3 نکته مهم که قبل از اقدام به رنگ کردن مو باید بدانید

مجموعه : رپورتاژ آگهی
3 نکته مهم که قبل از اقدام به رنگ کردن مو باید بدانید

قبل از اقدام به رنگ کردن مو باید اطلاعات کافی را کسب کنید

خانم‌ها برای افزایش جذابیت و متفاوت بودن، به سراغ رنگ کردن موی خود می‌روند. رنگ کردن مو به شکل اصولی می‌تواند جذابیت و زیبایی چهره شما را دوچندان کند. اما اگر قبل از رنگ کردن مو، برخی نکات مهم را رعایت نکنید، نتیجه نهایی کار قطعا برایتان دلچسب نخواهد بود. به همین خاطر در این مطلب با 3 نکته مهم که قبل از اقدام به رنگ کردن مو باید بدانید ، آشنا می‌شویم.

 

سه نکته مهم قبل از اقدام به رنگ کردن مو

رنگ کردن مو شاید در ابتدا فرایندی ساده به نظر برسد که به تخصص بالایی نیاز ندارد و افراد می‌توانند آن را در خانه نیز انجام دهند. اما باید گفت که این تصور غلط است. چرا که کیفیت نهایی موی رنگ شده با تخصص افراد ارتباط مستقیمی دارد. به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم که در یک دوره آموزش رنگ مو شرکت کرده و نکات آموزشی لازم را یاد بگیرید. در صفحه آموزش رنگ کردن مو، شما می‌توانید برترین دوره‌های آموزشی و آموزشگاه‌های فعال در این زمینه را مشاهده کنید. در کنار یادگیری نکات آموزشی، شما باید اطلاعات خود را نیز در این زمینه افزایش دهید. به همین خاطر در ادامه با 3 نکته بسیار مهم قبل از اقدام به رنگ کردن مو آشنا می‌شویم.

 

اول: موهای چرب برای رنگ کردن ایده‌آل هستند

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که باید قبل از اقدام به رنگ مو، به حمام رفته و تمام چربی‌های پوست سر و موها را با استفاده از شامپو یا صابون تمیز کنند. اما جالب است بدانید که این کار به‌هیچ‌عنوان توصیه نمی‌شود. همان‌طور که می‌دانید، مواد شیمیایی درون رنگ مو می‌توانند باعث سوختن ریشه و بافت‌های ظریف مو شود. از طرف دیگر، چربی پوست و مو برای محافظت از ریشه‌ها و بافت‌ها ترشح شده و به همین خاطر قبل از رنگ مو، نباید این چربی‌ها را از روی سر خود تمیز کنید. البته چرب بودن بیش از اندازه نیز توصیه نمی‌شود و بهتر است قبل از اقدام برای رنگ کردن مو، تنها یک دوش آب سرد بگیرید.

اموزش رنگ کردن مو

دوم: به سراغ رنگی روشن‌تر از رنگ مورد نظرتان بروید

بسیاری از خانم‌ها نسبت به این که رنگ نهایی موهای آن‌ها مطابق با رنگ مورد نظرشان نیست، شکایت دارند. به همین خاطر باید بگوییم که قبل از اقدام به رنگ کردن مو، شما باید به سراغ رنگ موهایی با یک تا دو درجه رنگ روشن‌تر بروید. چرا که عموما نتیجه نهایی کار، یک تا دو درجه از رنگ دلخواه شما تیره‌تر خواهد بود. با اجرای این ترفند، به احتمال بسیار زیاد شما رنگ موی مورد علاقه خود را خواهید داشت.

 

سوم: به تناسب رنگ مو با رنگ چشم‌ها و پوست صورتتان توجه کنید

یکی از مهم‌ترین نکاتی که قبل از اقدام به رنگ کردن مو باید بدانید، وجود تناسب میان رنگ مو با رنگ چشم‌ها و پوست صورت است. افرادی که رنگ پوستی تیره یا سبزه دارند، نباید به سراغ رنگ‌های روشن بروند. بلکه رنگ‌های تیره یا کمی روشن مناسب این افراد هستند. از طرف دیگر، افرادی با پوست سفید یا روشن، گزینه‌های رنگ موی زیادی پیش روی خود دارند و می‌توانند رنگ‌های تیره یا روشن را برای موهای خود انتخاب کنند. البته باید اشاره کرد که رنگ‌های به‌شدت تیره می‌توانند سن افرادی با پوست روشن را در ظاهر افزایش دهند.

رنگ کردن مو

رنگ کردن مو در خانه یا آرایشگاه؛ کدام گزینه بهتر است؟

به 3 نکته بسیار مهم قبل از اقدام به رنگ کردن موها آشنا شدیم. اما احتمالا قبل از تصمیم به رنگ کردن موهای خود، این سوال در ذهن شما ایجاد شده است که آیا برای این کار باید به سالن‌های زیبایی مراجعه کرد؟ یا می‌توان در خانه نیز موها را رنگ کرد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که برای رسیدن به رنگ موی دلخواه پیشنهاد می‌شود که به سالن‌های زیبایی مراجعه کنید. باید اشاره کرد که اگر در سالن‌های زیبایی در حال فعالیت هستید و یا می‌خواهید در خانه نیز موهای خود و دیگر افراد را رنگ کنید، بهتر است سری به صفحه لیست دورههای فنی و حرفه‌ای مراقبت و زیبایی زده و علاوه‌بر دوره‌های رنگ مو، دوره‌های دیگر را نیز مشاهده و در آن‌ها ثبت نام کنید.

 

با دوره‌های معرفی شده در ایران آموزشگاه، رنگ کردن مو آسان می‌شود

اگر می‌خواهید بهترین نتیجه را بعد از رنگ کردن موی خود بگیرید، باید با روش انجام اصولی این فرایند آشنایی داشته باشید. به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم که سری به وب‌سایت ایران آموزشگاه زده و دوره‌های آموزش رنگ مو و آرایشگری معرفی شده در این وب‌سایت را بررسی کنید. این مجموعه، بزرگ‌ترین بانک اطلاعاتی دوره‌های آموزشی آرایشگری در ایران است و قطعا با مراجعه به وب‌سایت ایران آموزشگاه، شما می‌توانید دوره آموزشی ایده‌آلتان را پیدا کنید.

برچسب‌ها: