گزارش بازدید مقام معظم رهبری از نمایشگاه کتاب

مجموعه : مجله خبری
گزارش بازدید مقام معظم رهبری از نمایشگاه کتاب

بولتن نیوز : رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز طبق روال هر ساله با حضور در بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در بازدیدی سه ساعته ضمن گفت و گو با ناشران و بازدید از غرفه های نمایشگاه از نزدیک در جریان امور مربوط به کتاب قرار گرفتند . رهبر گرانقدر انقلاب که حوالی ساعت 10 صبح امروز در مصلی تهران حضور یافته بودند با حضوردر غرفه انتشارات مختلف از نزدیک در جریان آخرین کتاب های انتشار یافته توسط این ناشران قرار گرفتند . در این دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون فرهنگی وی که همزمان ریاست نمایشگاه را نیز بر عهده دارد به همراه رئیس فرهنگستان هنر و رئیس حوزه هنری رهبری را همراهی می کردند و در مواقع لزوم توضیحات خود را خدمت ایشان ارائه می کردند . رهبر انقلاب پس از بازدید خود در جمع ناشران و دست اندر کاران نمایشگاه کتاب بیست و چهارم حضور یافتند و طی سخنانی از برگزاری پرشور نمایشگاه کتاب ابراز رضایت کردند.

گزارش بازدید مقام معظم رهبری از نمایشگاه کتاب

کیفیت تولید کتاب و موضوعات آن قابل مقایسه با گذشته نیست

حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله) موضوع كتاب را مقوله‌ای مهم و بدون جایگزین دانستند و خاطرنشان كردند: در سال‌های اخیر كیفیت نشر، شمارگان و تنوع موضوعات كتاب‌ها، افزایش یافته و با گذشته قابل مقایسه نیست اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم . همچنین از نظر محتوا هم كارهای خوبی انجام شده كه با تلاش و سرمایه‌گذاری بیشتر این روند رشد ادامه خواهد یافت.

رهبر معظم انقلاب پیشرفت كشور را بدون توسعه در بخش كتاب غیرممكن دانستند و خاطرنشان كردند: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دستگاه‌های دولتی و صاحبان انگیزه به مقوله كتاب اهمیت بدهند و تولید كتاب را با جدیت دنبال كنند. امروز یشرفت‌های كشور در بخش‌های مختلف صنعت نشر و تولید كتاب، پیشرفتی محسوس است .

کتاب یک نوشیدنی موثر و مقوی برای روح است

بازدید امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نشان از اهمیت بالای رهبری برای موضوع کتاب و حوزه نشر است . رهبر انقلاب که خود از تاثیر گذارترین چهره های فکری و فرهنگی به شمار می روند به خوبی بر اهمیت این حوزه واقف هستند و با حضور هرساله خود در نمایشگاه کتاب در واقع تاکیدی دوباره برای جلب نظر حداکثری مردم به این حوزه دارند .

گزارش بازدید مقام معظم رهبری از نمایشگاه کتاب

ایشان در سخنان مختلف بر اهمیت کتاب تاکید کرده اند و آن را یکی از ضروری ترین حوزه های فکری برای پیشرفت انقلاب اسلامی عنوان کرده اند . رهبری انقلاب در یکی از فرمایشات خود در خصوص کتاب می فرمایند : كتاب، دروازه‌اى به سوى گستره‌ى دانش و معرفت است و كتاب خوب، یكى از بهترین ابزارهاى كمال بشرى است. همه‌ دستاوردهاى بشر در سراسر عمر جهان، تا آن‌جا كه قابل كتابت بوده است، در میان نوشته‌هایى است كه انسان‌ها پدید آورده‌اند و مى‌آورند. در این مجموعه‌ى بى‌نظیر، آموزش‌هاى آسمانى، و درس‌هاى پیامبران به بشر، و دانش‌ها و شناخت‌هایى است كه سعادت بشر بدون آگاهى از آن امكان پذیر نیست. كسى كه با این دنیاى زیبا و زندگى‌بخش- دنیاى كتاب- ارتباط ندارد بى‌شك از مهم‌ترین دستاورد انسانى و نیز از بیشترین معارف الهى و بشرى محروم است. براى یك ملت، خسارتى بزرگ است كه افراد آن، با كتاب سر و كارى نداشته باشند و براى یك فرد، توفیق عظیمى است كه با كتاب، مأنوس و همواره در حال بهره‌گیرى از آن یعنى آموختن چیزهاى تازه باشد. باید به فكر باشیم و دغدغه‌ى نوع كتاب‌هایى كه تولید مى‌شود نیز در ما باشد. باید كتابِ خوب تولید شود. كتاب یك غذاست؛ یك غذاى روح است؛ یك نوشیدنى روح است و چنانچه مقوّى باشد، روح را تقویت مى‌كند.

