14 مکانی که ورود به آنها ممنوع است را بشناسید!

14 مکانی که ورود به آنها ممنوع است را بشناسید!

14 مکانی که ورود به آنها ممنوع است را بشناسید

 

در این دنیا مکان های ممنوعه ای وجود دارد که به دلایل مختلف ورود انسان به آنها ممنوع است و این موضوع هیجان کار را بیشتر می کند.

 

در دنیا اماکن بسیار زیادی وجود دارند به دلایل مختلفی برای مردم جذابیت دارند ولی به خاطر بسیاری از مسائل همچون امنیت، مسائل سیاسی، مسائل مذهبی و … دیدار از این اماکن برای مردم غیر ممکن است. پس حتی اگر تلاش هم کنید شما را راه نخواهند داد!

 

پریپیات:

دو روز بعد از انفجار نیروگاه چرنوبیل این شهر اوکراینی به طور کامل تخلیه شد و دیگر محل زندگی به حساب نمی آید.  ورورد به این منطقه که به منطقه ی ممنوعه معروف شده ، بسیار خطرناک است.

 

کوهستان وزر:

ویرجینیا مکانی است برای گردشگری و سالانه بسیاری از افراد برای سیاحت سواحل آن، اماکن تاریخی و کوه های زیبای آن به آنجا می آیند. با این حال یک کوهستان هست که آنها حق ورود به آن را ندارند، کوهستان وزر. در جایی از این کوهستان پناهگاه رییس جمهور بنا شده تا وقتی جانش در خطر است به آن پناه ببرد.

 

آرشیو واتیکان:

واتیکان محل رفت و آمد بسیاری از مسیحیان است تا هر وقت خواستند به مرکز مذهب خود رفت و آمد کنند ولی جایی در این شهر است که کمتر کسی اجازه ورود به آن را دارد، آرشیو واتیکان. بعضی از قدیمی ترین متون مذهبی و شاید خیلی از چیزهایی که فکرش را هم نمی کنیم در این آرشیو که قفسه های آن به ۱۵ مایل هم می رسد انباشته شده اند.

 

جزیره ی نگهبان شمالی:

در مجموعه جزایر آندامن جزیره ی وجود دارد به نام جزیره ی نگهبان شمالی که ساکنین آن از ۵۰ تا ۴۰۰ نفر تخمین زده شده اند. مردم حق برقراری ارتباط یا حتی ورود به این جزیره را ندارند زیرا ساکنین آن به شدت متخاصم بوده و به هر کس که به جزیره وارد شود حمله می کنند. همچنین گویا سیستم دفاعی بدن آنها به بیماری های ما آشنا نیست و مردم آن از بیماری های شایع ما کشته می شوند. دست نخورده ترین جای زمین.

 

غارهای لاسکو:

غارهای لاسکو که در جنوب فرانسه واقع شده اند شاید اولین گالری های هنری دنیا باشند. دیوار های نقاشی شده ی این غار چنان شگفت انگیز اند که شاید باور نکنید که آنها کار انسان های اولیه باشند و عمر آنها به دوران ماقبل تاریخ برگردد. با این وجود بعد از پیدا شدن این غارها مسئولین متوجه شدند که CO۲ نفس بازدید کنندگان باعث نابودی این نقاشی های دیواری شده و همین عامل باعث شد که دولت فرانسه بازدید عموم را ممنوع کند.

 

کلوپ جنتلمن های سفید:

انگلیسی ها به چیزهای رویال و سلطنتی علاقه دارند و این سلطنتی دوستی را با تمام توان به همه نشان می دهند. شاید با همین تفکر بوده است که یکی از خصوصی ترین کلوپ های مردان را در سال ۱۶۹۳ تاسیس کرده اند. این کلوپ که  در لندن واقع شده است هیچ وقت برای عموم نبوده و هیچوقت هم قرار نبوده که باشد بلکه برای مردان قدرت، سیاست و سلطنت است و فقط آنها اجازه ی ورود به آن را دارند.

 

معبد اصلی ایسو:

معابد ایسو که جز معابد مذهب شینتو بوده و برای پرستش آمراتسو خدای خورشید ساخته شده اند عمرشان به ۴۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح می رسد. با این حال معبد اصلی ایسو برای خاندان سلطنتی ساخته شده و این قانون هنوز هم پابرجاست.

 

اتاق ۳۹:

اتاق ۳۹ جایی است که گفته می شود بسیاری از فعالیت های غیر قانونی دنیا در آن انجام می شود. ورود به امنیتی ترین کشور دنیا یعنی کره ی شمالی به خودی خود سخت است حال در نظر داشته باشید ورود به امنیتی ترین ساختمان آن چقدر می تواند سخت باشد. این اتاق به گفته ی شایعات محل انجام بزرگترین جعل اسناد و یکی از مراکز پول شویی بزرگ دنیاست.

 

جزیره ی مارها:

این جزیره که در نزدیکی ساحل برزیل است یکی از آن جاهایی است که احتمالا خودتان نمی خواهید به آنجا بروید. اسم جزیره ی مارها به این دلیل به این جزیره داده شده است چون محل زندگی حداقل ۵۰۰۰ مار به شدت سمی است.

 

منطقه ی ۵۱:

منطقه ی ۵۱ از آن مناطق ممنوعه ای است که تقریبا همه در موردش یک بار هم که شده خبری خوانده یا شنیده اند. این منطقه در صحرای نوادا تحت پوشش دولت آمریکاست و یکی از ممنوعه ترین مناطق دنیا محسوب می شود و به همین دلیل است که شایعات فراوانی در مورد آن وجود دارد که معروف ترینش این است که این منطقه جایی است که دولت ایالات متحده در آن با فضایی ها دیدار داشته است!

 

مرکز داده های گوگل:

به ظاهر شاد و رنگی این مرکز نگاه نکنید، این مرکز به اندازه ی منطقه ی ۵۱ تحت نظارت است و به شدت منطقه ی امنیتی محسوب می شود. بالاخره مرکز اطلاعاتی این غول نرم افزاری/اینترنتی نیاز به مراقبت های ویژه دارد.

 

تپه ی منویث:

تپه ی منویث توسط نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا و سازمان امنیت ملی آمریکا مشترکا کنترل می شود
و وظیفه ی تامین اطلاعات و رصد اطلاعاتی را برای هر دو کشور بر عهده دارد پس طبیعی است که شما را در آن راه ندهند!

 

گاوصندوق کوکا کولا:

فرمول مخفی کوکا کولا همیشه از آن موضوعات قابل بحث بوده است. این فرمول که درون یک گاوصندوق در جرجیا نگه داری می شود امنیتی ترین مکان در این لیست می باشد چون گویا هیچکس اجازه ندارد به آن وارد شو

 

مترو ۲:

شایعاتی وجود دارد در مورد خط مترویی که در زیر مسکو ساخته شده و مخفی می باشد و گفته می شود به دستور جوزف استالین ساخته شده تا مامورین امنیتی و دولتمردان عالی رتبه ی روس از آن برای رفت و آمد استفاده کنند.