تبلیغات

چاق ترین مردم جهان اهل کجا هستند ؟ (+تصاویر)

مجموعه : مجله خبری
چاق ترین مردم جهان اهل کجا هستند ؟ (+تصاویر)

 

مردم کشور جمهوری نائورو در جنوب اقیانوس آرام چاق ترین مردم جهان هستند.
 

 دلیل اصلی چاقی مردم نائورو دریافت ماهانه های ثابت از دولت، واردات محصولات و بازی های کامپیوتری و مواد خوراکی چاق کننده و رواج گسترده پدیده شهر نشینی و زندگی راحت مردم این جزیره است که سبب شده ، متوسط وزن مردم این کشور به سرعت بالا برود.
 

بر اساس آمارهای سازمان بهداشت جهانی مجمع الجزایر جنوب اقیانوس آرام با بیش از 100 میلیون نفر جمعیت چاق ترین افراد جهان را در خود جای داده است.

 

 
یکی از این کشورها جمهوری کوچک نائورو است که در سال 2007 نامش در کتاب رکوردهای گینس به عنوان چاق ترین مردم جهان ثبت شد. بر اساس آمارها بیش از 94 درصد از جمعیت 9300 نفری این کوچک ترین جمهوری جهان با معضل چاقی و اضافه وزن روبرو اند.
 
جمهوری نائورو که از آن  به عنوان " جزیره دلپذیر" یاد می شد در سال 1968 مستقل شد و پس از واتیکان کم جمعیت ترین کشور جهان است.
 
این جزیره کوچک با 21 کیلومتر مربع در منطقه میکرونزی قاره اقیانوسیه در جنوب اقیانوس آرام واقع شده است.
 
 
پیشه اصلی اهالی جزیره نائورو "آبزی‌پروری" بوده است و نارگیل و میوه پاندانوس از محصولات کشاورزی عمده این کشور میکروسکوپی به شمار می رود.؛ اما در دهه های اخیر رشد عظیم ثروت نائورو به واسطه درآمد عظیم این کشور از معادن غنی "فسفات" و صادرات گسترده این محصول معدنی که منبع تولید کودهای شیمیایی است، ثروت عظیمی را برای این کشور رقم زده بود اما پس از اتمام ذخائر معادن نائورو این کشور در وضعیت مالی دشواری قرار گرفت.
 
 نائورو در دو سال گذشته به واسطه بازپرداخت بدهی 170 میلیون دلاری خود به شرکت آمریکایی " جنرال الکتریک" تحت فشار قرار گرفته است.
 
 
سازمان بهداشت جهانی دلیل اصلی چاقی مردم ساکن مجمع الجزایر جنوب اقیانوس آرام من جمله جزیره کوچک نائورو را تغییر سبک زندگی از زندگی قبیله ای و بومی به زندگی شهر نشینی اعلام کرده است.
 
مجمع الجزایر اقیانوس آرام بیش از 7500 جزیره بزرگ و کوچک را شامل می شوند که در مساحتی بیش از 30 میلیون کیلومتر مربع پراکنده شده اند.
 
جمهوری کوچک نائورو به لحاظ درآمد سرانه دومین کشور مرفه جهان به شمار می رود.
 
 
از نظر بسیاری از ناظران یکی از دلایل اصلی چاقی مردم نائورو دریافت ماهانه های ثابت از دولت، واردات محصولات و بازی های کامپیوتری و مواد خوراکی چاق کننده و رواج گسترده پدیده شهر نشینی و زندگی راحت مردم این جزیره است که سبب شده ، متوسط وزن مردم این کشور به سرعت بالا برود.
 
بر اساس آمارهای سازمان بهداشت جهانی متوسط وزن یک مرد نائورویی 375 پوند (هر پوند 450 گرم است) و متوسط وزن هر نوزاد نائورویی به هنگام تولد 15 پوند است.
 
 
 
منبع :عصر ایران

a