تبلیغات

خوراك لوبیاچیتی با فلفل سبـز

خوراك لوبیاچیتی با فلفل سبـز

آشپزی »خوراك لوبیاچیتی با فلفل سبـز

مواد لازم برای 4 نفر

لوبیا چیتی 750 گرم

پیاز 4 عدد

گوجه‌فرنگی 2 عدد

فلفل سبز دلمه‌ای یك عدد

روغن زیتون یك قاشق غذاخوری

فلفل و نمك به میزان لازم

رب گوجه‌فرنگی   4 قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه

لوبیا را از شب قبل خیس كنید. گوجه‌فرنگی و پیاز را پوست كنده، ریز كنید. در قابلمه‌ای، حاوی سه قاشق روغن داغ، تفت دهید. لوبیاها را از آب خارج كنید، در قابلمه بریزید و رویشان آب گرم بریزید. سپس نمك، فلفل سیاه و رب گوجه را اضافه كنید. در قابلمه را ببندید و منتظر شوید تا همه این مواد طی یك ساعت پخته شود. وقتی لوبیا نیم‌پز شد، فلفل سبز را كه ریز كرده‌اید همراه گوجه فرنگی و پیاز كه قبلا تفت داده‌اید (می‌توانید در صورت تمایل از قارچ هم استفاده كنید) به لوبیا اضافه كنید. لوبیا باید تا حدی پخته شود كه آبی داخل قابلمه نباشد. پس از این كه احساس كردید به چنین مرحله ای رسید، گاز را خاموش كنید و آن را به خوبی مخلوط كنید، در این مرحله روغن زیتون را اضافه كنید، ضمن اینكه اگر دوست دارید می‌توانید دو قاشق غذاخوری آب لیمو هم اضافه كنید… این غذا را می‌توانید به شكل گرم میل كنید. اما این خوراك به شكل سرد هم خیلی خوشمزه است. به خصوص وقتی كه به شكل ساندویچ میل كنید. ضمن اینكه می‌توانید خوراك لوبیا را همراه سوسیس كوكتل یا كالباس ژامبون هم سرو كرد، اگر دوست دارید این خوراك تند شود، در پایان و پیش از اینكه خوراك را مخلوط كنید بر اساس ذائقه‌تان می‌توانید نصف قاشق یا یك قاشق چایخوری فلفل قرمز به خوراك لوبیا اضافه كنید.

 

سـوپ ذرت

مواد لازم برای 4 نفر

ذرت دانه شده نیم كیلو

جعفری و كرفس چند برگ

آرد سفید دو قاشق سوپخوری

پیاز ریز شده یك عدد

آب نیم لیتر

شیر نیم لیتر

خامه دو قاشق سوپخوری

فلفل سیاه نصف قاشق چایخوری

نمك به میزان لازم

 

طرز تهیه

ذرت، كرفس، جعفری و پیاز را با آب و نمك و فلفل مخلوط كنید و بگذارید تا نیم ساعت بپزد. پس از این مرحله آرد را با شیر مخلوط و به آنها اضافه كنید. خامه را روی آن بریزید و همه را یكبار دیگر روی آتش بگذارید تا جوش بیاید. پس از اینكه یك ربع جوش خورد، سوپ را داخل سوپخوری بریزید و با چند برگ جعفری روی آن را تزئین و میل كنید. ضمنا در صورت تمایل می‌توانید قارچ هم به آن اضافه كنید، به این صورت كه چند دقیقه قبل از اینكه سوپ را از روی اجاق بردارید، قارچ‌ها را حلقه حلقه كرده و به مدت یك دقیقه در ماهیتابه به همراه سه قاشق غذاخوری روغن مایع تفت دهید بعد كه شعله را خاموش كردید، قارچ را داخل ظرف ریخته و با یك قاشق آبلیموی تازه مخلوط كنید و سپس در سوپ بریزید.

 

 

كلم پلو

مواد لازم برای 4 تا 10 نفر

برنج یك كیلو

كلم پیچ یك كیلو

سبزی شامل: جعفری و گشنیز   300 گرم

روغن   100 گرم

ادویه به مقدار لازم

 

طرز تهیه

ابتدا برنج را بشویید و با نمك خیس كنید. كلم را خرد كنید، ادویه را در آن بریزید. برنج را مثل پلوی سفید بپزید و پس از آب‌كشی كردن كلم، سبزی و ادویه را لابه‌لای آن بریزید و روی آن روغن بدهید اگر دوست داشتید می‌توانید دارچین هم به آن اضافه كنید و بگذارید تا دم بكشد.
 

تبلیغات