تبلیغات

10 نکته برای انتخاب رنگ رژ لب تان

مجموعه : آرایش صورت
10 نکته برای انتخاب رنگ رژ لب تان

10 نکته برای انتخاب رنگ رژ لب تان

در میان دنیای مد و لباس، رنگ اولویتی بالا دارد و هر رنگی که می‌بینید، امروزه تنها در پارچه‌ها نمی یابید. بلکه در رنگ وسایل آرایشی نیز پیدا می‌کنید. منظور از رنگ، تنها رنگ قرمز یا هایلایت‌های این رنگ نیست. رژ لب‌هایی با رنگ مشکی، بنفش سبز یا هر رنگی را که تصورش را بکنید، می‌توانید در صنعت مد بیابید.

 

رنگ‌هایی که بسته به طراح مد روی یک صورت هر مدل جذاب نقش می‌بندد و از هفته مد پاریس گرفته تا جوانان پر شور آن‌ها را خواهید یافت.

 

با این حال برای استفاده روزانه و خودآرایی نکته‌هایی وجود دارد که با دانستن آن‌ها ظاهری بهتر، جذاب‌تر و حتی جوان‌تر خواهید داشت. قبل از خرید رژ لب و دیگر رنگ‌های استفاده شده در آرایشتان این نکات را مطالعه کنید.

 

1. لب‌ها را قبل از آرایش بسابید

قبل از زدن رژ لب مایع یا مات سعی کنید تا پوست لب خود را بشورید. هفته‌ای حداقل یک بار یا دو بار پوست لب‌ها را بسابید. اینکار را می‌توانید با مواد طبیعی انجام دهید. به طور مثال نمک برای نرم کردن پوست لب بسیار مفید است. با کمی نمک روی لب‌ها را بسابید تا پوستی نرم داشته باشید. کرم‌های مرطوب کننده یا دارای ویتامین A نیز برای طراوت لب عالی هستند و از خشک شدن پوست لب جلوگیری می‌کنند. همچنین می‌توانید از برسی مانند مسواک برای کشیدن روی پوست لب استفاده کرده و به آرامی اسکراب لب را روی پوست بمالید.

 

2.از محافظ پوست برای لب‌ها استفاده کنید

پوست لب شما یکی از نازک‌ترین بخش‌های پوست است. قسمتی که به دلیل همین نازک بودن بیشتر در معرض خطر اشعه‌های مضر آفتاب قرار می‌گیرد. در نتیجه نیاز به مراقبت بیشتر دارد. محافظت از پوست لب شما در مقابل اشعه‌های یو وی UV اهمیت بالایی دارد. این اشعه‌ها باعث سوختگی و خشکی لب می‌شوند. برای این منظور استفاده از رژ لب‌هایی با خاصیت SPF 30 یا برق لب‌هایی با این ویژگی توصیه می‌شود. حتی اگر از رژ لب استفاده نمی‌کنید از بالب لب با چنین ویژگی استفاده کنید. به مردان نیز در این مورد توصیه می‌شود که مدام لب‌های خود را با چاپستیک یا بالم لب با خاصیت ضد آفتاب مرطوب کنند.

 

3.از درخشیدن و رنگ‌های براق نترسید

براساس رنگ  لب خود، سایه‌ای رنگی روشن و براق را انتخاب کنید. رنگ رژ لب را از روی رنگ لب خود انتخاب کنید و به رنگ پوست خود نگاه نکنید. اگر لبانی قرمز رنگ دارید، از صورتی‌های تیره یا نارنجی استفاده کنید تا ظاهری متفاوت داشته باشید. کسانی که لبانی تیره رنگ دارند با رنگ‌های براق و روشنی که در میان تونالیته پالت رژ لب‌ها دیده می‌شود، انتخاب گسترده‌ای دارند. می‌توانند هر رنگی را که می‌خواهند طبق حال و هوای همان روزشان انتخاب کنند.

 

4. انتخاب رنگ رژ طبق رنگ طبیعی لب

یکی دیگر از پرطرفدارترین سلیقه‌ها برای انتخاب رنگ رژ لب، همان رنگی است که لبان شما دارد. انتخاب هوشمندانه‌ای برای محافظت از پوست لبان و هماهنگ با تن رنگ پوست شما که جذابیت را بیشتر می‌نمایاند. در این انتخاب گاهی رنگ رژ روشن‌تر و گاهی یک درجه تیره‌تر انتخاب می شود و گاهی با برق لب همراه می‌شود. ظاهری طبیعی که همچنان نشان‌دهنده طراوت و شادابی چهره شما نیز می‌شود.

 

5. نگران خط لب نباشید

چند سالی است که دیگر خط لب در آرایش اهمیت ندارد. بسیاری از افراد دیگر از خط لب استفاده نمی‌کنند و به اصطلاح این نوع آرایش لب از مد افتاده است. این موضوع کمی هم مربوط به کیفیت و جنس رژ لب نیز بستگی دارد. رژ لب‌های امروزی ثابت بوده و به مرور زمان در اطراف لب پخش نمی‌شوند. با این وجود اگر نیاز دارید تا محدوده زدن رژ را روی لب مشخص کنید و با اطمینان بیشتری آرایش خود را شروع کنید، می‌توانید از خط لب استفاده کنید. در این صورت خط لبی انتخاب کنید که به جای همرنگ رژ بودن، همرنگ لب شما باشد.

10 نکته برای انتخاب رنگ رژ لب تان

برای خرید لوازم آرایشی همانند رژ لب به شما خریداران، سایت اینترنتی میس و مستر پیشنهاد می‌شود. در جشنواره‌ عیدانه تابستان از عید قربان تا غدیر میس و مستر تا 40 درصد تخفیف ویژه برای شما در نظر دارد. با خرید در این جشنواره می توانید از بهترین قیمت برای محصولات آرایشی و بهداشتی بهره مند شوید.

 

6.  نحوه زدن رژ لب

برای زدن رژ روی لبان خود از مرکز شروع کنید و سپس به سمت کناره‌های لب پیش بروید. با این روش احتمال خطا کاهش یافته و به خوبی همانند گریموری ماهر می‌توانید خودآرایی کنید. پس از مدتی اندک شما نیز در این مورد ماهر شده و حتی شاید بتوانید در مدت زمانی اندک آرایش لب خود را انجام دهید.

 

7. استفاده از دستمال کاغذی برای زدن رژ لب

یکی از ترفندهایی که برای زدن رژ روی لبان استفاده می‌شود، خشک کردن رژ یا گرفتن رنگ اضافه آن با دستمال کاغذی است. یک بار رژ را روی لبان خود بزنید. دستمال کاغذی را روی آن بگذارید تا کاملا لب رژ خورده را بپوشاند و چربی یا رنگ اضافه آن را بگیرد. بسیاری از خانم‌ها در همین مرحله کار خود آرایی لبان را تمام می‌کنند. در صورتی که بهتر است یک بار دیگر برای ماندگاری بیشتر لایه‌ای رژ زده شود. این لایه دوم درخشش و پوشانندگی بیشتری به لبان شما می‌بخشد.

 

8.  ست کردن رنگ رژ لب با دیگر لوازم آرایشی

هنگام انتخاب رنگ رژ لب برای هماهنگ جلوه دادن بیشتر می‌توان آن را با دیگر وسایل آرایشی ست کرد. به طور مثال سایه چشم یا لاک ناخن را می‌توانید همرنگ رژ لب خود انتخاب کنید. به دلیل نزدیکی رنگ ناخن‌های هر فرد به رنگ پوست طبیعی لب، بهتر است لاکی همرنگ رژ لب خود انتخاب کنید. این انتخاب آراستگی و هماهنگی را میان لبان و دستان شما ایجاد می‌کند و برای مواقعی همانند عکاسی پرتره مناسب است. با خرید لاک ناخن میس و مستر می‌توانید در جشنواره عید قربان تا غدیر رژ لبی همرنگ همان و با قیمتی ارزان‌تر سفارش دهید.

10 نکته برای انتخاب رنگ رژ لب تان

9. خود را محدود و وابسته به قوانین گفته شده نکنید

هنگام آرایش و خودآرایی لازم نیست حتماً به آنچه گفته شد، پایبند باشید. گاهی شیطنت و بیرون آمدن از الگوی آرایشی ثابت کاری بسیار جذاب است. به آرایش کردن و خودآرایی همانند نوعی سرگرمی نگاه کنید.

 

برای بیرون آمدن از یکنواختی هر از چند گاهی، رنگی متفاوت از همیشه را روی لبان خود بزنید. سایه ای براق در کنار رنگ مات رژی قرمز حالتی جدید به چهره شما می‌دهد.

 

10. به سراغ رژ لب‌های اکلیل‌دار بروید

جسور و نترس باشید. به سراغ رژ لب‌هایی متفاوت بروید. برای هر مهمانی یا مجلسی همانطور که لباسی متفاوت می‌پوشید، رژ لبی متفاوت نیز بزنید. برای مهمانی‌هایی که بعد از تاریکی هوا برگزار می‌شوند، چه رژی بهتر از رژ لب اکلیل‌دار! همینطور بسیاری از مهمانی‌ها هستند که هر فردی چره خود را گریم می‌کند تا کمتر شناخته شود یا خیلی متفاوت‌تر از همیشه به نظر برسد. برای چنین مواقعی به سراغ رژهای براق و درخشان بروید.

 

یکی از مواقعی که افراد می‌توانند از این نوع رژ استفاده کنند، هنگامی است که می‌خواهید توجه فرد مقابل شما به آنچه که می‌گویید باشد. برای استفاده از چنین رژهایی ابتدا یک لایه رژ معمولی و چرب روی لب بزنید تا به عنوان پایه عمل کند.

 

سپس اکلیل یا رژ کلیل‌دار را روی آن بزنید. سپس روی این مجموعه یک برق لب نیز بزنید تا به ماندگاری بیشتر اکلیل روی لبانتان کمک کنید.

a