ابراز رضایت رهبری و تلاش بیشتر برای افق ترسیمی ایشان

گزارش بازدید مقام معظم رهبری از نمایشگاه کتابمقام معظر رهبری در طول دوران رهبری خود همواره در بازدید خود از نمایشگاه کتاب بر تلاش بیشتر در حوزه نشر کتاب تاکید کرده و مردم را به انس بیشتر با کتاب تشویق کرده اند . ابراز رضایت رهبری در بازدید امروز خود از روند تولید و نشر کتاب در کشور نشان دهنده اقدامات موثر مسئولین فرهنگی کشور در سال های اخیر بوده است اما باید به یاد داشته باشیم که معظم له تصریح کردند که تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز فاصله است و لذا این همت دو چندان مسئولین را برای انجام کارهای بیشتر می طلبد که البته در این حوزه باید مردم نیز کتاب را به عنوان یک کالای مهم در سبد روزانه زندگی خود محسوب کنند تا با تلاش مسئولین رونق حوزه کتاب نیز رقم بخورد. البته سوابق خوب سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که نشان داده است دغدغه فرهنگ این مرز و بوم را دارد می تواند به عنوان پشتوانه ای موثر برای عملی شدن این برنامه ها باشد.

رئیس جدید نمایشگاه و تجربه ای موفق

یکی از نکات جالب توجه نمایشگاه کتاب امسال حضور بهمن دری به عنوان فردی که سال ها در حوزه فرهنگی حضور داشته است  بهمن دری نویسنده و ویراستار که بیست و پنج سال سابقه مدیریت فرهنگی و مطبوعاتی دارد و بیش از هزار مقاله، تحلیل، تفسیر و نقد در زمینه های انقلاب، دفاع مقدس، ادبیات ایران و جهان، رخدادهای داخلی و خارجی در رادیو و مطبوعات و نشریات انتشار داده است.

سردبیری مجله پیام انقلاب و هفته نامه سروش، ریاست انتشارات سپاه، قائم مقامی اداره ویژه کتاب وزارت ارشاد، معاونت فرهنگی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نهاد ریاست جمهوری، معاونت فرهنگی و قائم مقامی انتشارات صدا و سیما و عضویت در شورای نشر سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران از سمت های او است.

او جایزه بهترین کتاب دفاع مقدس و بهترین نقد ادبی جشنواره مطبوعات رادریافت کرده است.از آثار او می توان ولایت مطلقه فقیه اصل دین است، فیلم شناسی دفاع مقدس، فرهنگ شعارهای انقلاب اسلامی، خدمات متقابل ادبیات و سینما و حماسه مقاومت و مارمولک های خانه به دوش را نام برد.

 گزارش بازدید مقام معظم رهبری از نمایشگاه کتاب

بهمن دری با این سوابق موفق مدیریتی و فرهنگی امسال با اعتماد سید محمد حسینی کلید برگزاری مهم ترین رویداد فرهنگی را در دست گرفته است و نشان داده با استفاده از تجریبیات موفق گذشته خود به خوبی می تواند این نمایشگاه را به محفلی برای پیشرفت بیشتر حوزه کتاب تبدیل کند و همانگونه که با تیزبینی های خود در عرصه انتشار کتاب موفق بوده در این حوزه نیز موثر باشد .

بازدید علامه حسن زاده و وزیر اطلاعات از نمایشگاه کتاب

بیست و چهارمین نمایشگاه کتاب امروز علاوه بر حضور گرمی بخش رهبری انقلاب شاهد حضور دو چهره دیگر از جمله حجت الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی وزیر اطلاعات و علامه حسن زاده آملی بود . علامه حسن زاده آملی که از چهره های برجسته حوزه علمیه قم به شمار می رود و معمولا کمتر در حوزه های عمومی حاضر می شود بعد از ظهر امروز در نمایشگاه کتاب تهران حاضر شدند و ز بخش كتب عربی نمایشگاه بازدید و برخی كتب ارائهشده را در این بخش تورق كردند.

ایشان ضمن گفت و گو با ناشران از پر شور برگزار شدن نمایشگاه کتاب ابراز رضایت کردند .

همچنین وزیر اطلاعات نیز پس از جلسه امروز هیئت دولت با حضور در این نمایشگاه از بخش های عربی نمایشگاه كتاب و نیز بخشی از ناشران عمومی در شبستان بازدید كرد. مصلحی نیز در این دیدار حوزه کتاب را حوزه ای مهم خوانده و بر گسترش فرهنگ کتابخوانی تاکید کردند.

گزارش بازدید مقام معظم رهبری از نمایشگاه کتاب

 نمایشگاه کتاب تهران پویا ترین نمایشگاه کتاب جهان می شود

بهمن دری معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  که امسال برای اولین بار برگزاری مهم ترین رویداد فرهنگی کشور را راهبری می کند هم تاکید زیادب بر حفظ جایگاه این نمایشگاه دارد و تحویل سال کتاب با آغاز بیست و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب تهران با شعار ارتقا معرفت دینی و بصیرت فرهنگی در سال جهاد اقتصادی را یک اتفاق مبارک می داند .

وی اعتقاد دارد نمایشگاه کتاب آوردگاه بزرگ فرهنگ و بزرگترین مانور و رخداد فرهنگی به شمار می­رود.و امسال  400 هزار عنوان کتاب ارزشمند توسط چهار هزار ناشر داخلی و خارجی در نمایشگاه کتاب تهران در معرض قضاوت عمومی و فروش قرار می­گیرد.

دری اضافه می کند افزود: در سالی که به عنوان جهاد اقتصادی نامگذاری شده است، تلاش می­کنیم تا این نمایشگاه نه فقط به عنوان بزرگترین بلکه به عنوان پویاترین و سالمترین نمایشگاه کتاب جهان تبدیل شود و در عرصه چاپ و نشر به عنوان بزرگترین رخداد فرهنگی قلمداد شود.

 

بیست و چهارمین نمایشگاه کتاب بسیار موفق بوده است

همچنین بسیاری از مردم و ناشران از عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری موفق نمایشگاه کتاب امسال و پیشرفت های موثر نسبت به سال های گذشته تاکید کرده اند . در همین زمینه مدیر انتشارات علم می گوید: عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب خوب بوده است. حسین علمی در خصوص استقبال مردم از نمایشگاه بین‌المللی کتاب، بیان کرد: تاکنون بازدیدکنندگان بسیاری از غرفه و انتشارات علم بازدید کرده و در حال حاضر استقبال مردم خوب بوده است.

محمدرضا سرشار، نیز چنین تصریح می کند: معتقدم باید از مبتكر و بینانگذار برپایی چنین نمایشگاهی تشكر كرد و از تمام مسئولانی كه در این زمینه زحمت می‌كشند و این كار بزرگ را هر ساله سر و سامان می‌دهند نیز باید تشكر كرد.

این نظرات و تایید مسئولان عالی رتبه نظام نشان می دهد که برگزاری نمایشگاه امسال برگ زرین دیگری را بر عملکرد وزارت فرهنگ اضافه کرده است و ای وزارت خانه باید با ساماندهی مناسب حوزه کتاب در طول سال رشد کتابخوانی را در میان مردم همگانی کند.
 
 
 
تصویر منتشر شده از جسد بن لادن
مکان ‌کشته شدن ‌بن‌لادن در‌ نقشه گوگل ! + عکس
تكذیب قتل به دست مرد آهنین
ماجرای ربودن دختر 16 ساله توسط مزاحمان خیابانی
حمایت کامل احمدی نژاد از رهبری
ورزش صبحگاهی خانم وزیر (عکس)
دروازه غار در قرق اراذل و اوباش پارک محلی + تصاویر
هر 2 برادر قویترین مرد ایران در قتل شرکت داشتند +عکس
عروس جدید ملکه انگلیس یهودی است + عکس
سپرده زرین بانک صادرات برای دور اندیشان
یکی از قویترین مردان ایران مرتکب قتل شد
قاچاق خاک حاصلخیز ایران به کشورهای حاشیه خلیج فارس
مروری برحادثه نیروگاه هسته ای چرنوبیل (+عکس)
عروسی شاهزاده انگلیس با حضور 5000 مامور امنیتی !+ تصاویر
رئیس جدید پنتاگون آمریکا كیست؟ + عکس
دختر جوان: سه برادر و پدرم قاتل خواستگارم هستند
تغییر مدیریت در بیمارستان امام خمینی (ره) !!
مهمان ایرانی جشن ازدواج سلطنتی کیست؟
جدیدترین پیامبر قلابی بازداشت شد + عکس
شناسایی سومین بیمار رها شده در بیابان + عکس
مشهورترین تابلوهایی که به سرقت رفتند +عکس
سخنان سفیر آمریکا در ترکیه درباره ایران
دختران انگلیسی مست ترین دختران غربی+عکس