گرانقیمت ترین گوسفند دنیا (+عکس)

گرانقیمت ترین گوسفند دنیا (+عکس)
 
گرانترین گوسفند Dolan ، یک گوسفند نر شش ساله متعلق بهMajid Abdul Reyim است.
رشد اقتصادی در کشور چین، هر روز ادامه می یابد، کشوری که درست هفته پیش عنوان اولین تولید کننده ماشین طلا را به خود اختصاص داد، حالا یکی از مقامات ارشد آن میلیون ها دلار بابت خرید یک گوسفند می پردازد.
به گزارش تکناز به نقل از بولتن نیوز، گوسفند Dolan که در واقع یک گونه نادر از گوسفند است، مشخصه های ویژه ای دارد که در مجموع تاجر ثروتمند چینی را مجذوب خود کرده است. از مشخصه های بارز آن می توان به بینی خمیده، گوش های بلند لغزان و دم دوتایی اشاره نمود، البته مشخصه بارزتر این است که تنها ۱۰۰۰ نمونه از آن در جهان وجود دارد. ارزش این گونه که در منطقه Kashgar در شمال غربی چین متولد شده، کیفیت بالای گوشت و پرواری سریع آن است.
طبق تایید پرورش دهندگان گوسفند Dolan ، چینی های ثروتمند یکی از این گوسفندان را خریداری کرده و آن را در صندلی عقب لیموزین های گرانقیمت خود می گذارند و رانندگی می کنند. اغلب آنها مسلمان هایی هستند که در تجارت دام خوش شانسی آورده اند و حالا به دلیل علاقه مندی به این گوسفند آن را بعنوان یک حیوان خانگی نگهداری می کنند.
قیمت این نوع گوسفند بستگی به ترکیب و خصوصیات ویژه آن دارد. از نقطه نظر آقای Liu مشخصه های بارز گوسفند پرورش یافته در Aksu ،تیرگی پشم ، گوش های بزرگ و صورت گرد آن است که نقش بارزی در قیمت آن دارد. از دیگر خصوصیات بارز این گونه، بدن تیره و دم سفید است که ارزش آن را بالا برده و پرورش دهندگان آن اغلب مجبور به خرید یک نمونه از این گونه و پرورش آن جهت افزایش گونه مورد نظر می باشند. یک نطفه از بهترین گونه گوسفند Dolan ارزشی بالغ بر ۳۰۰۰۰۰ یوان چین معادل ۴۷۰۰۰ دلار دارد.
گرانترین گوسفند Dolan ، یک گوسفند نر شش ساله متعلق بهMajid Abdul Reyim است. او یکی از پرورش دهندگان این گونه در Kashgar می باشد و مدعی است که یک پیشنهاد ۱۴ میلیون یوانی داشته است اما این پیشنهاد را رد کرده است. به عقیده آقای Liu قیمت گوسفند Dolan در سال اخیر به سرعت بالا رفته، او دو رأس از آنها را در سال ۲۰۰۹ به قیمت ۲۵۰۰۰ یوان خرید و سال بعد ارزشی در حدود ۲۵۰۰۰۰ یوان داشتند.