تبلیغات

دانستنی هایی مفید در زندگی مدرن

مجموعه : دانستنی ها
دانستنی هایی مفید در زندگی مدرن

نكته هایی كوچك اما مفید برای زندگی در دنیای تكنولوژی

 

دوام بیشتر شارژ باطری موبایل:  

 اگر گوشی شما هم مثل مال من خیلی زود باطری تمام می كند باید بدانید كه علتش این است كه آن را نزدیك بدن خودتان نگه می دارید. بدن انسان 37 درجه سانتیگراد حرارت دارد و همین دما كافی است كه باعث تخلیه سریع باطری موبایل شود. بنابراین بهتر است به جای قرار دادن گوشی در جیب، آن را درون كیف بگذارید یا از نگه دارنده های‌ كمری استفاده كنید تا با بدن فاصله داشته باشد.  

 

از همین روش برای مواقع اورژانس هم می توانید استفاده كنید. تصور كنید كه به یك شهر دیگر رفته اید اما شارژر را فراموش كرده اید. برای اینكه باطری كمتری از دست بدهید شب گوشی را خاموش كنید و آن را درون یخچال قرار دهید. این كار باعث می شود تا مصرف باطری به حداقل ممكن برسد.  

 

 ریموت كنترل دزدگیر اتومبیل:  

اگر كنترل دزدگیر خودرو دارای برد كوتاهی است یك راه حل ساده وجود دارد. قسمت فلزی كلید ماشین را به زیر چانه پچسبانید و دكمه ریموت را فشار دهید. در باز میشود.  
این كار باعث میشود كه سر شما به عنوان یك آنتن رادیویی عمل كرده و برد كنترل افزایش پیدا كند!

دانستنی هایی مفید در زندگی مدرن 

كارتریج پرینتر خشك شده  

دقیقه 90 است و شما در حال پرینت یك فایل مهم هستید. ناگهان در میان كار، كارتریج پرینتر تمام می شود. چه باید كرد؟  
كارتریج را دربیاورید و آن را سه دقیقه زیر سشوار گرم قرار دهید. كارتریج را در حالی كه هنوز گرم است درون پرینتر قرار دهید. خواهید دید كه میتوانید كار پرینت را انجام دهید.  

 

حرارت سشوار باعث گرم شدن و روان شدن جوهر غلیظ انتهای كارتریج می شود. و به آن اجازه می دهد تا از سوراخ های‌ ریز كارتریج خارج شود.

 

 وقتی گوشی در توالت می افتد  
این بلا ممكن است سر هر كسی بیاید. اگر دلتان آمد كه موبایلتان را از توالت دربیاورید اول از همه ی ي باطری آن را خارج كنید. سپس آن را به آرامی با یك حوله خشك كنید. مرحله بعد این است كه گوشی را درون یك ظرف پر از برنج نپخته خشك قرار دهید. برنج یكی از بهترین جذب كننده های‌ رطوبت است. كافی است گوشی شما یكی دو روز درون برنج ها مدفون باشد تا تمام رطوبت آن خارج شود.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات