بلکه کاملاً سالم است.

 

خوشبختانه احتمالاً تا الان می دانید که نباید با کسی که بیش از حد مشروب می خورد، بیش از حد الواتی میکند، بیش از حد کار میکند، بیش از حد لاف می زند، معتاد است، بی وفا است و خیانت میکند، خشن و بیرحم است یا صادق نیست، ازدواج کنید.

 

اگر همسر آینده تان عاری از این صفات است و هنوز هم در ازدواج با او شک دارید، حتماً این مقاله را دنبال کنید. ما به شما کمک می‌کنیم که ببینید آیا این تردیدهایتان منطقی است و ارزش توجه دارد یا نه یا این که فقط بدون هیچ دلیل منطقی نگران هستید.

 

خوشبختی و حمایت احساسی

اگرچه انتظار داشتن این که همسرتان همیشه و در همه ی ي ي ي حال شما را شاد کند، کمی غیرمنطقی است اما اگر همسرتان، مرد/زن ایدآل و مناسب شما باشد، خود به خود موجب شادی شما می شود و به شما حس قدرت در زندگی میدهد.

چگونه بدانیم که با فردی مناسب خود ازدواج می کنیم؟

– وقتی احساس کنید که کسی هست که از رشد احساسی و عقلانی شما حمایت کرده و در این راه تشویقتان میکند، آنوقت است که می فهمید با فردی مناسب خود ازدواج کرده اید. خواست فرد ایدآل شما این است که از نظر احساسی سالم باشید و بتوانید روی پاهای خودتان بایستید.

 

وقتی با فرد مناسب خود باشید، احساس بسیار خوبی درمورد خودتان خواهید داشت و حس اطمینان و امنیت خواهید کرد.

 

– فرد ایدآل شما هیچوقت منفی گرا، خودخواه، کم مایه و سست، ساکت، خجالتی، انتقادی، یا شلخته نیست. چرا باید وقتتان را با یک نادان بگذرانید؟

 

اهمیت زیادی دارد که کسی که با او ازدواج میکنید کسی باشد که با شما تفاهم داشته باشد و درمورد مسائل جنسی و عشقی، نیازها و خواسته های‌‌ شما را درک کند.

 

– اگر همسر آینده تان “دوستت دارم” را نه فقط زبانی بلکه با اعمال محبت آمیز نشان دهد، می فهمید که میخواهید با فرد مناسبی ازدواج کنید. اعمال محبت آمیز به چیزهایی مثل این گفته می شود: این که وقتی خسته اید بفهمد، روز تولدتان را به یاد داشته باشد.

چگونه بدانیم که با فردی مناسب خود ازدواج می کنیم؟

دوست داشته باشد که وقتش را با شما بگذراند، به حرفهایتان گوش کند، به شما احترام بگذارد، وقتی دیر کردید به شما زنگ بزند، به شما محبت کند، اگر چیزی را نفهمیدید، درمقابلتان صبور باشد. موقع سلام و خداحافظی ببوسدتان، بدون هیچ دلیلی در آغوشتان بگیرد.

 

– اگر از نظر جنسی با همسر آینده تان تطابق داشته باشید، آنوقت می فهمید که میخواهید با فرد مناسبی ازدواج کنید. اگر هر دو شما به صمیمیت جنسی به شکل متفاوتی نگاه کند یا امیال جنسیتان متفاوت باشد، رابطه زناشوییتان به خطر می افتد.

 

– فرد مناسب برای ازدواج کسی است که دوستش داشته باشید و دوست شما باشد. او از گذران وقت با شما لذت می‌برد. اگر شما دو نفر با هم دوست نباشید، عشق و ازدواج شما خیلی زود محو خواهد شد.

 

– فرد مناسب برای ازدواج مهربان، باملاحظه و مودب است. مسائل پیش پا افتاده زندگی مثل گفتن “متشکرم” یا باز کردن در شاید قدیمی به نظر برسد اما نشان دهنده میزان احترام و علاقه و مهربانی فرد به شماست.

 

ارتباط، اهداف، و ارزش ها

شما و فرد مناسب شما برای ازدواج، اهداف و ارزشهای یکسانی دارید.

 

– داشتن علایق و نظرات مختلف اشکالی ندارد فقط به شرط این که درمورد عدم تفاهم در آن ها به تفاهم رسیده باشید. بااینکه ممکن است همیشه با یکدیگر هم عقیده نباشید، صحبت کردن با فرد مناسب برای ازدواج همیشه جالب است وهیچوقت خسته تان نمی کند. او افکار و عقاید خود را طوری با شما مطرح میکند که ناراحتتان نکند.

 

– فرد مناسب برای ازدواج با درک این که تنها مسئله ثابت در زندگی، تغییر است، دوست دارد درمورد مسائل و مشکلات زندگی هم قبل و هم بعد از ازدواج با شما صحبت کند.

 

– فرد مناسب برای ازدواج شما را تشویق میکند که با تغذیه سالم و ورزش برای داشتن سبک زندگی سالمتر، تصمیم بگیرید. او برای توازن بخشیدن به کار و زندگی فردی شما، همراه و همگام با شما کار میکند.

 

– این که شما تنها کسی باشید که باید خانه را مرتب کند و از بچه ها مراقبت کند، دیگر خیلی قدیمی شده است. مرد مناسب شما در این مسئولیت ها خود را با شما شریک میداند.

 

 پیدا کردن فرد مناسب برای ازدواج به این معنا نیست که دیگر هیچ مشکل و اختلافی با هم نخواهید داشت. اما با فرد مناسب برای خود دیگر مطمئن هستید که میتوانید به همراه هم مسائل و مشکلات را بررسی کرده و طوری آن ها را حل کنید که هیچ صدمه این به ازدواجتان وارد نشود.

 

اعتماد و صداقت

فرد مناسب برای ازدواج، با شما صادق و روراست است.

چگونه بدانیم که با فردی مناسب خود ازدواج می کنیم؟

فرد مناسب برای ازدواج به شما اعتماد دارد و تلفن ها و استفاده شما از کامپیوتر را کنترل نمیکند، مدت زمانی که با دیگران می گذرانید را محدود نمی کند.

 

وقتی همسر آینده تان سعی نکند که شما را از دوستان و خانواده تان جدا کند، آنوقت می فهمید که فردی مناسب برای ازدواج است. فرد مناسب برای ازدواج هیچوقت نمی خواهد که زندگی شما را کنترل کند، بلکه میـــخواهد زندگیش را با شما تقسیم کند.

 

– با فرد مناسب برای ازدواج هیچوقت نباید لازم باشد که از حریم شخصی خود دفاع کنید. وقتی از شما درمورد ساعتی که نیاز دارید به تنهایی بگذرانید سوال نشود، می فهمید که فرد مناسب برای خود را پیدا کرده اید.

 

– فرد مناسب برای شما به شما اطمینان دارد و جاسوسی شما را نمیکند. اگر قرار باشد هر حرکت خود را توجیه کنید، زندگی واقعاً سخت می شود.

 

پرچم های قرمز در روابط

اگر متوجه شدید که مسائل و مشکلاتی در روابطتان وجود دارد، به راحتی از آنها نگذرید و به هیچ وجه فکر نکنید که این مشکلات اهمیت زیادی ندارند یا با گذر زمان درست می شوند و طرفتان عوض می‌شود.

 

برای داشتن یک ازدواج موفق، به  چیزهایی فرای عشق نیاز دارید.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

برچسب‌ها: