تبلیغات

ویتامین خوشبختی

ویتامین خوشبختی

اگر طالب نوری از تاریكی خارج شو، اگر همچون شاهین بلندپروازی می‌طلبی از پناهگاهت بیرون بیا و اگر به تازگی‌ها می‌اندیشی، متحول شو – تنها تصور نور، بلندپروازی و تحول كافی نیست باید به سمت آنها یورش بری – خوشبختی كالایی نیست كه در بازاری فروخته شود، خوشبختی را نمی‌توان خرید باید با شكیبایی و عشق و شهامت به آن رسید پروانه را به یاد آور كه برای رسیدن به نور چگونه تن به آتش می‌كشد؟! توهم باید مثل پروانه شیفته و سراپا وجد باشی تا به مراد دل برسی مراد دلت هر چه می‌خواهد باشد، راه رسیدن به آن ایستادگی و شهامت است!

ویتامین خوشبختی

باغ رویاها
ثمره رویا تنها در باغ رویا می‌روید و بس! دیروز در انتظار امروزی و امروز در انتظار فردا، ولی شاید فردایی نباشد! سال‌هاست كه چشم انتظار فرداهایی هستی تا ثمره رویایت را از باغ ذهنت برداشت كنی، ولی آیا هیچ می‌دانی میوه كال رویاها تنها در سبد رویاها پر خواهد شد؟! از رویا بیرون بیا آن كسی كه منتظرش هستی از راه برسد خودت هستی كه در رویا گم شده است! بیا قدم در راه بگذار – كائنات همیشه آماده بخشیدن است اما تو آماده گرفتن نیستی! طلسم ضعف را بشكن و شجاعانه در جاده واقعیت‌ها راهی شو – اگر برای رسیدن به خواسته‌هایت مصمم باشی یقینا به هدف خواهی رسید – فراموش نكن تمام دستاوردهای بزرگ علمی و معنوی و… بشر، محصول تصمیم، قاطعیت و تلاش شبانه‌روزی است، نه غرق شدن در اقیانوس رویاها!

برای زندگی بهتر
 به زندگی‌ات قانع باش تا آنچه داری برایت شیرین باشد.
 بسیاری تنها خوشبختی دیگران را می‌بینند و خوشبختی خودشان به چشمشان نمی‌آید.
 اگر از درون زندگی دیگران باخبر می‌شدی، شاید زندگی خودت را عالی می‌دانستی.
 به یاد داشته باشید كه ریسمان محكم، بهتر از صد نخ است.
 از عاقبت انسان‌های بد بیشتر پند بگیرید، عاقبت خوبان كه بد نمی‌شود.
 اگر خیری كه داری به دیگران نرسد، كم‌كم از دست خودت هم می‌رود.
 بعضی‌ها اثبات خود را در انكار دیگران می‌پندارند كه سخت در اشتباهند.
 اگر با دلت صادق باشی، عذاب كمتری تحمل می‌كنی و دیرتر پیر خواهی شد.
 هر جا كه هستی، دنیا را آنجا بدان و لذت ببر.
 آنكه عقل دارد، پول پدر كم به كارش می‌آید و آنكه عقل ندارد، نمی‌تواند پول پدر را نگه دارد.
 اگر از پول بگذری، به خیلی چیزها می‌رسی.
 اگر پول وفا داشت، پولدارهای سابق نداشتیم.

در اتاق مشاوره
نگاه رنج‌آلودش روی زمین دوخته شده بود و لرزش دستان گره‌خورده‌اش حكایت از بی‌قراری‌ها داشت. او خانمی میانسال بود كه زندگی را پیكاری سخت می‌انگاشت با آهی سرد و صدایی لرزان گفت: خانم دكتر، سال‌ها پیش آموختم كه زندگی بازی بزرگ داد و ستد است چرا كه هر آنچه آدمی بكارد همان را درو خواهد كرد اگر نفرت بورزد نفرت به او بازخواهد گشت و اگر عشق ببخشد عشق خواهد ستاند، كمی مكث كرد، بغضش را قورت داد و در ادامه گفت: نهال عشقی را كه سال‌های عمرم با رنج و مشقت، صبر و شكیبایی آبیاری كرده بودم به بار ننشست، چند ماهی است متوجه شدم كه همسرم سال‌هاست چهره واقعی خود را پشت نقابی دروغین پنهان می‌كرده است و حالا پس از فاش شدن حقیقت چند ماهی است كه از خواب و خوراك افتاده‌ام و از سادگی خود در حسرتم. خانم دكتر، به كائنات سوگند كه برای زندگی زناشویی هیچ چیز كم نگذاشته‌ام، در تمام این سال‌ها خالصانه و صادقانه با همسرم زندگی كرده‌ام ولی او… اشك از چشمانش جاری شد با خونسردی نیم‌نگاهی به او انداخته و گفتم خانم عزیز و محترم ذهن نیمه هوشیار ما دارای قدرتی مطلق و تنها فرمانبردار ماست هر آنچه آدمی عمیقا احساس یا به روشنی مجسم كند بر ذهن نیمه هوشیار اثر گذاشته و مو به مو در صحنه زندگی ظاهر خواهد شد و كلمات نقش تعیین‌كننده‌ای را برای تاثیر آن به عهده دارند ساعتی است كه دائما از بی‌عدالتی همسرتان كه بر شما روا داشته است سخن می‌گویید. آیا فكر نمی‌كنید این ذهن نیمه هوشیار شماست كه بی‌عدالتی را باور كرده و بعد همان بی‌عدالتی را در صحنه زندگی شما آفریده است؟ ادامه دادم كه ذهن نیمه هوشیار حس شوخ‌طبعی ندارد شما بدون این‌كه متوجه باشید سال‌هاست كه با تصویر قربانی شدن خود زندگی كرده‌اید و امروز این تصویر به واقعیت نشسته است با صدایی رسا و محكم و با اعتقادی راسخ تصویر باور شده را از ذهن زدوده و به جایش تصویری زیبا را از خود و همسرتان خلق كنید و همواره این جملات را با خود تكرار نمایید. عشق الهی قدرتمندترین عنصر عالم است، عشق الهی یاخته تن مرا از نور سرشار و با ایثار و گذشت همراه می‌گرداند، حق من در پرتو فیض و به گونه‌ای معجزه‌آسا به من خواهد رسید. من می‌توانم او را ببخشم و همه چیز را از نو بسازم.
 

تبلیغات