کوتاه و خواندنی از ثروتمندترین زن دنیا! ( عکس)

آلیس در 7 اكتبر سال 1949 در نیوپورت ایالت آركانزاس آمریكا متولد شده است. وی از وارثان و دختر موسس وال مارت، سام والتون و خواهر رابسون و جیم والتون است. برادر دیگر او جان والتون در سال 2005 بر اثر حادثه هواپیما جان خود را از دست داد.

 

 


آلیس فارغ‌التحصیل رشته مدیریت مالی و اقتصادی از دانشگاه ترینیتی در سان آنتونیوی ایالت تگزاس است. او كار خود را در مدیریت مالی به عنوان تحلیل‌گر equity و مدیر مالی شركت "فرست كامرس " شروع كرد.

 


او سپس به عنوان نایب رییس و سرپرست تمام فعالیت‌های مربوط به سرمایه‌گذاری گروه بانك آروست مشغول به كار شد.

کوتاه و خواندنی از ثروتمندترین زن دنیا! ( عکس)


خانم والتون در سال 1988 یك بانك سرمایه‌گذاری فعال در بخش‌های مدیریت مالی شركت، مدیریت مالی ساختاریافته و عمومی، مدیریت مالی مبادله املاك و فروش و تجارت را با نام شركت Llama تاسیس كرده و خود نیز به عنوان رییس و مدیر ارشد اجرایی آن مشغول به كار شد. او برای مدتی نیز واسطه معاملات بازرگانی ای.اف.هوتون بود.

 


خانم والتون نخستین رییس و نیروی گرداننده شورای آركانزاس شمالی می‌باشد. این سازمان توسعه اجتماعی نقشی مهم در تضمین و تحكیم توسعه فرودگاه محلی آركانزاس شمالی داشته است.

 


کوتاه و خواندنی از ثروتمندترین زن دنیا! ( عکس)

آلیس والتون

 


در واقع خانم والتون سرمایه اولیه برای پروژه ساخت این فرودگاه را تامین كرده بود و هیات‌مدیران فرودگاه حاكمیت وقت، این فرودگاه را به خاطر حمایت خانم والتون از توسعه حمل و نقل در منطقه،‌ فرودگاه آلیس ال. والتون نامید.

 

 


خانم والتون همچنین در سال 2001 به عنوان عضو رسمی‌تالار اشخاص مهم و خاص صنعت هوایی آركانزاس انتخاب شد. آلیس والتون در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریكا در سال 2004 به كنگره محافظه‌كاران آمریكا مبلغ 6/2 میلیون دلار اهدا كرد.

 

 


خانم والتون در فعالیت‌های بشردوستانه نیز حضوری فعال دارد كه اصلی‌ترین آن عضویت هیات‌مدیره بنیاد خانواده والتون است. این بنیاد كه به انجام فعالیت‌های بشردوستانه می‌پردازد، توسط سام و همسرش هلن والتون در شهر كوچكی در آركانزاس پایه‌گذاری شد. سام به قدرت یك فرد برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی خود و جامعه باوری عمیق داشت.

 

کوتاه و خواندنی از ثروتمندترین زن دنیا! ( عکس)

کوتاه و خواندنی از ثروتمندترین زن دنیا! ( عکس)

 


وی عمیقاً به دستیابی به موفقیت اعتقاد داشت كه این موفقیت علاوه بر موفقیت در كار شركت شامل تعهدات بشر دوستانه نیز می‌شد. فلسفه سام و هلن والتون از تاسیس این بنیاد از تجربه زندگی در شهر كوچكی در شمال غربی آركانزاس حاصل شده بود كه به آنها ارزش مشاركت و همكاری و اهمیت تحصیلات در جامعه را آموخته بود و به آنها این درك را داده بود كه سرمایه‌گذاری در فعالیت‌های بشردوستانه می‌تواند تغییر قابل‌ستایشی در جامعه ایجاد كند.


 
کریستی والتون، همسر برادر آلیس والتون که دومین زن ثروتمند می‌باشد!

 

 

 

 
در حال حاضر این بنیاد و خانواده والتون به دنبال پیروی از همان اصول و ارزش‌ها و گسترش فعالیت‌های خیرخواهانه شان هستند. در سال 2007 این بنیاد در زمینه سرمایه‌گذاری در امور خیریه مبلغی بالغ بر 241 میلیون دلار اهدا كرده است.

 

 


وی همچنین در هیات مدیره دانشگاه علوم پزشكی آركانزاس و هیات علمی‌ مدرسه تجارت و مدیریت دانشگاه آركانزاس نیز فعالیت دارد. این دانشگاه در سال 1996 كرسی ای را در بخش مدیریت مالی به نام آلیس ال.

 


والتون تخصیص داد كه دانشگاه را به واسطه دانشكده مدیریت تجارت آن، در رسیدن به تعالی تحصیلی در سطح ملی و جهانی یاری می‌داد.

 


دیدگاه انسان‌دوستانه خانم والتون همچنین باعث تاسیس پایگاه تابستانی منحصر به فردی در آركانزاس شمالی به نام "وارایگل " شد كه هر ساله كودكان زیادی با پیش‌زمینه‌های اقتصادی اجتماعی مختلفی را گرد هم می‌آورد.

 


خانم والتون دامنه فعالیت‌های بنیاد خانواده والتون را با تاسیس موزه هنر آمریكا، كریستال بریج، به بخش هنر نیز گسترش داده است. این موزه كه نخستین محل برای نهاد هنر ملی می‌باشد، به هنر و هنرمندان اهدا شده و مكانی برای یادگیری و تجمع هنرمندان نیز می‌باشد. آلیس والتون همچنین در هیات‌مدیره موزه آمون، كارتر در تگزاس و شورای معتمدین گالی ملی هنر در واشنگتن دی. سی. عضویت دارد.

 


خانم والتون به شدت به سواركاری علاقه‌مند است و در حال حاضر در مینرال ولز در ایالت تگزاس زندگی می‌كند. وی در سال 1989 دچار حادثه اتومبیل شده و با یك خانم تصادف كرد كه بعدا بر اثر جراحات شدید از دنیا رفت

 

پایگاه فرهنگی هنری تکناز