کارآفرینی برای زنان: مسیری به سوی استقلال و تأثیرگذاری

مجموعه : رپورتاژ آگهی
کارآفرینی برای زنان: مسیری به سوی استقلال و تأثیرگذاری

در الگوی همیشه در حال تحول اقتصاد جهانی، زنان نه تنها به عنوان شرکت کنندگان، بلکه به عنوان رهبران و مبتکران قدرتمند ظاهر شده اند. با این حال، با وجود پتانسیل عظیم و توانایی های اثبات شده، بسیاری از زنان هنوز با موانعی رو ‌به‌ رو هستند که رشد اقتصادی و شخصی آن‌ ها را محدود می کند. کارآفرینی و ایجاد کسب و کار به عنوان ابزارهای قدرتمندی برای از بین بردن این موانع شناخته می شوند و به زنان راهی برای استقلال مالی و تأثیر اجتماعی متحول کننده ارائه می دهند.

 

کارآفرینی فراتر از کسب و کار

کارآفرینی چیزی فراتر از شروع یک کسب و کار است. کارآفرینی در مورد ایجاد فرصت ها، هدایت نوآوری، و شکل دادن به صنایع است. برای زنان، سفر کارآفرینی با چالش های خاصی مواجه است، از اختلاف دستمزد تا مخالفت با مدیرت زنان. اما زنان با ایجاد کسب و کار خود می توانند روایت های خود را دیکته کنند، اهداف خود را تعیین کنند و بر اساس شرایط دلخواه خود عمل کنند.

 

علاوه بر این، کسب و کارهایی که توسط زنان رهبری می‌شوند، اغلب چشم‌ اندازی متمایز را به بازار ارائه می‌کنند و نیازهای خاص زنان را برآورده و راه‌ حل‌ های نوآورانه معرفی می‌کنند. آن‌ها فرصت های شغلی ایجاد می کنند، به رشد اقتصادی کمک می کنند و اغلب رویه های اخلاقی و پایدار را در اولویت قرار می دهند. فراتر از قلمرو اقتصادی، زنان کارآفرین به‌ عنوان الگو عمل می‌کنند و به نسل های آینده انگیزه می دهند تا رویاهای بزرگ داشته باشند و وضعیت موجود را به چالش بکشند.

کارآفرینی برای زنان

علاوه بر این ها، در بخش هایی مانند روانشناسی و آموزش هنر، زنان درک متفاوتی را به ارمغان می آورند که اغلب ریشه در تجربیات و بینش های شخصی آنان دارد. سرمایه گذاری آن‌ها در این زمینه ها نه تنها به اقتصاد کمک می کند، بلکه بافت فرهنگی و اجتماعی جوامع را نیز غنی می کند.

 

در اصل، تقویت کارآفرینی در میان زنان تنها یک استراتژی برای رشد اقتصادی نیست، بلکه یک کاتالیزور برای تحول اجتماعی است.

 

چگونه می توان کارآفرین شد؟

آکادمی آوای صلح سیمرغ با برگزاری دوره های آموزشی مختلف سعی در توانمند سازی و مهارت آموزی همه ایرانیان به خصوص بانوان دارد.

مجموعه آوای صلح سیمرغ به کمک تیمی متخصص بهترین دوره های آموزشی را گردآوری، ترجمه و دوبله کرده است و به صورت آنلاین در اختیار مخاطبان فارسی زبان در سرتاسر جهان قرار داده است.

مجموعه آوای صلح سیمرغ توسط دکتر مریم نظری و دکتر آفاق صالح، دانشجوی دکترای روانشناسی سلامت و کوچ بین الملل پایه گذاری شده است. آوای صلح سیمرغ از سال ۱۳۹۸ فعالیت خود را درزمینه‌ی طراحی و تولید برنامه های آموزشی به‌صورت مجازی و همچنین برگزاری نشست های بین المللی و همکاری برای دوره آموزشی با سازمان ملل و سازمان مدیریت دولتی آغاز کرد.

 

پلتفرم آوای صلح سیمرغ

پلتفرم آوای صلح سیمرغ

پلتفرم آوای صلح سیمرغ را می توان به طور کلی به دو بخش تقسیم کرد: بخش نخست شامل بهترین دوره های آموزشی آنلاین است که توسط مشهورترین افراد آن حوزه در سطح جهان تهیه شده است. این دوره ها توسط تیم آکادمی سیمرغ ترجمه و دوبله شده و در اختیار عموم قرار گرفته است. این دوره های آنلاین با تأکید بر مهارت آموزی در زمینه های مختلفی مانند خودشناسی، کسب و کار، کوچینگ، سلامت و… گردآوری شده است. بخش دوم فعالیت این پلتفرم در زمینه‌ کارآفرینی بانوان است.

