یکی از ولخرجی های امیر قطر در لندن + عکس

مجموعه : مجله خبری
یکی از ولخرجی های امیر قطر در لندن + عکس

به گزارش تکناز به نقل از دیلی‌میل، خاندان پادشاهی قطر یک ساختمان درجه دو 185 ساله را در لندن با ولخرجی فراوان به ساختمانی بدل کرده‌اند که به نظر می‌رسد با ارزش 200 میلیون پوندی، اکنون گران‌ترین سکونتگاه بریتانیا است.

بنابراین گزارش، "حمد بن خلیفه آل ثانی"، امیر قطر، ده‌ها میلیون پوند هزینه کرده است تا این منزل واقع در "پارک لین" لندن به این وضع درآید. وی این منزل را در سال 2006 به مبلغ 37.4 میلیون پوند خریداری کرده بود. این منزل 185 ساله در حال تبدیل به قیمتی‌ترین سکونتگاه در لندن است.

یکی از ولخرجی های امیر قطر در لندن + عکس

 

این ساختمان دارای سالن پذیرایی بسیار بزرگ و نمایشگاه عکسی است که ارزش آن 100 میلیون پوند برآورده شده است. به نوشته دیلی‌میل مساحت  این ساختمان 44 هزارفوت مربع است و برای بازسازی آن 75 میلیون پوند هزینه شده است. در این عملیات نوسازی سه ساختمان دیگر نیز به این عمارت اضافه شد که هم اکنون دارای 17 اتاق خواب و 14 سالن پذیرایی است.

پادشاهان کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، اهمیت فراوانی برای تجملات و تفاخر به آنها قائل هستند. درآمد فزاینده از نفت و جمعیت کم این کشورها سبب شده است تا سران عرب توانایی ولخرجی گسترده‌ای را داشته باشند. بدیهی‌ست سود اصلی از این ولخرجی نیز به جیب بریتانیایی‌ها رفته چرا که این ساختمان به هر حال در سرزمین آنان واقع شده و هزینه بازسازی آن نیز به شرکت‌های انگلیسی پرداخت خواهد شد.