تبلیغات

عکسی از کشف ردپای انسان های غول پیکر در آفریقا

مجموعه : علمی
عکسی از کشف ردپای انسان های غول پیکر در آفریقا

به گزارش تکناز به نقل از روزنامه اینترنتی روسی اوترا در منطقه سوازیلند واقع در جنوب آفریقا رد پای یک انسان غول پیکر به جای مانده روی صخره کشف شده است.

افراد علاقمند به تاریخچه زندگی انسانهای غول پیکر روی کره زمین در چندین میلیون سال قبل می توانند نسبت به اثبات این نظریه امیدوار باشند.

 

بر اساس این گزارش طول رد پای به جا مانده به یکصد و بیست سانتی متر می رسد و به عقیده محققان به احتمال خیلی زیاد به یک انسان ماقبل تاریخ تعلق دارد.

با توجه به این که رد پا به صورت عمودی قرار گرفته افراد بد بین بلافاصله اعلام کردند نمی تواند به یک انسان تعلق داشته باشد. ولی تحقیقات بعدی نشان داده این رد پا دویست میلیون سال قدمت دارد و طی این مدت تغییرات بسیار زیادی در وضع و زاویه لایه های زمین رخ داده که ممکن است موجب عمودی شدن لایه های افقی هم شده باشند.

علاوه بر این به گفته کارشناسان با توجه به این که انسان ماقبل تاریخ رد پایش را به جای خاک یا شن روی یک ماگمای سرد شده به جا گذاشته این اثر به خوبی حفظ شده است.

گفتنی است فرضیه های دیگری هم مطرح شده اند که بر اساس یکی از آنها این رد پا می تواند یک اثر هنری باشد چون روی سنگهای محل زندگی سرخپوستان چروکی آمریکا تصاویر مختلفی از انسانها و حیوانات و پرندگان کنده کاری شده است که البته با اندازه های طبیعی تطابق دارند.

 

تبلیغات