 

دوره های آموزشی

از دوره های آکادمی آوای صلح سیمرغ می توان به این دوره ها اشاره کرد:

  • طراحی الگو برای پوشاک مد روز
  • دوره ی فشن دیزاین
  • دوره رهبری تیم برنده
  • دوره کوچ سلامت
  • دوره فروش و متقاعدسازی
  • دوره مدیریت و خلاقیت
  • دوره غذاهای رستورانی در منزل
  • دوره دیزاین داخلی
  • دوره آرایش و زیبایی و…

اما یکی از منحصر به فردترین دوره های سیمرغ آکادمی دوره بانوی کامل بانوی کارآفرین است.

 

دوره بانوی کامل بانوی کارآفرین

این دوره در واقع از ۲ دوره مجزا یعنی «بانوی کامل» و «بانوی کارآفرین» تشکیل شده است که برای اولین بار در آکادمی سیمرغ، به عنوان یک دوره جامع ارائه می شود. دوره غیرحضوری بانوی کامل در ۱۰ جلسه هفتگی و بانوی کارآفرین در ۱۲ جلسه هفتگی برگزار می شود.

ظرفیت این دوره تنها 30 نفر است و هدف آن تربیت ۳۰ بانوی قدرتمند و کارآفرین ایرانی است.

این دوره شامل بیش از 35 ساعت کلاس آموزشی، بیش از 25 جلسه کوچینگ، یک سال پشتیبانی است.

 

ویژگی های آکادمی آوای صلح سیمرغ

مجموعه سیمرغ تلاش کرده آگاهی، آموزش، مهارت و کارآفرینی را به ساده ترین شکل ممکن در اختیار همه فارسی زبانان به خصوص زنان قرار دهد. مهمترین ویژگی های این مجموعه عبارتند از:

 

گواهی نامه معتبر فنی و حرفه ای

ما در آکادمی سیمرغ برای دوره های آموزشی، مدرک معتبر فنی و حرفه ای ارائه میکنیم. برای اطلاع از این دوره ها به صفحه دوره های آموزشی مراجعه فرمایید.

 

تیم پشتیبانی ۷ روز هفته

ما راه های ارتباطی بسیار گسترده ای را برای شما مهیا کرده ایم. تا بتوانید در هر هفت روز هفته، با کارشناسان ما در ارتباط باشید. به صفحه ارتباط با ما مراجعه فرمایید.

 

مدرسین برگزیده جهان

نگاهی به لیست مدرسین بیندازید تا به تفاوت سیمرغ آکادمی پی ببرید. دوره ها از بهترین وب سایت های آموزشی در جهان انتخاب می شوند. ما در انتخاب مدرسین بسیار دقیق و حساس هستیم.

 

پادکست

پادکست مجموعه سیمرغ با موضوع زن در قاب تاریخ نگاهی عمیق و داستان وار به زنان مهم تاریخ به خصوص زنان شاهنامه دارد. شنیدن این پادکست به همه زنان و همچنین علاقمندان به تاریخ و شاهنامه توصیه می شود.

 

وبینار

وبینارهای آموزشی بخش مهمی از فعالیت این آکادمی است که سعی در آگاه سازی جامعه فارسی زبان دارد.

 

حرف آخر

مجموعه آوای صلح سیمرغ با الگو قرار دادن تجارب جهانی و بهره گیری از تخصص صاحب نظران نامدار داخلی و جهانی یکی از بزرگترین سامانه های فرهنگی و مرجع را برای پاسخگویی به نیازهای مردم ایران زمین طراحی کرده است.

 

این پلتفرم با تأکید بر آگاه سازی، دانش افزایی، آموزش، مهارت افزایی، کارآفرینی و توانمندسازی بانوان سعی دارد جامعه ایران را به سمت موفقیت و پیشرفت هدایت کند.

 

در واقع ما از زنان در کارآفرینی حمایت می کنیم. البته ما فقط از رویاهای فردی حمایت نمی کنیم بلکه ما روی آینده ای روشن تر و فراگیرتر برای همه سرمایه گذاری می کنیم.

برچسب‌ها: