تبلیغات

قارچ جادویی اضطراب سرطانیها را کاهش می‌دهد

مجموعه : پزشکی و سلامت
قارچ جادویی اضطراب سرطانیها را کاهش می‌دهد
ترکیبهای فعال موجود در قارچی جادویی می تواند میزان اضطراب را کاهش داده و حالات روحی مبتلایان به سرطان را بهبود ببخشند.

به گزارش خبرگزاری مهر، چارلز گراب از مرکز پزشکی هاربر در کالیفرنیا از 12 نفر که به سرطان پیشرفته مبتلا بوده و از اضطراب نیز در عذاب بودند دعوت به همکاری کردند.

داوطلبان به صورت مرتب از ترکیب سیلوسیبین موجود در قارچ جادویی و یا ویتامین نیاسین استفاده می کردند. پس از چند هفته داروی دیگر به بیماران داده شد. در عین حال میزان تپش قلب، فشار خون و حرارت بدن در پی هر یک از درمانها تحت نظر گرفته می شد. از سویی دیگر همزمان با این درمانها میزان استرس افسردگی و حالت روحی افراد تحت نظر قرار داشت.

 

 قارچ جادویی اضطراب سرطانیها را کاهش می‌دهد

 

نتایج نشان می دهند بیماران دو هفته پس از مصرف سیلوسیبین کمتر احساس افسردگی و اضطراب را در خود احساس می کنند اما در مقابل بیمارانی که نیاسین مصرف کرده بودند تغییری را در خود احساس نمی کردند. در حدود 6 ماه پس از این آزمایش میزان اضطراب در تمامی داوطلبان به اندازه ای قابل توجه کاسته شده بود.

بر اساس گزارش نیوساینتیست، محققان معتقدند با وجود اینکه به آزمایشهای بیشتری برای اثبات توانایی های این قارچ نیاز است می توان گفت استفاده از دوزهای بالاتر سیلوسیبین می تواند تاثیرات سودمندی را بر روی بیماران از خود به جا بگذارد.

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات