17 شغل خطرناک جهان + عکس

17  شغل خطرناک جهان + عکس

هر شغلی سختی های خاص خود را دارد. اما بعضی از مشاغل علاوه بر سختی، خطراتی را هم با خود به همراه دارند. بر اساس طبقه بندی جدید کارشناسان، می توان از خطرناک ترین مشاغل دنیا به ترتیب زیر نام برد.

شیشه پاک کن های آسمان خراش ها

17 شغل خطرناک جهان + عکس

شما باید قدرت بدنی بسیار بالایی داشته باشید تا بتوانید در دبی شیشه پاکن شوید. یکی از این کارگرها بدون کمر بند ایمنی، بدون کلاه ایمنی و کلا درحقیقت بدون هیچ وسیله ای کار می کند و تنها به فکر برق انداختن شیشه های ساختمان برای ساکنان آن است. این کارکنان در امارات هیچ اعتراضی به وضع کاری خود ندارند چون می دانند در صورت اعتراض کارگر دیگری استخدام می شود.


کارگران ساختمانی
 

17 شغل خطرناک جهان + عکس

به انواع فلز ها و آهنهایی که در کنار این کارگران جمع شده است توجه کرده اید؟ به ویژه آن دسته ای که بر روی داربست ها قرار می گیرند. در واقع نباید این کارگران زیاد تکان بخورند تا با دقت و آرامش به کار خود مشغول باشند. لحظه ای فراموش کردن این مسئله، معادل سقوط آنان خواهد بود و اگر چنین شود امکان زنده ماندنشان بسیار کم است.


کارگران دکل های تلفن همراه

17 شغل خطرناک جهان + عکس

17 شغل خطرناک جهان + عکس

این شغل یکی از خطرناک ترین مشاغل به شمار می رود. زیرا شرکت های تلفن همراه تلاش می کنند تا دستگاه های گیرنده خود را در بالاترین نقطه ممکن نصب کنند و این کار باید به دست کسانی انجام شود که در بالاترین نقطه این دکل ها قرار گیرند و مبادرت به این امر کنند. خطر از دست رفتن تعادل و برق گرفتگی همیشه در این کار به قوت خود باقی است.


خلبانان و مهندسین پرواز

17 شغل خطرناک جهان + عکس

اشتباه نکنید قرار نیست کسی سقوط کند! مهندسین پرواز زمان بسیار زیادی را در معرض مواد شیمیایی هستند و نه فقط آنان بلکه خلبانان نیز زمان زیادی در حین پرواز در کنار خطوط قوی برق به سر می برند که با چشم غیر مسلح نیز دیده می شود.


مسئولین جمع آوری زباله ها

17 شغل خطرناک جهان + عکس

این افراد هر روزه می بایست تمام زباله ها را جمع آوری کرده و محل آن را تمیز کنند و هر روزه هم با مواد شیمیایی اسیدی سر و کار دارند. البته اگر خوش شانس باشند و فقط در شهر کار کنند. جمع آوری زباله های صنعتی خطر بیشتری را به همراه دارد. خطر بریده شدن دست و بدن با وسایل تیزی که خود را لابه لای آشغال ها پنهان کرده اند نیز دور از انتظار نیست. البته بگذریم از رانندگانی که نسبت به حضور رفتگران در خیابانها بی توجه هستند، و حادثه می آفرینند.
 

کشاورزان و گله داران اسب

17 شغل خطرناک جهان + عکس

هر روز کشاورزان با مواد شیمیایی سر و کار دارند که استفاده نا به جای آن و بی تجربگی در لحظه ای کار دستشان می دهد و بسیاری از کسانی که به مراقبت و پرورش اسب مشغولند گاهی با بی توجهی در معرض آسیب اسب قرار می گیرند. شاید لازم نباشد که بگوییم یک ضربه پای اسب به بدن انسان چه می کند.
 

سقف سازان


17 شغل خطرناک جهان + عکس

چیزی که شرایط کار را سخت تر می کند تنها قرار گرفتن در بلندی و جای خطرناک نیست. بلکه این کارگران باید وسایل زیادی را با خود حمل کنند. عجله اتمام کار این کارگران خطر این کار را بیشتر می کند. گرما و گاهی سرما، شرایط نامتعادلی که در آن قرار دارند همه مزید بر علت عجله در کارشان می باشد. در هر صورت یک بی احتیاطی کوچک می تواند حادثه بدی را رقم بزند.


کارگران خطوط برق فشار قوی

17 شغل خطرناک جهان + عکس

علت خطرناک بودن این شغل بر همه عیان است. علاوه بر بالا رفتن از سطح زمین، حفظ تعادل در زوایای مختلف حین کار، آن هم کار با چیزی که خود خطر مرگ را نزدیک می کند. سالانه بیش از 34 نفر از کارگران دست اندر کار در این امر در سراسر دنیا جان خود را از دست می دهند.


رانندگان کامیون

17 شغل خطرناک جهان + عکس

کار در جاده ها، رانندگی طولانی و خسته کننده آن هم با ماشین خطر این کار را زیاد می کند. اگر سنگینی ماشین و خستگی به یک تصادف ساده با یک درخت یا خارج شدن از جاده و متوقف شدن با جسمی سخت ختم شود شاید بهترین حالتی باشد که اتفاق افتاده است.


بمب گذاران انتحاری [ احتمال 99.99 % مرگ ]

17 شغل خطرناک جهان + عکس

تعداد حملات با استفاده از تاکتیک های انتحاری از متوسط کمتر از پنج حمله در طول دهه 1980 به 180 حمله در سال های 2000 تا 2005 افزایش یافت. از 81 حمله انتحاری در 2001 به 460 حمله در سال 2005. این حملات به خاطر اهداف نظامی و غیر نظامی روی می دهند، از جمله در سریلانکا، اسرائیل، عراق، از زمان حمله به آن کشور به رهبری آمریکا در سال 2003، و پاکستان و افغانستان از سال 2005.


سیم کش هوایی

17 شغل خطرناک جهان + عکس

ممکنه اولین بار که این آدم هارو بالای سیم ها ببینید به چشم های خودتون شک کنید. در حالی که واقعا این شغل مخاطره آمیز وجود داره. این آدم ها که تعداد آنها بسیار کم هست، فوق العاده در کارشون تخصص دارند.

هنرنمایی باتمساح

17 شغل خطرناک جهان + عکس

آیا شما این جرأت را دارید که سر خود را به داخل دهان تمساح بگذارید؟ بد نیست که بدانید در باغ وحشی در تایلند این هنرنمایی یا به لفظی بازی با جان به نمایش گذاشته می شود.


آموزش دهندگان شیرها

17 شغل خطرناک جهان + عکس

حتی صدای خرنش شیرها بدن را می لرزاند اما لحظه ای به این فکر کنیم که شیر عصبانی شود و تنها با آن در یک قفس باشید. تصورش هم ترسناک است.
معدنچیان

17 شغل خطرناک جهان + عکس

با توجه به خبر اخیر معدنچی های شیلی که در عمق 700 متری زمین گیر افتادند خطرناک بودن این شغل واقعیتی غیر قابل انکار است.

استفاده ی انسان به عنوان سیبل

 17 شغل خطرناک جهان + عکس

 

این شغل جدیداً در سیرک ها مرسوم شده است و به وسیله ی پرتاب کردن چاقو به اطراف دختر، دقت در نشانه گیری و پرتاب خود را به نمایش می گذارند. یعنی به نحوی با بازی کردن با جان دیگران که ارزشمندترین چیز برای هر کسی است، کسب درآمد می کنند.

قطع درخت و هیزم شکنی

17 شغل خطرناک جهان + عکس

شاید خیلی تعجب آور باشد که این کار جز مشاغل خطرناک به شمار می رود اما همین تعجب است که گاهی کار دست کارگر آن می دهد. فشار این کار به قدری زیاد است که گاهی فشاری که به جسم وارد می شود نادیده گرفته می شود. شخص بی نوایی که به این کار مشغول است معمولا متوجه این فشار نیست. ضربات مدوام با تبر بر سر چوب با اندکی نادیده گرفتن فشار بدنی، ممکن است حادثه ای را برای فرد به دنبال داشته باشد. به زبانی دیگر این کار، کار هر کس نمی باشد که آن را ساده انگاشت.

ماهیگیران

17 شغل خطرناک جهان + عکس

ماهیگیران می بایست زمان بسیار زیادی را در دریاها سپری کنند و این زمان با به هم ریختن هوا و یا بادهای شدیدی همراه است که همیشه قابل پیش بینی نیست. ماهیگیرانی که در سطح بین المللی مشغول به این کار هستند بسیار از ساحل فاصله گرفته و به عمیق ترین نقاط دریاها سفر می کنند. نجات جان آن ها تنها به جلیقه نجاتی که برتن دارند بستگی دارد. اگر بر اثر طوفان و در شرایط متلاطم دریا به آب بیفتند نجات آن ها سخت می شود.

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز