گران‌ ترین هنرپیشه زن در چین ! (+ تصاویر)

گران‌ ترین هنرپیشه زن در چین ! (+ تصاویر)
 
 

تهیه کنندگان سینمایی از دو کشور آمریکا و چین از ماه جولای، بحث درباره تولید این محصول مشترک سینمایی را آغاز کردند.

این درام تاریخی به زبان انگلیسی ساخته خواهد شد و هر دو طرف تهیه کننده، قرار است رقم یکسانی را برای تولید فیلم پرداخت کنند.

انتخاب گونگ‌لی برای ایفای نقش اصلی «آخرین شهبانو» در حالی صورت می‌گیرد که قرار است کلید فیملبرداری آن در ماه‌های آخر سال ۲۰۱۳ زده شود.

 

گران‌ ترین هنرپیشه زن در چین ! (+ تصاویر)

خط اصلی قصه این درام حماسی و تاریخی درباره دواگر  زن امپراطوری است که کنترل خاندان سلطنتی کوینگ را در دست گرفت. او از سال ۱۸۶۱ تا ۱۹۰۸ حاکم کشور چین بود و از دوران حاکمیت وی به عنوان یک دوران خونین اسم برده می‌شود. نقش این زن مستبد و ملکه را در جلوی دوربین «آخرین شهبانو»، گونگ لی بازی خواهد کرد.

این بازیگر در دهه هشتاد میلادی با بازی در فیلم‌های مطرحی مثل «فانوس سرخ» به صورت چهره‌ای سرشناس و معروف درآمد. طی ده سال اخیر، وی مشهورترین و گران‌ترین بازیگر صنعت سینمای چین بوده است و در چند فیلم انگلیسی زبان هم بازی کرده است.

 

گران‌ ترین هنرپیشه زن در چین ! (+ تصاویر)

 

تهیه کنندگان انگلیسی زبان فیلم «آخرین شهبانو» می‌گویند وی بهترین گزینه برای ایفای نقش این شاهزاده خانم چینی است و از آن جا که تماشاگران بین‌المللی هم او را به خوبی می‌شناسند، فیلم آنان می‌تواند در سطح وسیع‌تری مطرح شود.

تمام صحنه‌های «آخرین شهبانو» در لوکیشن‌های مختلف چین (و از جمله شهر ممنوع) فیلم‌برداری خواهد شد. تهیه کنندگان فیلم در فکر آن هستند که یکی از فیلم‌سازان سرشناس سینمای چین را برای کارگردانی این درام تاریخی انتخاب کنند.

 

گران‌ ترین هنرپیشه زن در چین ! (+ تصاویر)

 

در همین رابطه، رسانه‌های گروهی چین به نام دو فیلم‌ساز مشهور سینمای این کشور ژانگ ییمو و فنگ ژیائو گنگ اشاره می‌کنند.

اما تهیه کنندگان «آخرین شهبانو» اعلام کرده‌اند تا دو ماه دیگر، نام کارگردان انتخابی آن‌ها به صورت رسمی اعلام خواهد شد.