تبلیغات

دزدان کیف قاپ با پای شکسته راهی آگاهی شدند + عکس

مجموعه : مجله خبری
دزدان کیف قاپ با پای شکسته راهی آگاهی شدند + عکس

در 9 خرداد سال جاری مأموران کلانتری 112 ابوسعید حین گشت زنی در خیابان کمالی ـ جنب بیمارستان لقمان متوجه شدند که 2 نفر سارق با موتور سیکلت طرح هوندا 125 مشکی اقدام به سرقت تلفن همراه از راننده زن یک دستگاه خودرو سواری سمند کرده و در هنگام متواری شدن، با خودروهای عبوری تصادف و هر دو نفر از ناحیه پا دچار شکستگی شده اند.

همزمان با انتقال سارقان به بیمارستان، مأموران در بررسی سوابق موتورسیکلت بدست آمده از سارقان نیز اطلاع پیدا کردند که موتورسیکلت دارای سابقه سرقت بوده و از داخل پارکینگ یک مجتمع مسکونی در منطقه منیریه به سرقت رفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور قاضی ذکی پور، بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 11 تهران، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: در پشت چراغ قرمز ایستاده بودم که یک دستگاه موتورسیکلت در کنار من توقف کرد؛ ناگهان ترک نشین موتور، تلفن همراه مرا از شیشه جلوی سمت راننده و از روی چراغ جلوی کیلومتر ماشین برداشت و پا به فرار گذاشتند.

همزمان با فرار سارقان، چراغ راهنمایی نیز سبز شد و من توانستم به تعقیب سارقان موتورسوار بروم که در زمان تعقیب آن‌ها موتورسیلکت با یک دستگاه خودرو 206 برخورد کرد و هر دو سارق روی زمین افتادند.

پس از گذشت نزدیک به بیست روز و پایان اقدامات درمانی، هر دو متهم به پایگاه هشتم پلیس آگاهی منتقل و در اختیار کارآگاهان این پایگاه قرار گرفتند؛ یکی از متهمان که خود را هویت سیامک و دیگری خود را به نام سعید معرفی کرده بود که در ادامه تحقیقات، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که سیامک یکی از مجرمان سابقه دار و با هویت واقعی سیاوش 24 ساله است که پیشتر و در سال های 86 ، 87 و 88 به اتهام ارتکاب جرایم مختلف سرقت، موادمخدر و اخلال در نظم عمومی دستگیر و روانه زندان شده است.

در شرایطی که سیاوش مدعی بود که تنها در یک فقره سرقت زمان دستگیری حضور داشته، سعید 25 ساله در همان تحقیقات اولیه به ده‌ها فقره سرقت در مناطق جنوب و مرکز شهر تهران اعتراف کرد.

سعید در خصوص نحوه سرقت موتورسیکلت نیز به کارآگاهان گفت: مدتی در مغازه موتورسازی کار می‌کردم تا اینکه در داخل قهوه خانه‌ای در محدوده میدان راه آهن با سیاوش آشنا شدم؛ یک روز قبل از دستگیری و به همراه سیاوش، در محدوده میدان منیریه متوجه باز بودن در پارکینگ یک مجتمع مسکونی شدیم که در داخل حیاط آن یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 پارک شده بود؛ به سراغ موتورسیکلت رفته و آن را روشن کرده و از پارکینگ بیرون آوردم.

فردای آن روز، من و سیاوش تصمیم گرفتیم تا برای تأمین هزینه مواد خود اقدام به سرقت کنیم، سیاوش رانندگی می کرد و من نیز سرقت تا اینکه در زمان فرار از یکی از سرقت‌ها تصادف کرده و هر دو نفر از ناحیه پا دچار شکستگی شدیم.

سعید در ادامه اظهاراتش و درخصوص سرقت‌های تک نفره نیز به کاراگاهان گفت: زمانیکه در داخل موتورسازی کار می کردم، برخی جوان ها را می دیدم که برای تقویت موتورهای خودشان به در مغازه مراجعه می‌کردند؛ پس از مدت کوتاهی متوجه شدم که تعدادی از آنها سارقانی هستند که اقدام به تقویت موتورهای خودشان می‌کنند؛ آن ها در صحبت‌هایشان مدعی بودند که پول خوبی در سرقت وجود دارد و من نیز تصمیم گرفتم تا همانند آن ها سرقت کنم.

به همین علت، زمانیکه آن ها موتورهایشان را به در مغازه آورده و در اختیار موتورسازی می‌گذاشتند تا آنها را تقویت کنیم، در نبودشان از فرصت استفاده کرده و با موتورهای آنها اقدام به سرقت می‌کردم تا اینکه در داخل قهوه خانه با سیاوش آشنا شده و خودمان یک موتورسیکلت سرقت کردیم.

کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی، در ادامه رسیدگی به پرونده و با بررسی سرقت‌های مشابه موفق به شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان شدند که سارقان به شیوه‌های مختلف گردنبندقاپی، کیف قاپی، موبایل قاپی و در چند فقره زورگیری از زنان اقدام به سرقت کرده بودند.

خانم جوانی که سارقان به شیوه زورگیری اقدام به سرقت گردنبند از وی کرده بودند، پس از شناسایی متهمان و در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: برای خرید نان از منزلمان واقع در میدان ابوذر خارج شده بودم که دو نفر موتورسوار به من نزدیک شده و سرنشین عقب آن گلوی مرا گرفت و اقدام به سرقت گردنبند طلایم کرد؛ سارقان با وجود سرقت گردنبند قصد داشتند تا حلقه ازدواج مرا نیز سرقت کنند که در برابرشان مقاومت کردم و آن ها نیز با مشاهده فریادهای من به سرعت از محل متواری شدند.

 

سرهنگ کارآگاه میرزکی، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در ادامه اعلام این خبر گفت: با توجه به شناسایی متهمان از سوی مالباختگان و همچنین ارتکاب سرقت به شیوه و شگردهای مختلف و استفاده متهمان از انواع موتورسیکلت‌ها و احتمال افزایش دیگر شکات و مالباختگان، دستور انتشار تصاویر هر دو متهم از سوی بازپرس پرونده صادر شده است.

از تمامی شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند دعوت می‌شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان حـر ـ انتهای خیابان 12 فرودین مراجعه کنند.

 

منبع : فارس نیوز

 

a