گرسنگی باعث افزایش وزن می شود

گرسنگی باعث افزایش وزن می شود
گرسنگی بیش از حد نه تنها افراد را لاغر نمی‌کند بلکه اثر معکوس دارد و باعث چاقی خواهد شد…
دکتر فروزان صالحی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: وقتی فرد خیلی گرسنه بماند و مقدار کمی غذا در اختیارش قرار گیرد همان مقدار کم را به صورت چربی درمی‌آورد و ذخیره می‌کند تا اگر در آینده گرسنه شد بتواند تا مدتی از این ذخایر استفاده کند.

وی افزود: اگر بدن گرسنه نگه داشته شود برای حفظ خودش چربی تولید و ذخیره می‌کند که منجر به چاقی شده همچنین علاوه بر گرسنگی باعث می‌شود تا قدرت یادگیری کم شود.
دکتر صالحی در ادامه درباره سالم بودن مواد غذایی گفت: از دو جنبه می‌توان سالم بودن مواد غذایی را مورد بررسی قرار داد یکی این که به دور از میکروب و آلودگی‌ها باشد و اگر به صورت بسته‌بندی هستند (مثل کیک، شیر و…) باید در هنگام خرید به پروانه ساخت، تاریخ تولید و انقضا آن‌ها توجه شود و اگر بسته‌بندی نیست مثل میوه و سبزی باید توجه کنند که ضد عفونی شده باشند.
وی تصریح کرد: چاقی با بسیاری از بیماری‌ها مثل بیماری‌های قلبی، دیابت و سرطان ارتباط دارد و افراد چاق بیشتر در معرض این خطرات هستند.
پس اگر افراد چاق باشند نه تنها ظاهرشان زیبا نیست بلکه از درون هم بیمار خواهند بود و این بیماری‌ها سبب می‌شوند زندگی افراد مبتلا از روند طبیعی خارج شده و مشکلات زیادی به همراه خواهد داشت.
به دلیل این که علت چاقی دریافت انرژی بیش از حد است، اگر افراد بتوانند انرژی که بیش از حد بدست آورده‌اند را از دست بدهند، باعث می‌شود که چاق نباشند و در واقع ورزش از همین طریق، سبب کم شدن وزن و جلوگیری از چاقی می‌شود.
به گفته وی، انجام فعالیت بدنی و ورزش‌هایی مثل دویدن، دوچرخه‌سواری، شنا و همچنین خوردن غذاها به اندازه کافی، سبب می‌شود افراد همیشه سالم و تندرست بمانند.

تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

برچسب‌ها: ,