تبلیغات

درمان عفونت هلیكوباكترپیلوری به تنهایی

مجموعه : پزشکی و سلامت

قبل از كشف هلیكوباكترپیلوری، بیماران دچار زخم معده یا اثنی عشر با داروهای متوقف كننده اسید معده مثل آنتاگونیست های گیرنده H2 (مانند سایمیتیدین و رانیتیدین) یا مهاركنندگان پمپ پروتون (مانند اومپرازول) درمان می شدند. این داروها مشابه همان داروهایی هستند كه در درمان ریفلاكس معده به مری از آنها استفاده می شد. وقتی این داروها به مدت هشت هفته استفاده شوند، در التیام و بهبود زخم بسیار موثر هستند اما بر روی علت زمینه ای ایجاد كننده این زخمها كه عفونت هلیكوباكترپیلوری می باشد هیچ اثری ندارد. این بدان معنی است كه این زخمها ممكن است بعد از مدتی دوباره عود نمایند و این بیماران مجبورند كه بطور متناوب و برای چندین سال از این داروها استفاده كنند. امروزه مشخص شده است كه اگر شما دارای زخمی هستید كه به علت هلیكوباكترپیلوری ایجاد شده است، از بین بردن و نابود كردن این باكتری، تمام آن
چیزی است كه شما لازم دارید. این كار نه تنها باعث التیام و بهبودی زخم می گردد بلكه ازعود این زخمها نیز جلوگیری می نماید.
به داروهای متوقف كننده اسید معده، معمولاً بعد از یك دوره درمان آنتی بیوتیكی از بین بردن عفونت، نیازی پیدا نمیشود، مگر اینكه زخم باعث یك خونریزی داخلی شده باشد كه در چنین مواردی پزشكان از این داروها به مدت 8 هفته تجویز می نمایند.
امروزه در برتانیا درمانهای جدیدی كه برای از بین بردن عفونت هلیكوباكترپیلوری استفاده میشوند شامل استفاده همزمان از سه داروی مختلف در عرض یك هفته میباشد. دو تا از این داروها، آنتی بیوتیك می باشد و داروی سومی، یك مهاركننده پمپ پروتون (مثل داروی اومپرازول) است. در مورد درمان عفونت هلیكوباكترپیلوری قبلاً توضیح داده شده است.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات