تبلیغات

8 نکته و تکنیک آرایش چشم برای خانم های سن بالا

مجموعه : آرایش صورت
8 نکته و تکنیک آرایش چشم برای خانم های سن بالا

با بالا رفتن سن قدرت کلاژن سازی پوست هم کاهش پیدا می‌کند. به همین دلیل هم درخشندگی پوست کمتر شده و پف زیر چشم و چروک‌های اطراف آن بیشتر می‌شود. به همین دلیل هم باید از آرایش صحیح صورت استفاده کنید تا بتوانید عیب‌های اطراف چشم را در این سن به خوبی بپوشانید. درواقع آرایش چشم خانم‌های مسن باید به صورتی باشد که چهره آنها زیباتر و جوان‌تر به نظر برسد. در ادامه به چند نکته برای آرایش چشم‌های خانم‌های مسن می‌پردازیم. پس با ما همراه شوید.

 

آرایش ملایم چشم

بهتر است در سنین بالا از آرایش سبک برای چشم‌ها استفاده شود. استفاده از خط چشم یا مدادهای پررنگ و ضخیم موجب می‌شود تا چشم‌ها کوچک‌تر به نظر برسند. بهتر است قبل از استفاده از آرایش ملایم برای چشم‌ها از یک لایه کرم پودر ملایم استفاده کرده و با پوشاندن چروک‌ها سپس به سراغ خط چشم بروید. خطچشم دارای انواعمختلفمایع و مویییا ماژیکی و مدادی است که بهترینمدل برای افراد مبتدی انواع ماژیکی و برای افراد حرفه‌ای، نوع مویی آن است. البته انواع رنگی وضدآب آن در مارک‌های معتبر خط چشم کالیستا،فلورمار،اسنسو آکوا هم موجود هستند که بهتر استبه سراغ برند اصل این مارک‌ها بروید زیرا با سلامت چشمان شما در ارتباط است.

 

سایه ملایم

بهتر است از سایه کم برای چشم‌های خود استفاده کنید. زیرا سایه سنگین پلک‌های شما را چروک‌تر نشان خواهد داد. برای پلک‌های افتاده معمولا از رنگ‌های روشن استفاده می‌شود. شما می‌توانید از سایه سفید برای زیر ابرو استفاده کنید و روی پلک خود را پرایمر بزنید. درواقع استفاده از سایه زیاد شما را مسن‌تر نشان خواهد داد.

 

برای زیباتر شدن چشم و پلک‌ها بهتر است آنها را تمیز و ساده نگه داری کنید. رنگ‌های خنثی برای سایه هم در طول روز انتخاب خوبی هستند. برای شب هم می‌توانید از رنگ‌های کمی ‌تیره‌تر استفاده کنید. تعداد رنگ‌ها هم بهتر است دو رنگ باشد و سایه تا استخوان ابرو ادامه پیدا کند.

8 نکته و تکنیک آرایش چشم برای خانم های سن بالا

توجه بیشتر به مژه‌ها

به هر میزان که مژه‌های شما پرپشت‌تر و ضخیم‌تر باشد، شما جوان‌تر به نظر خواهید رسید و شادابی شما بیشتر به چشم می‌آید. بنابراین برای خرید یک ریمل مارک اصل و باکیفیت سرمایه گذاری کنید. بهتر است ریملشما ازانواعباقیمتخوبومارکاصل مانند برند مک یا مای و غیره باشد. ماسکاراحجمدهندهاز بهترینبرند بازار هم در صورتضدآببودن یا مدل رنگیمی‌تواند زیبایی چشم‌های شما را چند برابر کند و سن شما را کمتر نشان دهد.

 

ابروهای مرتب و پرپشت

ابروهای مرتب و پرپشت هم موجب زیبایی و درخشش بیشتر چشم‌های شما می‌شود. بهتر است ابتدا از ژل و یا صابون برای شستن ابروها استفاده کنید و سپس آنها را با بورس نظم بدهید. اگر داخل ابروهای شما خالی است؛ می‌توانید از یک مداد یا هاشور ابرو هم استفاده کنید. سپس با براش مناسب داخل آن را به خوبی پر کنید. به یاد داشته باشید که این پر کردن ابروها باید به صورت طبیعی باشد زیرا پر رنگ کردن ابروها به خصوص در قسمت تاج آنها موجب می‌شود تا خط ابرو به خوبی دیده نشود و طبیعی نباشد. این کار چشم‌های شما را پیرتر نشان می‌دهد بنابراین همیشه ابروها را مرتب و کم رنگ نگه دارید.

 

استفاده از پرایمر

همیشه برای چشم‌های دارای چین و چروک بهتر است آنها را ابتدا آماده سازی کنید. حتی اگر نخواستید از سایه یا خط چشم هم استفاده کنید؛ بهتر است از پرایمر کمک کنید. زیرا پرایمر موجب صاف شدن و تصحیح کردن رنگ پلک می‌شود. این کار موجب می‌شود تا جوانتر به نظر برسید. اگر بخواهید می‌توانید رنگ بیشتری استفاده کنید اما به شرط آنکه از پرایمر به خوبی در زیر آن استفاده کنید. همچنین راهنمای استفاده حرفه‌ای از پرایمر را میتوانید در این مقاله مشاهده کنید.

 

استفاده از رنگ مشکی

رنگ مشکی هم همواره مورد تایید آرایشگران است زیرا رنگ مشکی برای ریمل یا خط چشم همیشه تمرکز را بر خود چشم‌ها بیشتر می‌کند تا چین و چروک اطراف آنها. استفاده از محصولات با رنگ سیاه بهتر است از نوع ضد آب باشد زیرا در صورت ریزش مواد آرایشی مشکی بر روی چشم‌های با چین و چروک، شما مسن‌تر به نظر خواهید رسید.

8 نکته و تکنیک آرایش چشم برای خانم های سن بالا

استفاده از سایه زیر سازی

اگر پلک‌های چروک و چربی دارید بهتر است از سایه زیر سازی استفاده کنید. در ابتدای کار شما باید از ابتدای پلک تا انتهای آن یک خط باریک بکشید. برای این کار می‌توانید مقدار کمی از سایه را بر روی انگشت خود گذاشته و بر روی پلک پایین خود استفاده کنید. با این کار ماندگاری خط چشم شما نیز در طول روز بیشتر خواهد شد. استفاده از سایه زیر سازی بر روی پلک پایین موجب می‌شود تا از پایین آمدن رنگ‌ها هم جلوگیری شود.

 

استفاده از روش‌های دائمی

روش‌هایی مانند تزریق بوتاکس، لیفت ابرو و چشم و یا برداشتن پف زیر و بالای چشم هم از دیگر کارهایی است که در سنین مختلف قابل انجام است و با این کار می‌توان چین و چروک هر قسمت از صورت را حذف کرد. این کارها معمولا با استفاده از عمل جراحی انجام می‌شود که برای انتخاب دکتر متخصص و متعهد زمان زیادی را صرف کنید و نتیجه آن ممکن است مورد رضایت شما نباشد. پس بهتر است این کار را در گزینه آخر انتخاب خود قرار دهید.

 

نویسنده: وحیده امینی

a